Tamil Nadu hükümeti, 2 yaşındaki Hintli bir çocuğu ABD’den getirmek için destek sözü verdi

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Bir hükümet yetkilisi, MK Stalin’in yetkililere konuyu EAM aracılığıyla takip etmeleri talimatını verdiğini söyledi.

Çennai:

Tamil Nadu hükümeti, anne ve babasının ölümü nedeniyle yetim kalan iki yaşındaki bir çocuğu Amerika Birleşik Devletleri’ne getirmek için merkez aracılığıyla yasal ve diplomatik yardım da dahil olmak üzere her türlü desteği taahhüt etti.

Üst düzey bir hükümet yetkilisi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Başbakan MK Stalin’in yetkililere konuyu Birlik Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla takip etmeleri ve şu anda komşusunun gözetiminde olan çocuğun bir an önce geri dönmesini sağlamaları talimatını verdiğini söyledi.

Çocuğun ailesi geçen yıl Mayıs ayında Mississippi’de ölü bulundu ve o zamandan beri teyzesi ve büyükanne ve büyükbabası çocuğun velayeti için mücadele ediyor.

Sorun, çocuğun teyzesinin hükümetin dikkatini çocuğun yasal velayetine çekmesinden sonra gün ışığına çıktı. Bunu takiben, Azınlıklar ve Yerleşik Olmayanlar için Ulusal Refah, Tamil Refahı sorumlusu Gingee KS Masthan, destek için Madurai ailesine ulaşmak için adımlar atması için Tamil Nadu Nor Sakinleri Tamil Refah Kurulu’na talimat verdi.

Buna göre, Yönetim Kurulu Başkanı Karthikeya Sivasenapathy geçtiğimiz günlerde Tennessee’de devlet yetkilileri ve Kuzey Amerika Tamil Sangamları Federasyonu temsilcileriyle bir sonraki eylem planı hakkında bir istişare toplantısı düzenledi.

Yetkililer PTI’ye “Toplantı, çocuk doğuştan ABD vatandaşı olduğu için konunun yasal olarak nasıl ele alınacağını tartıştı.”

Yetkili, eyalet hükümetinin konuyu Hindistan Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla da takip edeceğini de sözlerine ekledi.

(Başlık dışında, bu haber Haberler personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon beslemesi tarafından yayınlanmıştır.)