Süleyman Hurma’dan Disiplin Heyeti’ne Flaş Gönderme!

BooM

New member
AJANSSPOR-HABER

Spor Toto Harika Lig takımlarından VavaCars Fatih Karagümrük Lideri Süleyman Hurma, Tahkim Heyeti’ne itiraz hakkını kullanmayacağını duyurdu.

“Gerekçeli sonucu tarafımıza gönderilmemiştir”

Hurma açıklamasında, “Tarafıma hukukun hiç bir prensibine uymayan 45 gün hak mahrumiyeti cezası verilmiştir. Disiplin Şurası’ndan tekraren yazılı ve kelamlı olarak gerekçeli sonucu istemiş olmamıza karşın, yoğunluklarını münasebet göstererek, gerekçeli sonucu tarafımıza gönderilmemiştir.

“Tahkim Konseyi’ne itiraz hakkımı kullanmayacağım”

Kulüplere karşı istedikleri keyfi uygulamayı kendilerine hak nazarann bir küme beşerle karşı karşıya olduğumuzun altını çizerek, Tahkim Konseyi’ne itiraz hakkımı kullanmayacağımı kamuoyuna arz ederim” sözlerini kullandı.

Bilindiği üzere Lider Hurma, Medipol Başakşehir maçı daha sonrası VAR hakemine yönelik hareketi niçiniyle PFDK’ya sevk edilmiş ve 45 gün hak mahrumiyeti ve 42 bin TL para cezası almıştı.

“Mazlum üzere görünen kulüplere yapılan zulüm”

Dün akşam A Spor’a konuk olan Hurma, PFDK’nın vermiş olduğu hak mahrumiyeti cezası ile ilgili şu tabirleri kullanmıştı:

“Türk futbolunda değişmeyen tek şey mazlum üzere görünen kulüplere yapılan zulüm… Hakemi tıpkı şeyi yapıyor, temsilcisi, gözlemcisi, disiplin şurası, Tahkim Konseyi tıpkı şeyi yapıyor. Benim oyuncum kırmızı kart gördü. Herkes bu kırmızı değil dedi. Müracaat ettik, indirmediler. Öteki bir kadro kırmızı gördü. Müracaat ettiler oynadılar… Günün şartları dediler.

“Futbol kurallarla yönetilir, günün şartlarıyla yönetilmez”

Futbol kurallarla yönetilir, günün şartlarıyla yönetilmez. Başakşehir maçında penaltı oldu. Gerildim, sinirlendim. Temsilcilere bir şeyler söylemiş oldum. VAR hakemlerine hakaret ettiğimi yazmışlar. Bir hakaretin hakaret sayılması için 3 kişinin duyması lazım. Göksel lidere sordum. Ben bir şey dedim mi diye sordum. Ben duymadım dedi. Bununla ilgili beyan ver misin diye sorudm, sağolsun verdi. Buna karşın 45 gün ceza verdiler. Öbür tarafınca öbür bir kulübün yöneticisi ortalığı ayağa kaldırdı. Hala o gündemde. 21 gün ceza aldı… Pekala biz bu yarışı nasıl yapacağız? daha sonra futbolun gelişmesini, marka bedelinin artmasını istiyorlar. Bugün katliam yapılıyor. Bunu sineye çekmek mümkün değil.”

SÜLEYMAN HURMA’NIN AÇIKLAMALARINI OKUMAK İÇİN TIKLA