Öğretmenlere binlerce sevgi iletisi

CatWalk

New member
24 Kasım Öğretmenler Günü ötürüsıyla Ulusal Eğitim Bakanlığı Bağlantı Merkezi’ne, bu yıl 75 bin öğretmen ve yönetimci için teşekkür iletisi geldi. Yalnızca bu ay öğretmenler için gönderilen minnet dolu ileti sayısı ise 52 bini geçti. MEBİM çalışanları, iletileri dijital dokümana çevirerek öğretmenlerin ve idarecilerin cep telefonuna gönderiyor.
Öğrenciler yahut veliler, öğretmenlere yolladıkları iletilerde öğrenciye gösterdikleri yakın ilgi ve alakadan, şahsi ve ahlaki gelişimlerine sağlanan katkıdan, öğrencinin yurt içi ve dışı müsabakalara ve imtihanlara hazırlanmasında gösterdikleri çabalardan, bilhassa kaynaştırma öğrencilerinin eğitim-öğretime kazandırılmalarında gösterdikleri hassasiyetten dolayı minnettar olduklarını söz etti.

“BENİM IŞIK YÜZLÜ, YETERLİ KALPLİ, SEVGİ DOLU ÖĞRETMENİM”
İzmir Menemen Ulukent İlkokulu 4/C sınıfı öğrencisi Emre Aydın’ın, öğretmeni İstek Güleç’e iletilen minnet dolu bildirisi şu biçimde:
“Siz dünyada eşi olmayan en hoş çiçeksiniz. Benim parıltı yüzlü, güzel kalpli, sevgi dolu öğretmenim her şey için teşekkür ederim, uygun ki varsınız. Öğretmenler Gününüzü kutluyorum. Çalışma ömrünüzde muvaffakiyetler diliyorum.”

“ÖĞRETMEN SADE RUHLARI İŞLEYEN USTADIR”
İstanbul Abdurrahman Gazi Ortaokulu 6/D sınıfı öğrencisi Yaren Keskin’in, öğretmeni Ruşen Hansu’ya iletilen bildirisi şöyleki: “Öğretmenimizin öğrencilere ve velilere göstermiş olduğu ilgisinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Öğretmen; sade ruhları işleyen ustadır, ülkeler değil gönüller fetheder, 365 günde bir değil bir gün de 365 kez hürmet etsek hakkınızı ödeyemem.”

“MERHAMETLİ SEVECEN ALTIN KALPLİSİNİZ”
Ankara Kızılcahamam Kazım Karabekir İlkokulu 1/B sınıfı öğrencisi Derya Su Budak’ın öğretmeni Zeynep Savatyapan’a ulaştırılan Öğretmenler Günü iletisinde şu sözler yer aldı: “Öğretmenimize, öğrencilere ve velilere göstermiş olduğu ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum. Sizin üzere bir öğretmene denk geldiğimiz için epeyce şanslıyız. Merhametli, sevecen, altın kalplisiniz. Tuttuğunuz elimi hiç bırakmayın, buna gereksinimim var.”

“ÖĞRETİRKEN İLGİ VE EMEK VERDİNİZ”
İstanbul Sancaktepe Hüseyin Temizel İlkokulu 1/H sınıfı öğrencisi Esma Hira Oğuz’un velisince öğretmen Gökhan İstekli’ye ulaştırılan bildiride şu tabirler yer aldı: “Çocuklarımıza anne şefkatinden daha sonra hayata attıkları bu birinci adımda onlara iyiyi, hoşu öğrettiğiniz, öğretirken de kendinizi sevdirdiğiniz, ilginiz ve emekleriniz için hayli teşekkür ederiz. Öğretmenler Gününüz kutlu olsun.”

Adana Çukurova Gönül Ferhat Baykara İlkokulu öğrencisi Ömer Ediz Sertkaya’nın öğretmeni Sabriye Kıllı’ya ulaştırılan bildirisi ise şöyleki: “Öğretmenimizden hayli mutluyuz, öğrencilerine göstermiş olduğu o mükemmel davranış biçimleri, sevgi ve saygısıyla öğrencilere olan merhameti ve şefkatiyle, dürüstlüğü, adaletiyle, o itinayla yaptıkları etkinlikleriyle yapmış olduğu çalışmalarından dolayı epeyce teşekkür ederim.”