LGS’nin akabinde öğrenciler neler söylemiş oldu

CatWalk

New member
TÜRKÇE KOLAYDI LAKİN TARİH DÜŞÜNDÜRDÜ
İmtihandan çıkan öğrenciler aileleriyle kucaklaştı, ayak üstü imtihan kritiği yapıldı. Bilhassa birinci oturumunun akabinde yüzleri gülen öğrenciler matematik sorularının uzun ve sıkıntı olmasından kaygı yandı. İşte öğrencilerin imtihanla ilgili görüşleri:

Sümeyye Çıplak: Birinci oturum fazlaca hoş geçti. Bence hayli kolaydı. Hiç zorlanmadım. Yalnızca bir tane İngilizceden boşum var. Mühlet sorunu yaşamadım. Fazladan vaktim da kaldı hepsini denetim ettim tek tek. Beklediğimden daha kolay geldi. Ulusal Eğitim Bakanımıza teşekkür ediyorum.

Yiğit Efe Aydın: Türkçe kolaydı. İnkilap Tarihinde biraz zorlandım. 3 dakika kala tüm soruları bitirdim. Denetim etmeye de vaktim kaldı. Birinci oturumdan mutluyum lakin ikinciden pek emin değilim. Matematik zordu.

Ömer Faruk Kurt: Çabuk etmedim. Çok kolaydı sorular. Lisan bilgisi yoktu o yüzden zorlanmadım. İnkilap Tarihinde 1-2 soruda takıldım. İngilizce’de birtakım şeyleri hatırlayamadım lakin düzgündü. Vakit konusunda eza yaşamadım üç kez denetim ettim.

MATEMATİK ÇELME TAKTI
Selin Yıldırım:
Sözel epey düzgündü. Matematik biraz zordu. Soruları anlamakta zorlandım zira fazlaca uzun sorular vardı. Bir sayfayı kaplayan soru vardı. Fen de zordu. Türkçe epey kolaydı. İngilizce ve Din Kültürü de kolaydı lakin İnkılap Tarihi de biraz zorladı beni.

His Demirci: Sözel kolaydı lakin sayısal zordu. Bir dakikada 4 soru yaptım Türkçe’de baya kolay geçti yani. İnkılap Tarihi’nden birkaç uzun soru vardı onlarda takıldım. İngilizce yarı yarıya kolaydı. Matematik ve Fen sıradan zordu. Süremi uygun kullandım. yeniden dönüp denetim etme talihim da oldu. Sayısalda sıradan boşum var ancak.

Irmak Kavuklu: Sözel epeyce yeterliydi lakin sayısal berbattı. Matematikte çelmeyi takmışlar. Türkçeyi yapabildim.

İrem Barışçı: Çok süreç gerektiren sorular vardı. O yüzden matematikte zorlandım. Fen sevdiğim bir ders olduğu için bana kolay geldi. Sözel kolay geçti.

Esin Erkul: Birinci oturumda epey vaktim arttı, sözel dersleri hemencecik çözdüm, İngilizce’nin tüm sorularını gerçek yanıtladığımı düşünüyorum. İkinci oturumda da müddet kafiydi benim için fakat açıkçası matematikte biraz zorlandım. Uzun ve yorucu bir yolun sonuna geldik, lisede muhtemelen her şey daha güç olacak ancak bir süre dersle ilgili bir şey düşünmek istemiyorum.

Hilal Sevime: Yeni jenerasyon matematik oldukça zordu. Daha fazlaca üçgenler ve karekök soruları baş karıştırıcıydı. Fen daha güzeldi. Toplamda 5 tane boş bıraktım. 380 falan bekliyorum.

YAPAMAYINCA SALLADIM
Doğuhan İtimat:
İnkılap biraz zorladı beni. Vakit kaybetmemek için boş bıraktığım sorular oldu lakin sonrasındasında dönüp tamamladım onları. Mühlet de kafiydi. İkinci oturum biraz zordu. Matematikle fende neredeyse hepsini salladım.

Nurşah Lider: Türkçe en kolayıydı. İnkilap biraz zordu. Sayısalım hayli makûs geçti maalesef o yüzden birçoklarını salladım.

KUŞ ÜZERE HAFİFLEDİM
Nuray Çolay (Öğrenci):
Çok uygun bir puan bekliyorum. Arkadaşlarım matematikte zorlanmışlar sanırım ancak bana göre en zoru fen bilgisiydi. Aslında matematik sıradanti, kimi vakit anlatım karmaşık olunca anlaşılmıyor, cümleler uzun ve ayrıntılı geldiği için zorlanmışlardır diye iddia ediyorum. Kendimi kuş üzere yavaşça hissediyorum. Meskene gidince bir süre hiç bir şey yapmadan yatmayı düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde son derslere katılmak için okula gideceğim. Bu yıl okuldan ziyadesiyle uzak kaldık, imtihan bitti, artık ders yükü yok lakin son haftanın keyifli saatlerinin tadını çıkaracağım. Sınıf arkadaşlarımın birçoğunu son defa görüp, yüz yüze vedalaşacağım.

VELİLER HEYECANDAN YERLERİNDE DURAMADI
Serdar Aydın (Veli):
Tüm veliler üzere biz de epey heyecanlıyız. Oğlumuz imtihana girdi. Hala kalbimiz küt küt atıyor. Pandemi çocuklarımızı pek yıprattı. Eğitimlerinden çok geri kaldılar. Bizim bir de kızımız var o da üniveersite imtihanına girecek ay sonunda. İnşallah hepsi başarılı olur, vatana millete yararlı birer evlat olur

Tülay Erkul (Veli): Üzerimizden büyük bir yük kalktı. İmtihan gününün gerilimi heyecanı öbür fakat asıl zorlayıcı olan süreç oldu. Pandemi bizi olumsuz manada etkiledi tabi lakin buna karşın can başla çalıştılar. Umarım emeklerinin karşılıklarını alırlar. İmtihana çalışırken pek hayli şeyden ödün verdiler, kendi kızım ismine konuşayım; artık hür, ne istiyorsa yapabilir.

Canan Yıldırım (Veli): Berbat bir sene oldu çocuklar için pandemiden dolayı. Elinden geleni yapmaya çalıştı. Ben de sıkıntı bir müddetçten geçtikleri için epey baskı yapmak istemedim. Kendi potansiyelinin lakin yarısını kullanabildiler.