Max Scherzer ve top doktoralarının mazeretlerinin ve inkarlarının tarihi

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Beyzbol var olduğu sürece, atıcılar topu manipüle etmek için çeşitli yasal ve diğer yöntemleri kullandılar. Bazıları topun daha çok dönmesini ister, bazıları daha az dönmesini. Bazıları daha fazla hareket, diğerleri daha fazla kontrol arıyor.

Mets’in asistan yardımcısı, beyzboldaki en yüksek maaşlı oyuncu ve bir Hall of Fame pistinde bir süperstar sağ elini kullanan Max Scherzer, höyükte yöntemleri Major League Baseball’un yabancı malzemelerin kullanımıyla ilgili kurallarını ihlal eden en son atıcıdır. sonunda tam olarak aydınlatıcı olmayan bir ifade.

Bu durumda, Çarşamba günkü Los Angeles Dodgers’a karşı kazandığı galibiyette elenen Scherzer, yasal olan reçine kullandığında ısrar ediyor ve başka bir şey değil. Ancak maçın hakemleri, Scherzer’in elinin daha önce incelediklerinden daha yapışkan olduğunu iddia etti.

Scherzer, itirazını geri çekme ve 10 maçlık bir uzaklaştırma alma kararı sorulduğunda, ellerinin yapışkanlığı hakkında çok az özür diledi veya inkar etti. Ama aynı zamanda yanlış bir şey yaptığını da kabul etmedi.

“Dodgers’la karşılaştım; Bu adamları tanıyorum,” dedi Scherzer, 2021’de terfi ettirdiği takım hakkında. Onlara ‘Hey, bunu ben yaptım’ dedim. Onlar anladı. Beni tanıyor musun. Oyunda itibarımı kazandım. Oyuncular anlıyor.”

Scherzer için iyi haber şu ki, beyzbol, performans artırıcı ilaçlar kullanmakla suçlanan oyuncular için uzun bir hafızaya sahipken, beysbol toplarını tartaklarken yakalanan atıcılar, genellikle uzun vadeli sonuçlar olmadan çekip gittiler. Örneğin, Gaylord Perry ve Don Sutton vakalarında, uygulamanın kabul edilmesi, bu parlak başlangıçların Beyzbol Onur Listesi’ne seçilmesini engellemedi.

Bunu göz önünde bulundurarak, yıllar boyunca sunulan bazı özürler ve suçluluk kabulleri burada.

Nel’in Potter’ının “Bekleme”si

Tükürük topları ve diğer “ucube” sahalar 1920’lerde beyzbolda yasaklanırken, kullanımları onları kullandığı bilinen atıcılara büyükbaba oldu. Sonuç olarak, beyzbol ilk olarak 1944’te kuralı ihlal ettiği için diskalifiye edildi ve askıya alındı. Louis Browns için en iyi başlangıç oyuncusu olan Nels Potter, Yankees’e karşı bir galibiyette topa “tükürmekle” suçlandı ve 10 gün süreyle askıya alındı.

Browns menajeri Luke Sewell sürahisini savundu ve Potter’ın parmaklarını dilinde gezdirmek ve ardından onları üniformasına kurutmak gibi gergin bir alışkanlığı olduğunu söyledi.

“Parmaklarına üflemenin nesi yanlış?” diye sordu Sewell, eylemi tükürmek veya yalamaktan üflemeye ustaca kaydırarak. “Birkaç atıcı bunu yapıyor.” Sewell bir örnek verecek kadar ileri gitti ve Boston Red Sox’tan Tex Hughson’un da aynısını yaptığını söyledi.

Lew Burdette’in “En İyi Sunumu”

Lew Burdette tükürük topu mu attı? İlla değil ama haydutların onun olduğunu düşünmesinden memnundu. Amerikan Beyzbol Araştırmaları Derneği’nin üç kez All-Star olan Burdette’in biyografisi şöyle diyor: “Höyükte, formasını ve kasketini düzeltmek, alnını silmek, dudaklarına dokunmak ve kendi kendine konuşmak gibi gergin tavırları, menajerlerinden biri olan Fred Haney’nin sözleriyle, ‘kahve insanı sinirlendirir.’” Burdette’in tahminine göre, Tükürük’ün tehdidi diğer atışlarını daha etkili hale getirdi. “En iyi atışım, atmadığım atıştır” dedi.

Gaylord Perry’nin Yağ Topu

Gaylord Perry 314 maç, iki Cy Young Ödülü kazandı ve beş kez All-Star oldu, sahalarını geliştirmek için yasa dışı maddeler kullandığını gizlemek için neredeyse hiçbir girişimde bulunmadı. Perry, 1977’de Rod Carew için “Yağ topu, yağ topu, yağ topu, ona attığım tek şey bu ve o hala onlara vuruyor” dedi. “Beyzbolda sürekli şişmanlayan tek oyuncu o. Topu o kadar iyi görüyor ki, bence kuru tarafı da görebiliyor.”

Perry ve Carew, 1991’de birlikte Onur Listesi’ne alındı.

Perry, aktif bir oyuncuyken Me and the Spitter adlı bir kitap yazacak kadar ileri gitti. Perry, madeni hakkında “Hakemler benden birini silmemi isteseydi, her zaman en az iki yerde bulundururdum,” dedi. “Yine de orada hiçbir şeye yakalanmak istemedim; profesyonel olmazdı.”

Don Sutton’ın zımpara kağıdı

1978’de, dört kez Los Angeles Dodgers All-Star’ı olan Don Sutton, hakem Doug Harvey tarafından atıldı ve “beyzbolu bozduğu” için Ulusal Lig’den uzaklaştırıldı. Sutton, “Avukatımın tavsiyesi üzerine, bu konuda yorum yapma iznim yok. Ulusal Lig’den Doug Harvey’e ve hakemlik yapan herkese dava açıyorum.” Sorun sonunda çözüldü ve askıya alma kaldırıldı.

Sutton’ın bu tür iddialara duyduğu öfke daha sonra yatıştı ve Sutton, kendisinin ve Perry’nin karşılıklı bir anlayışa sahip olduğu konusunda şaka yaptı.

Sutton, “Bana bir tüp vazelin verdi,” dedi. “Ona teşekkür ettim ve bir parça zımpara kağıdı verdim.”

Kevin Gross’un “Fooling”i

Philadelphia Phillies’den Kevin Gross, 1987’de hakemler eldivenine yapışmış bir parça zımpara kağıdı bulduktan sonra leke sürmek veya tükürmek yerine oyundan atıldı ve 10 gün oyundan men edildi.

Gross ertesi gün gazetecilere “Eldivenimde zımpara kağıdıyla yakalandım” dedi. “Topu ezdiğimi sandılar ve oyundan atıldım. Dün gece maçta top atmadım.” Bunun yerine, Gross zımpara kağıdıyla “oynadığını” ve onu kullanmadığını iddia etti.

Dört yıl boyunca, Gross defalarca MLB’den eldivenini iade etmesini istedi ve 1991’de nihayet yaptı.

Gross, “Sırf ona sahip olmak için geri aldığım için mutluyum,” dedi. “Ligin başından beri bunu sürdürmesi gerektiğini düşünmüyorum. Bu benim eldivenim.

Gerrit Cole’un “Gümrükler ve Gelenekler”

Örümcek raptiye gibi maddelerin kullanımı 2021’de bir MLB baskısına konu olduğunda, çok eleştiri alan oyunculardan biri, dönüş hızını artırmak için topa müdahale etmekle suçlanan Yankees ası Gerrit Cole’du.

Doğrudan, güç kaldırıcıların dev kayaları tutmasına yardımcı olmak için geliştirilmiş, oldukça yapışkan bir madde olan spider tack kullanıp kullanmadığı sorulduğunda, Cole herhangi bir şeyi reddetmek yerine top doktorluğu emsalinden alıntı yaptı.

Cole, muhabirlerle yaptığı Zoom konferans görüşmesinde, “Dürüst olmak gerekirse, buna nasıl yanıt vereceğimi gerçekten bilmiyorum. “Yaşlı oyunculardan genç oyunculara, son nesil oyunculardan bu nesil oyunculara aktarılan adetler ve uygulamalar var. Bu konuda kesinlikle sınırların dışında olan bazı şeyler olduğunu düşünüyorum.”

Cole, lig “daha fazla yasa çıkarmak” isterse MLB’yi destekleyeceğini söyledi. Daha sonra sezonun geri kalanında mücadele etti ve 2022’de AL yüksek 33 ev koşusuna izin verdi. Ancak 2023’te yine oyundaki en iyi atıcılardan biri gibi görünüyor.