Okan Buruk’tan Beşiktaş Galibiyeti Açıklaması: “Kazanmayı Hak Ettik”

BooM

New member
AJANSSPOR-HABER

Spor Toto Harika Lig’in 13. haftasındaki derbide Galatasaray’ın, alanında Beşiktaş’ı 2-1 yendiği maç daha sonrası teknik yönetici Okan Buruk açıklamalarda bulundu.

“kimi vakit o top 3 direk içinden geçmiyor”

Buruk, “Futbolcu olarak da birinci derbiye Beşiktaş karşısında çıktım. 2 gol atmıştım. Bugün de iki gol attık. Kazanınca hoca dokundu oluyor, kaybedince hoca kusurlu oluyor. Birinci yarı tam olarak üzerimizde tutukluk vardı. İkinci yarı bilhassa oyuna hakim olduk. 6-2, 6-3, 7-3 bitebilirdi. 10. topumuz oldu direkten dönen. kimi vakit o top 3 direk içinden geçmiyor. Bunlar düzeltmemiz gereken şeyler. 2 hafta evvel epey âlâ bir maçımız vardı.

“Gol rekoru tahminen kıracakken hakem yanılgıları oldu”

Gol rekoru tahminen kıracakken hakem yanılgıları oldu. İkinci yarıda kazanmayı hak ettik. Daha fazla gol atabilirdik. Beşiktaş’ın fazlaca fazla uzun top oynayacağını düşünmüştük. Maçın büyük kısmı uzun topla oynandı. Oyun olarak daha kaliteli oynayan taraftık. Daha çağdaş oynayan ekiptik. Amaçlarımız devam ediyor. Üst üste iki kere kazandık. En şiddetli fikstürü oynayan grubuz. Çok kuvvetli bir fikstür oynadık.

“Taraftarımız muhteşemdi”

Puan kayıpları da oldu. Genel olarak baktığımızda Galatasaray daha âlâ olacak. Bugünkü oyunu abartmıyorum. İkinci yarıda daha âlâ olabilirdik. Önümüzdeki maçlarda daha güzel olmayaca çalışacağız. Taraftarımız harikaydı. Onlara bu galibiyeti vermek bizim için fazlaca bedelli. Galatasaray amaçları doğrultusunda elinden geleni yapmaya devam edecek.

“Icardi’ye topları getirmemiz gerekiyor”

Dizilişimiz son maçlarda Mertens’i biraz daha Icardi’nin yanına sokuyoruz. Icardi’ye topları getirmemiz gerekiyor, getirdiğiniz vakit atabileceğini biliyoruz. Çok fazla çalıştık bu hafta. Yalnızca Icardi’yi değerlendirmemek lazım. Hamle presini epeyce uygun yaptı. Galatasaray’ın ondan fazlaca büyük beklentisi var. O da elinden geleni yapıyor.

Muslera’nın maç sonu oyunculara yaptığı açıklama hakkında

Kazandıktan daha sonra dışarıda amaçlarımızın ne olduğunu Muslera bir daha lisana getirdi. Oradaki bir birimize sarılmamız epey değerli. Kazanınca beraberlik farklı bir boyutta oluyor. Grup kaptanı olarak Muslera sorumluluklarını yerine getiriyor” dedi.

Okan Buruk, Şenol Güneş’e karşı birinci galibiyetini aldı

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş’e karşı birinci galibiyetini elde etti.

Spor Toto Üstün Lig’in 13. haftasında Galatasaray ile Beşiktaş, Nef Stadyumu’nda karşılaştı. Sarı-kırmızılılar derbiden 2-1’lik skorla galip ayrıldı. Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk ile Beşiktaş Teknik Yöneticisi Şenol Güneş, bu müsabakayla bir arada 8. defa rakip oldu. Daha evvel oynanan 7 karşılaşmada Güneş, Beşiktaş ve Bursaspor’u çalıştırırken, Buruk ise Gaziantepspor, Sivasspor, Akhisarspor ve Çaykur Rizespor’un başındaydı.

Derbiyi kazanan Okan Buruk, Şenol Güneş’e karşı birinci galibiyetini elde etti. Başka karşılaşmalardan 6’sını Güneş’in kadroları kazanırken, 1 maç ise birliktee bitmiş oldu.

Okan Buruk’tan Rashica ve transfer açıklaması

Buruk, “Milot Rashica’nın bonservisi ile ilgili bir tasarrufunuz olacak mı?” sorusuna şu cevabı verdi:

“Galatasaray’a yakışan bir oyuncu. İleride idaremiz gerekli şeyleri yapar. Kadromuzda olmasından hayli memnunuz. Şu anda hiç bir mevkiye transfer düşünmüyoruz. Ocak ayını bilemeyiz alışılmış ancak fikrimiz elimizdeki oyunculardan yaralanmak.Benim en büyük meselem, -Allah herkese bu biçimde problemler versin- haftada tek maç oynuyoruz, geniş bir takımımız var. Dönem başında Avrupa oynamayacağız, bir talih mı diyorduk. Lakin artık bakınca diyoruz ki keşke Avrupa oynasaydık. Tüm oyuncularımı keyifli biçimde içeride tutardım. Şu an için transfer düşünmüyoruz. Seçim daha sonrası, benim başlamam, transferler, son gün 5 oyuncu aldık. Çok geç bir ortaya geldik. Elimizdeki oyunculardan bir şeyler almamız gerekiyor. Şu anda hiç bir bölgeye transfer düşünmüyoruz. Doğal ocak ayında bakılırsaceğiz” biçiminde konuştu.

“Başakşehir ligin şiddetli gruplarından birisi”

Başakşehir’in kendisi için epey kıymetli olduğunu belirten Okan Buruk, “Hem futbolculuğumun son senelerında orada yer aldım. birebir vakitte teknik yönetici olarak şampiyonluk yaşadık, Avrupa oynadık. Benim için değerli. Lakin en kıymetli şey Galatasaray’ın başarısı. Oyun olarak Başakşehir ligin şiddetli ekiplerinden birisi. Bilhassa topa sahip olan, rakiplerine vermeyen, atak için çabuk etmeyen bir grup. Bu oyun anlayışıyla birlikte rakiplerine karşı büyük zorluklar çıkartan, taktiksel olarak da Emre hocanın rotasyonu da epeyce düzgün götürdüğünü görüyoruz. Güç bir müsabaka olacak. Bizim amacımız 3’te 3’tü. Bunu yapmak için elimizden geleni yapacağız. Dünya Kupası ortasına kazanarak girmemiz gerekiyor. Çok sıkıntı bir fikstürden geçiyoruz. Fikstürün biraz daha kendi alanımıza geldiği bir kısmına gireceğiz. O yüzden bu maç bizim için fazlaca önemli” tabirlerini kullandı.

“Barış formayı isteyen, çalışan, fizikî olarak kuvvetli bir oyuncu”

Barış Alper Yılmaz’ın birinci 11’de oynamasına değinen Okan Buruk, şunları söylemiş oldu:

“Bir tenkit daima oluyor. Kerem oynadığında niye Kerem, Yunus oynadığında niye Yunus, Barış oynadığında niye Barış deniyor. Kim oynamasa tenkit oluyor. Barış formayı isteyen, çalışan, fizikî olarak kuvvetli bir oyuncu. kimi vakit bir oyuncuyla başlarsınız, başkasıyla devam edersiniz. Kerem girdikten daha sonra o da epeyce uygun işler yaptı. Bu kıymetliydi bizim için. Sergio ve Lucas baskıda artta kaldılar. İkisinden birinin Josef’e baskıya gitmesini istedik. Baskıyı tam olarak kuramıyorsunuz. İstediğimiz baskı tam olarak ortaya çıkmadı lakin ikinci yarıda paylaşımlarımız daha güzel oldu.”

“Trabzonspor ve Adana Demirspor maçlarında iki tane 3 puan kaçırdık”

Sezon başından bu yana güçlü bir fikstürde gayret ettiklerini belirten Okan Buruk, şu tabirleri kullanarak kelamlarını noktaladı:

“Avantaj haline gelecek. Fikstürün zıddını kendi alanımızda oynadığımızı düşündüğünüzde avantajlı hale geleceğiz. Her maç güç. Her maçın başka öyküsü var. Herkes birbiriyle baş ediyor. Ekiplerin birbirleriyle içinde büyük farklılıklar yok. Bu vakte kadar topladığımız puanın bizim kalitemizin altında olduğunu düşünüyorum. Trabzonspor ve Adana Demirspor maçlarında iki tane 3 puan kaçırdık. Hakem kusurlarına maruz kaldık. Bu vakte kadar yaşadığımız hakem yanlışları var, bizim yaptığımız kusurlar var. Okan hocanın da yanlışları var. Daha düzgün bir puanda olabilirdik ancak bir yandan da yeni kurulmuş bir grubuz, büsbütün değiştik. 13’üncü sırada bitirmiş bir kadro. Bu takım içerisinde tekrar tıpkı yol üzerinde hareket etmek biraz zordu lakin daha düzgününü yapabilirdik. Bizim kalitemizin altında kaldık puan olarak. İleriye dönük ümidimizin fazlaca büyük olduğunu söyleyebilirim.”