Marek Hamsik: “Yaz Dönemine Kadar Trabzonspor İle Bir Kontratım Var”

BooM

New member
Spor Toto Muhteşem Lig’e verilen Dünya Kupası içinde Antalya’da kampa giren Trabzonspor, hazırlıklarına devam etti. Teknik Yönetici Abdullah Avcı idaresinde yapılan egzersize ısınma hareketleri ile başlandı. Akabinde ise alanda uyum ve çabukluk çalışması gerçekleştirildi. İdmana, ulusal kadrolarda yer alan Maxi Gomez ve Stryger Larsen, uzun müddetli sakatlıkları bulunan Serkan Asan ile Dorukhan Toköz’ün yanı sıra burnundan ameliyat edilen Marc Bartra, sağ kasık bölgesinde kas spazmı yaşayan Yusuf Yazıcı, sağ alt art adalesinde ağrı bulunan Jorge Djaniny ve müsaadeli Montassir Lahtimi, sol uyruğunda ön kas spazmı yaşayan kaleci Hakan Aydın ve sol dizinde ödem buluna kaleci Muhammet Taha katılmadı.

“Geçen yıl yaptıklarımızı yapabiliriz”

Bordo-mavili ekipte Hamsik, antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Lige verilen ortayı kıymetlendiren başarılı futbolcu, “Dünya Kupası ötürüsıyla verilen orta bizim için uygun olacak. Ligin geri kalanına birlikte hazırlanmak için düzgün bir fırsat olarak görüyorum. Geçen yıl lige epeyce uygun bir başlangıç yaparak bunu da sonuna kadar sürdürdük. Bu sene işler biraz daha farklı oldu bizim için. Zira ligde daha bir yarışmacı hava var. Puan durumuna baktığımız vakit bunu daha uygun anlıyoruz. Birinci 8 ekibin 7 puan farkla sıralandığını, bizim de başkan ile 6 puanlık fark olduğunu görüyoruz. İnanır ve çalışırsak bu puan farkını kapatırız. Geçen yıl yaptıklarımızı yapabiliriz” biçiminde konuştu.

“Yaz dönemine kadar Trabzonspor ile bir kontratım var”

Trabzonspor’un ağlarında gördüğü 29 golün 17 adedinin set hamlesinden geldiğine yönelik soruyu da yanıtlandıran Marek Hamsik, “Sadece sayılar üzerinden konuştuğumuz vakit olağan ki güzel olmadığımızı gorebiliriz. Her vakit söylenen bir şey var, âlâ olan kazanır. En düzgün savunma yapan ekip şampiyon olur. Bunun üzerine biz de çalışacağız. Yaz dönemine kadar Trabzonspor ile bir kontratım var. Bunu tamamlamak istiyorum. Dönem sonunda ailem ile oturarak neyin daha âlâ olduğuna birlikte karar vereceğiz” cümlelerine yer verdi.

“Dünya Kupası’nda Arjantin ve Brezilya üzere iki kıymetli kadro var”

Geçen yıl ligde büyük bir tarih yazdıklarını belirten 35 yaşındaki oyuncu, “Hem şampiyon olduk tıpkı vakitte Üstün Kupa’yı kazandık. Kadro ismine epeyce hoş anlardı. Lakin geçmiş geçmişte kaldı. Bu sene neler yapabiliriz, ona bakacağız. Geçen yılın üzerine koymak istiyoruz. Dünya Kupası’nda Arjantin ve Brezilya üzere iki değerli ekip var. Bu ekiplerin kazanabileceğini düşünüyorum. Lakin bilemeyiz, daima birlikte goreceğiz kimin kazanacağını. Ben de maçları takip ediyorum” diye konuştu.