Şenol Güne Açıklamalarda Bulunuyor

BooM

New member
AJANSSPOR-HABER

11:17

Süper Lig’de 17. haftayı Bay geçecek Beşiktaş, Kasımpaşa ile oynanacak maçın hazırlıklarını sürdürüyor. Siyah-beyazlı ekipte Teknik Yönetici Şenol Güneş, idman öncesi basına açıklamalarda bulundu.

“Antep maçında 2 puan kaybettik”

11:18

Her maçın kritik olduğuna değinen Güneş, “Her maç kıymetli. Lig uzun bir maraton. Oyananacak bir sürü maç var. Daima hiç bir kadro yeterli ya da berbat gitmez. Kıymetli olan düşüşlerde de puan kaybı yapmamak. Antep maçında 2 puan kaybettik. Bizim için olumsuz bir durumdu. Oyun temposu da alttaydı. Antep’ten daha sonra Adana Demirspor maçını kazandık. Kıymetli olan oyun anlayışımızı geliştirebilmek.

“Kerem, Salih, Oğuzhan, Ghezzal’ın durumları olumsuz görünüyor”

11:20

Yeterli değiliz, vakte gereksinim var fakat puan açısından da sabırlı olamayız. Kaybedilen puan geri gelmiyor. Kasımpaşa maçıyla seri yapmak istiyoruz. Ekibin şu andaki genel durumu yeterli. Kerem, Salih, Oğuzhan, Ghezzal’ın durumları olumsuz görünüyor. Salih idmana katılmadı, Kerem de başka çalışıyor. Weghorst bugün antrenmana çıkmadı. Kıymetli bir şeyi yok. Bugün dinlenme verdik ona, daha sonra durumuna bakacağız.

“Takımın bulunduğu yerden mutlu değiliz”

11:20

Takımın bulunduğu yerden mutlu değiliz, bunu üst çekmeye çalışacağız. Bu karşılaşmalarda hem düzgün oyun hem 3 puan alırsak, gelecek açısından olumlu olacağını düşünüyorum.

Masuaku ve transfer hakkında

11:22

Aynı şeyi söyleyip, farklı şeyler konuşuluyorsa yapacak bir şeyim yok. Özel olarak kimselerle görüşme yapmadım. Transfer ile ilgili bir şeyler söyleniyor, benim bir şeyim olmadı. Masuaku bizim oyuncumuz. Devre ortasına kadar tüm oyuncuları güzel değerlendireceğiz. Kimin gidip kalacağını ben, kulüp ve oyuncu karar veriyor.

11:23

Başka kimse karar veremez. Teknik, idari ve ekonomik mevzuda kararlar veriliyor. Masuaku özelinde konuşmuyorum. Kimin gidip, kalacağını ben de yüzde 100 bilmiyorum. Lakin bu hafta kimlerin oynayacağının hazırlığını yapıyorum. Onların içerisinde Masuaku’nun olma ihtimali fazlaca fazla. Oynattığımız oyuncuyu şu anda göndermiyoruz. Lakin yarına ne olur bilmiyoruz.

“Verilerde düşüklükler var”

11:24

Verilerde düşüklükler var. kimi vakit bilgilere, istatistik bilimine inanmıyorsun diyorlar. Bilime karşı kimse karşı çıkmaz fakat futbol her vakit datalarla eş bedel değildir. kimi vakit ofsayttır, değildir. kimi vakit goldür, değildir. kimi vakit kırmızı karttır değildir. Bunlar yoruma açık, o yüzden herkes konuşuyor.

11:24

Fiziksel bilgileri epeyce düzgün olan oyuncunun kimi vakit alandaki başka dataları âlâ olmadığı için genel bilgileri yeterli olmuyor. Buna en hoş örneklerden biri koşu uzaklığı hayli konuşuldu. Artık bu biçimde atletik oyuncuları alalım deniyor. O da değil, teknik, taktik de değerlidir. Dünya Kupası’nda da atletik oyuncuların ne kadar kıymetli olduğunu anladık ancak her atletik oyuncu da düzgün oyuncu değildir.

“Masuaku bunlardan bir tanesi”

11:25

Biz de diyoruz ki yeteneğini kullan, atletik ol. Bunu yaptığın vakit her şey kolay. Masuaku da bunlardan bir tanesi. Bir sürü oyuncu geçen sene yoktu, bu sene var. Taraftarlar hiç merak etmesinler. Gerçek, unsurlu olduğumuz vakit bize takviye olacaklar. Biz yanlış işler yaparak da sonuç almak istemiyoruz. O denli hiç yapmadık, bunu yapanlara da karşı çıkıyoruz.

“Hakem kırmızı kart gösterebilirdi”

11:29

Dün akşam tesadüfen Trabzon’daki maçları seyrettim. Orada yaptığımız önde baskıları, attığımız goller var. Artık onları yapıyoruz. Haklı çıkmak kıymetli değil. Düşmanlık mı istiyoruz yoksa sevgiyle bakmak mı istiyoruz? Bugün tüm ekipler güzide kulüplerdir. Biz Antep maçını oynadık. Güya Antep maçında astık… Mağdur olan biziz. Yanlış yapıldı, yanlışsız. Hakem kırmızı kart gösterebilirdi. Açıklamasını da yapmış. Kusur yaptı. Bu bir kabahat değil, kusurdur. Yanılgı bilmeyerek yapılan, gördüğünde yanlış karar verdi.

“Bana bakılırsa de yanlış yaptı”

11:30

15-16 tane faulleri var. Bunlar biz hamleye giderken yapıldı. İkinci sarıdan atılması gereken oyuncuları var. Biz ağzımızı açmadık. halbuki o kırmızı kart durumuna kadar biz daha yeterliyiz. Rakip esasen bizi bozmaya çalıştı. Oyunu bozan rakibe avantaj verdik, bizim oyuncumuz da tuzağa düştü. Hakem de o provekeyi gördüğü için takdir hakkını o denli kullandı. Bana göre de yanlış yaptı. Biz 2 puan kaybettik.

“Kasımpaşa maçında haksız bir karar verilirse ben rahatsız olurum”

11:31

Hakem topluluğunu yok ediyoruz, daha sonra hakemlerle devam ediyoruz. bu biçimde sen öteki bir şey istiyorsun. 1 hafta daha sonra Antep maçı oynanmış. Haydi her durumu izleyelim. Hakem bize 1 puanı mı aldırdı, 2 puanı mı engelledi? Bu tip imgelerle, konuşmalarla öbür maçlara baskı yapılarak menfaat aranıyor. Yani bu hakikat değil. Kasımpaşa maçında haksız bir karar verilirse ben rahatsız olurum.