Rus tenisçi Medvedev, sıcak hava niçiniyle kortta kötüleşti

BooM

New member
Tokyo Olimpiyatlarında Ariake Tenis Park’ta Medvedev ile İtalyan Fabio Fognini içinde oynanan tek erkekler 3. cins maçı sırasındaki hava sıcaklığı, iki oyuncunun da şiddetli dakikalar yaşamasına yol açtı.

‘BU SICAKLAR niçinİYLE KORTTA ÖLEBİLİRİM’

Medvedev’in 6-2, 3-6 ve 6-2’lik setlerle rakibini 2-1 yenerek üst cinse kaldığı maç sırasında hakem Carlos Ramos, Medvedev’e sıhhat durumunu sordu. Rus tenisçi ise “İyiyim, maçı bitirebilirim fakat bu sıcaklar niçiniyle kortta ölebilirim de. Milletlerarası Tenis Federasyonu, burada ölürsem bunun sorumluluğunu üstlenecek mi?” sorusunu sordu.

OYUNCULAR MOLADA SOĞUK SU İLE DUŞ ALDI

Bu olayın akabinde ortalarında anlaşan oyuncular, üçüncü seti öncesi “aşırı hava sıcaklığı” niçiniyle verilen zarurî 10 dakikalık orta haklarını kullandı ve bu müddet boyunca soğuk suyun altında duşa girdi.

Maç daha sonrası basın toplantısında yaşananları aktaran Medvedev, dünya 1 numarası Sırbistanlı tenisçi Novak Djokovic ve kendisinin, maçların havanın daha soğuk olduğu geç saatlerde başlamasına yönelik daha evvel organizatörlerden talepte bulunduklarını ve bunlardan olumlu sonuç alamadıklarını belirtti.

‘BİR ORTA KORTTA DÜŞECEĞİMİ HİSSETTİM’

Maç sırasında biroldukça sıhhat sorunu yaşadığını aktaran Medvedev, “Maçın daha birinci setinde âlâ nefes alamadığımı fark ettim. Bu niçinle ortalarda yardımcımla nefes idmanları yapmak zorunda kaldım. Diyaframım tıkanmıştı. İkinci sette, neredeyse her puan çabasında gözlerim karardı. Daha uygun hissetmek için elimden öbür bir şey gelmedi. bir süre kort kenarında uzandım zira uygun nefes alamıyordum. Bir orta kortta düşeceğimi hissettim.” sözlerini kullandı.