“Öğretmenlerimizin hakkını ödeyemeyiz”

CatWalk

New member
Erdoğan, “Hangi manada olursa olsun muvaffakiyet tesadüften öte disiplin, azim ve fedakarlıklarla dolu uzun bir gayretin meyvesidir. Her başarılı eğitim kurumunun gerisinde çalışkan öğrencilerin yanı sıra mesleğine aşık eğitimciler vardır. Evlatlarımızı yetiştiren, milletimize ve insanlığa yararlı bir insan olmalarını sağlayan öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

“BAŞARI TESADÜFTEN ÖTE, UZUN BİR UĞRAŞIN MEYVESİDİR”
Kıymetli gördüğü bir hususu vurgulamak istediğini tabir eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şu biçimde devam etti:
“Her başarılı eğitim kurumunun gerisinde çalışkan öğrencilerle birlikte, mesleğine aşık eğitimcilerin imzası vardır. Her biri başka bedel olan öğretmenlerimizin evlatlarımızın eğitimi için harcadığı emek şayet olmazsa, elbette bu muvaffakiyetlerin hiç biri yakalanamazdı. Evlatlarımızı yetiştiren, milletimize ve insanlığa faydalı bir fert olmalarına katkı sağlayan öğretmenlerimizin hakkını asla ödeyemeyiz. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak, siz öğretmenlerimizin şahsında eğitim-öğretim topluluğumuzun tüm mensuplarına hizmetleri ve engin sabırları için ülkem ve milletim ismine şükranlarımı sunuyorum.”

“SALGIN, HAYATTAKİ HER ŞEY ÜZERE EĞİTİMİ DE OLUMSUZ ETKİLEDİ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, evvelki sene başlayan ve son 1,5 yıldır tüm dünyayı derinden sarsan COVID-19 salgınının, hayattaki her şey üzere eğitimi de olumsuz etkilediğini tabir ederek:
“Salgını denetim altına almak için çabucak her ülke sokağa çıkma yasağı dahil epey sert önlemlere başvurdu. Türkiye olarak biz de virüsün öldürücü etkisinin yüksekliği sebebiyle geçtiğimiz periyotta ihtiyatlı davranmak zorunda kaldık. Öğretmenlerimizin, evlatlarımızın ve ailelerinin sıhhatini tehlikeye atmamak için azami hassasiyet gösterdik. Bilim Heyetimizin tavsiyeleri doğrultusunda salgının seyrine nazaran kimi bazı okullarımızı açarak lakin daha epey EBA üzerinden gerçekleştirdiğimiz uzaktan eğitim ile bu devri geride bıraktık” dedi.

“ZORLAYICI YOLLARA BAŞVURMAK İSTEMİYORUZ”
Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgının tüm ömrü olduğu üzere eğitimi de olumsuz etkilediğini, geçtiğimiz devirde ihtiyatlı davranmak zorunda kaldıklarına dikkat çekerek, “Eğitim faaliyetlerini ülke çapında kesintisiz sürdürebilen birkaç ülkeden biri olduk. Evlatlarımızın eğitimlerinde kopmamalarını temin ettik. 2 milyonu aşkın tablet bilgisayarı öğrencilerimize ulaştırdık, uzaktan eğitimi sağladık” dedi ve kelamlarını şöyleki sürdürdü.
“Aşının aktifliğine dair bilimsel bilgilerin açıklaması yüz yüze eğitim için daha hayli cesaretlendirdi. Yapılması gerekenleri Ulusal Eğitim Bakanlığıyla birlikte belirttik. Gönüllülük temeliyle yapılan aşı çalışmaları 100 milyon sonuna hakikat gidiyor. Hala biroldukca ülkenin kitlesel aşılamada önemli sıkıntılar yaşadığını göz önüne aldığımızda bu tablo ülkemiz ismine önemli bir muvaffakiyettir. İsteyen her vatandaşımız fiyatsız, süratli ve ezasız biçimde aşıya ulaşabilmektedir. Yüz yüze eğitimi devam ettirmekte kararlıyız, tüm öğrencilerimiz ve velililerimiz müsterih olsun. Sırası gelen her vatandaşımızı, tüm velilerimiz ve öğrencilerimizi aşı olmaya davet ediyoruz. Devlet olarak bu konuda asla zorlayıcı yollara başvurmak istemiyoruz. Salgına karşı en tesirli silahımız olan aşıyı da kıymetlendirmemiz kural. Önlemlere riayet konusunda her insanın gereken hassasiyeti göstereceğini biliyorum”

“MESLEK LİSELERİNİ ÖZENDİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Evvelden meslek liselerinde garip kümeye makinelerin olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi burada son teknoloji makineler bulunuyor. Siz artık asrı da burada yakalıyorsunuz. Buradan gideceğiniz fabrikalarda da zorluk yaşamayacaksınız. Meslek liselerini özendirmeye devam edeceğiz” dedi.