Rus oligarkları örnek gösteren Kılıçdaroğlu, “5’li çete” diye hitap ettiği holdingleri tehdit etti: İbret-i alem olacaksınız

Cotardam

Global Mod
Global Mod
Rus oligarkları örnek gösteren Kılıçdaroğlu, “5’li çete” diye hitap ettiği holdingleri tehdit etti: İbret-i alem olacaksınız CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu, toplumsal medya üzerinden “Sarayın oligarkları, uykularınız kaçıyor değil mi? Daha bunlar hoş günleriniz. Gözünüzün yaşına bakan namerttir!” notunu düştüğü bir görüntü yayımladı. Kılıçdaroğlu, konuşmasında “Eyy 5’li çete, eyy mahallî oligarklar, uykularınız kaçıyor değil mi? Daha bunlar hoş günleriniz. Gözünüzün yaşına bakan namerttir!” dedi. CHP başkanı, elektrik faturasını ödememek konusundaki ferdî protestosuna devam edeceğini de söylemiş oldu.

Kılıçdaroğlu konuşmasında şu sözleri kullandı:

“PROTESTOMA DEVAM EDECEĞİM”

Ancak sevgili halkım sizde bizde biliyoruz ki millet galip çıkacak. Saray’daki şahsa seslendim: Elektrikte KDV’yi sıfırla. Tık yok, ses yok. bu biçimde ben de şahsî protestoma devam edeceğim. Gün çok yağdırdıkları akaryakıt artırımları da ağır bir zulme dönüştü artık.

“KAVGAMIZI VERMEZSEK 5’Lİ ÇETE BİZİ SOYMAYA DEVAM EDECEK”

Anlatıyorlar ya… ‘Dünyada şöyleki oldu, yok dünyada bu biçimde oldu’ diye. Bunun asıl sebebi Türk Lirası’nın, yani ulusal paramızın kıymetinin pul edilmesidir. Gerisi öykü… Sevgili halkım. Bir dilim kuru ekmek kavganızı birlikte vermezsek, 5’li çeteler bizi soymaya devam edecek. Hem bu kuru ekmek paranızla da yandaş medyayı, trollerini, teşkilatlarını finanse edecekler. Hatırlarsanız, ‘İktidar olduğumuzda kuruş ödemem demiştim’ o yapmak istedikleri o ‘Talan İstanbul’ kanalına. Finansal akbabaları da uyarmıştım. Çetelerini korumak için ne demişti şahsıma: ‘Söke söke o paraları sizden alırlar’ demişti.

“SİZ PUTİN’İN OLİGARKLARI İÇİN KURDUĞU SİSTEMİN KOPYALARISINIZ”

Lakin buradan 5’li çeteye de bir lafım olsun. Eyy 5’li çete. Siz Putin’in oligarkları için kurduğu sistemin Türkiye’deki kopyalarısınız. Saraydaki şahıs Putin’den ne öğrendiyse, sizinle de onu uygulamak istiyor. Gittiniz İngiltere’den mahalleler satın aldınız. Villalar satın aldınız. Bankalar kurdunuz. Paralarınızı oralara taşıyorsunuz, taşımaya da devam ediyorsunuz. Oralarda paranızın inançta olacağını mı zannediyorsunuz? Bakın Putin’in oligarklarına ne oldu? Rusya’dan kaçırdıkları paraları söke söke alıyorlar. Bütün malvarlıklarına, parayı kaçırdıkları ülkeler el koydu. Batı, Rus oligarkların mal varlıklarını gaye alan özel ünite kurdu. Teker teker avlıyorlar. Aslında kimin parası o? Rus halkının sevgili halkım, Rus halkının parası… Eyy mahallî oligarklar, size mi yedirecekler zannediyorsunuz? Halkın parasını çaldınız, çaldığınız parayı da Batılı, ‘nasıl yeriz’ diye tetikte bekliyor. Sizi izliyor. Size de huzur yok. Size de uyku yok. İbret-i alem olacaksınız siz de… Sizi harambaşları sizi.. Lakin benim asıl derdim, siz de değilsiniz aslında. Benim derdim kaçırdığınız bu halkın parasıdır. O parayı ilişkin oldukları topraklara, yani bu hoş ülkemize geri kazandıracağız. Sizin gözünüzün yaşına bakan namerttir. Haydi uygun akşamlar.”

Haberler.com – İktisat

Kemal Kılıçdaroğlu, Siyaset, İktisat, Yeni, Haberler