Manny Machado, MLB’nin saha saatini ilk kez kıracak

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
PEORIA, Arizona – Cuma günü burada Seattle Mariners’a karşı oynanan bir bahar antrenman maçının ilk vuruşunda, San Diego Padres’in üçüncü kalecisi Manny Machado sol ayağını vurucunun kutusuna koydu, sopasını ev plakasına vurdu ve onu döndürmeden önce döndürdü. cümle geldi. Sayısız kez yaptığı bir rutin.

Ancak bu durumda Machado’nun zamanı doldu. Ev sahibi hakem Ryan Blakney çömeldiği yerden kalktı, Machado’yu ve ardından sol bileğini işaret ederek Major League Baseball tarihindeki ilk saha saati ihlalini işaret etti – her ne kadar bire bir gösteri maçı gerçekleşmiş olsa da.

Oyunu hızlandırmak ve daha fazla aktiviteyi teşvik etmek için tasarlanan yeni bir dizi kuralın parçası olarak artık yarasalar arasında 30 saniyelik bir saat var. Bir vuruş başladıktan sonra, atıcıların hareketlerine boş tabanlarla başlamak için 15 saniyesi veya üste bir koşucu varsa 20 saniyesi vardır.

Ancak, vurucuların kendi kuralları vardır. Vurucu kutusunda olmalı ve saatin bitmesine sekiz saniye kala atıcıya bakmalısınız. Machado, yaklaşık altı saniye kala hazırdı. Yani, daha sahayı göremeden ya da sopayı sallayamadan, çoktan bir vuruş yapmaya hazırdı.

Machado, 3-2’lik yenilginin ardından “Zaman çabuk geçiyor” dedi. Daha sonra “En azından rekor kitaplarındayız” diye şaka yaptı.

Sonuçta, bahar eğitimi bir egzersizdir. 2023 normal sezonu 30 Mart’ta başlıyor, bu nedenle önümüzdeki beş hafta sadece atıcıların kollarını güçlendirmesi ve vurucuların zamanlamalarını iyileştirmesi için değil, aynı zamanda hakemlerden antrenörlere ve oyunculara kadar herkesin en büyük tek sezonlardan bazılarına hazırlanması için. spor tarihindeki kural değişiklikleri.

Machado, “Kesinlikle ilginç bir yıl olacak.

On yıllar boyunca, MLB oyunları çeşitli nedenlerle uzadı ve daha az aksiyon sundu. 2021’de ortalama oyun süresi üç saat 11 dakika ile rekor kırarken, örneğin 1976’da ortalama oyun iki saat 29 dakika sürdü. Beyzbol Referansına göre, MLB’nin geçen sezon vuruş ortalaması, 1968’den beri en düşük olan .243 idi. İşten çıkarma oranları son yıllarda rekor seviyelere yükseldi.

2022 sezonu öncesinde MLB’nin takım sahipleri ve oyuncu sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesinin bir parçası olarak taraflar, kural değişiklikleriyle başa çıkmak için oyunculardan oluşan ancak MLB tarafından kontrol edilen 11 üyeli bir komite üzerinde anlaştılar. 2023 için sonuç: saha saati eklemek, savunma vardiyalarını yasaklamak ve üsleri genişletmek.

MLB’nin beyzbol operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı olarak kural kitabı değişikliklerini denetleyen Morgan Sword, “Bahar eğitiminin ilk birkaç haftası bir alışma dönemi olacak ve bu davranışı mümkün olan en kısa sürede değiştirmeyi hedefliyoruz” dedi. Diğer MLB yöneticileriyle birlikte, bu bahar antrenman seansının ilk maçlarından birini izlemek için Cuma günü Phoenix bölgesindeki Peoria Spor Kompleksi’ne geldi.

Oyunların 1970’ler ve 80’lerdeki gibi görünmesini bekliyorlar: daha fazla çalıntı üs, daha fazla isabet, sahada daha fazla atletizm.

MLB Komiseri Rob Manfred, “Daha hızlı hareket eden bir oyun göreceğinizi düşünüyorum” dedi. “Oyunda daha fazla top göreceğinizi düşünüyorum. Sanırım sahaya bakıp çoğumuz gibi pozisyonlarda oyuncular göreceksiniz. Oyunumuzun en iyi biçimine doğru bir hareket göreceklerini gerçekten düşünüyorum.”

Mariners ve Padres, neler olabileceğine dair bir fikir verdi. Padres, iki vuruşunda, koşucular üssündeyken daha uzun süren nispeten hızlı bir atıcı olan Nick Martinez’i başlatan atıcı, sahaların çoğunu birkaç saniye kala teslim etti. Ancak bazıları için saat tehlikeli bir şekilde sıfıra yaklaştı.

Martinez maçtan sonra “Hızlanmam gerekiyordu” dedi. “Bugün bunu düşünmeyeceğimi bile düşündüm ve kesinlikle bunun farkındaydım.” Daha sonra ekledi, “Oyunu yavaşlatmayı sevdiğim zamanlar oluyor, bu ilginçleşiyor. Bu, sezonda daha sık oluyor çünkü tehlikede olan daha çok şey var.”

Ancak buna karşılık Martinez, kendilerini konumlandırmak için acele eden topları da fark ettiğini söyledi. Mariners’ın ikinci kalecisi Kolten Wong oyunu yönetirken, vurucu kutusunun tamamen dışına çıktı, ancak hızla geri atladı ve bir saniye kala hazırdı.

Padre’nin menajeri Bob Melvin, “İster bir başlangıç ya da çok sayıda atış yapan bir yardımcı olsun, çocuklar bu hızda çalışırken biraz yoruluyor” dedi. “Bunun da bir dayanıklılık faktörü olacak.”

Atıcıya başlayan Seattle Mariners Robbie Ray, hıza hazır olduğunu ve iki vuruş sırasında aceleye getirilmediğini söyledi.

Ray, “Birkaç kez tepeye geri dönmek için acele etmediğimi hissettim ve ‘Ah, biraz hızlandırsam iyi olur’ dedim ve yukarı baktım ve 11 saniyem vardı” dedi. , Martinez gibi, yakalayıcılar ve atıcılar tarafından kullanılan satış konuşması cihazlarının da süreci kolaylaştırmaya yardımcı olduğunu ekledi.

Machado’da süre dolduğunda Ray, hakemin Machado’ya acele etmesini söylediğini duyabildiğini söyledi. Machado, zamanlamayı doğru yapmaya çalıştığını itiraf etti ve Blakney, iki saniyesi kaldığında onu uyardı.

Machado, “Bu insanları hızlandırır,” dedi ve daha sonra ekledi, “Gol atarsanız, kalkıp oraya gitmelisiniz. 10, 11 yıldır sahip olduğun o rutine gerçekten sahip değilsin.

Yeni kurallar, Arizona’dan Florida’ya ve New York’taki MLB genel merkezine kadar beyzbol genelinde sahne aldı. Beyzboldaki en yavaş çalışan atıcılardan biri olan Los Angeles Angels iki yönlü süperstar Shohei Ohtani, bahar antrenmanından önce yeni saha saatine uyum sağlamanın en büyük endişesi olduğunu söyledi. Yardımcı olmak için birçok takım gibi Melekler de antrenman sahalarına saatler koydu. Ve kuralların çok fazla nüansı ve strateji potansiyeli var.

San Francisco Giants menajeri Gabe Kapler kurallarla ilgili olarak “Kampımızdaki herhangi birine veya beyzbola yakın herhangi birine gerekenlere sahip olup olmadıklarını sorarsanız, herkes hızlanırsa BS’yi ararım” dedi. Daha sonra oyuncuları hakkında şunları ekledi: “Gördüğüm kadarıyla beni mutlu eden çok fazla soru soruluyor.”

Cuma günkü ilk vuruş sırasında, yeni kurallardan bir başkasının etkisi açıktı. Machado’nun sakatlığından sonra – oyundaki tek kişi – tek yaptı. Sonra bir solak olan Juan Soto, sahanın sağ tarafından bir tekli vurdu, bu, savunma geçişlerindeki yasak olmasaydı büyük olasılıkla vuruşun sonunda ikili bir oyunla sonuçlanacaktı. Yeni kurallar, ikinci üssün her iki tarafında iki saha oyuncusunun olmasını gerektirerek Soto’nun topunun geçmesi için daha fazla alan sağlıyor.

Machado, “Solaklar buna bayılacak,” dedi ve onu üçüncü aşamaya gönderdi. “Daha fazla hücum, daha fazla birinciden üçüncüye ve gol atılması muhtemel koşuları görmek harika olacak. Ama o zaman oldukça iyi bir savunma da göreceksiniz.”

Cuma günü Machado’dan yaklaşık 10 mil uzakta, Kansas City Royals, Texas Rangers’ı yüksek skorlu bir olayda 6-5 mağlup etti. O oyunda hepsi atıcılar tarafından olmak üzere üç saha saati ihlali vardı.

Padres dokuzuncu vuruşta tehdit ettiğinde – bir tümsek ziyareti ve bir tutam koşucu eklendi – oyun hala devam ediyordu. Üsleri yüklediler, ancak David Dahl final için derin sağ sahaya uçtu.

Son kez: iki saat 29 dakika.