Serdar Dursun, İrfan Can Eğribayat ve Ertuğrul Çetin, Villarreal Galibiyetini Kıymetlendirdi

BooM

New member
AJANSSPOR-HABER

Fenerbahçe, Kulüpler Birliği Vakfının iş birliği yaptığı LaLiga ile düzenlediği Dostluk Turnuvası’ndaki ikinci maçında İspanya’nın Villarreal grubunu 2-1 yendi.

Karşılaşma daha sonrası sarı-lacivertli grupta Serdar Dursun, İrfan Can Eğribayat ve Ertuğrul Çetin açıklamalarda bulundu. İşte oyuncuların açıklamaları:

Ertuğrul Çetin: “Bu kulübün altyapısında yetişen bir oyuncu olarak hayalimdi”

Ertuğrul Çetin: “Çok sıkı çalışıyoruz. Bu yüzden inanıyorum ki Dünya Kupası öncesi ve daha sonrası içinde fark olmayacak. Hatta daha yeterli olarak lige devam edeceğiz. Bu kulübün altyapısında yetişen bir oyuncu olarak hayalimdi. Taraftardan dayanak almak beni memnun ediyor. İnşallah bu türlü devam ederiz.”

İrfan Can Eğribayat: “Jesus inanılmaz ayrıntıcı birisi”

İrfan Can Eğribayat: “Jesus inanılmaz ayrıntıcı birisi. Bizim fark etmediğimiz o kadar fazlaca noktaya değiniyor ki… En sevdiğim özelliği, kimseyi ayırt etmiyor. Altyapıdan gelen çocuk da epeyce meslekli oyuncuya da birebir biçimde davranıyor. Her vakit forma geleceğini, hocanın sana her vakit art çıkabileceğini biliyorsun. Bu da bizim üzere gençler için fazlaca büyük bir fırsat.”

Serdar Dursun: “Geri düştük lakin kazanmasını bildik”

Serdar Dursun: “Hazırlık devri. Yavaş yavaş adapte oluyoruz. 2 tane La Liga’nın âlâ rakiplerine karşı oynadık. Maçlar kıran kırana geçti. İki maçta da geri düştük lakin kazanmasını bildik. Bu da mental açıdan kadronun kalitesini gösteriyor. Bence üstüne koyuyoruz. Uzun vakitten beri oynamamıştım. Geçen maça göre bu maç daha güzeldim. Oynaya oynaya insan daha rahat hissediyor kendisini.

İlk 3 gün baya ağır geçmişti. Dünya futbolunda bir birinci Kasım ayında liglerin durması. Herkes kişisel manada profesyonel çalışıyor. Artık bu ortalar etkilemiyor. Biz de elimizden geleni yaparak kupa maçıyla performansımıza devam etmek istiyoruz.”