Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşılık: Çekilin oradan! Türkiye’deki bütün açları doyuracağız

Cotardam

Global Mod
Global Mod
Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşılık: Çekilin oradan! Türkiye’deki bütün açları doyuracağız CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi Batıkent Murat Karayalçın Meydanı’nın açılış programına katıldı.

Açılış merasiminde konuşan Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın küme toplantısında kullandığı, “Neymiş, millet açmış. Bundan bahsediyorlar. Aç olarak dolaşanları, buyurun siz de doyuruverin” kelamlarına değinerek, “Bu meydan kentte yaşayanların güçlerini tükettikleri bir yer olacak. Yardımlar konusunda da belediye liderlerimiz hakikaten de tarih yazıyorlar. Olağan üstü çalışıyorlar. Diyorlar ya “aç var ise siz doyurun’. Çekilin yoldan Türkiye’deki bütün açları doyuracağız” dedi.

“TÜRKİYE’DEKİ HİÇBİR ÇOCUK YATAĞA AÇ GİRMEYECEK”

Yardımlar konusunda CHP’li belediyelerden övgüyle bahseden Kılıçdaroğlu, “Yardımlar konusunda da belediye liderlerimiz nitekim de tarih yazıyorlar. olağanüstü çalışıyorlar. Diyorlar ya ‘aç var ise siz doyurun’. Çekilin oradan! Türkiye’deki bütün açları doyuracağız. Çekilin oradan! Türkiye’deki hiç bir çocuk yatağa aç girmeyecek. Çekilin oradan! Türkiye’de her kuruşun hesabını veren bir millet iktidarı, iktidar olacak. Biz bunları biliyoruz yapacağız. Şayet belediye liderlerimiz, bütün engellemelere karşın bir tarih yazıyorlarsa halkın iktidarı olduğunda o tarihin epeyce daha görkemli bir biçimde ortaya konacağını onlar da epeyce düzgün biliyorlar. Biz yapacağız. Hoş şeyler yapacağız. bir arada yapacağız. Dostlarımızla birlikte yapacağız. Bir tarih yazacağız.” dedi.

“SİYASETE AHLAK GELECEK”

Kılıçdaroğlu kelamlarının devamında şu biçimde konuştu:

Siyasete, ahlakı getireceğiz. Şayet bugün 21. yüzyılın Türkiyesi’nde bir İçişleri Bakanı kalkıp konuşma yapar, ‘Bir siyasetçi her ay 10 bin dolar para alıyor’ der ve bu ülkenin en kıymetli koltuğunda oturan kişi hiç sesini çıkarmazsa o da bu işe ortak demektir. Söylüyorum. Bir defa daha söylüyorum. Söyleyen kişi, bayağı bir kişi değil. Söyleyen kişi bu ülkenin İçişleri Bakanı. Şöyle düşünün, birebir olay bir CHP’li için söylenseydi, Türkiye’de kıyamet kopardı. Hepimiz hatalıyı yakalamaya çalışırdık. Üstünü örtmeye değil, hesabını sorardık. Üstünü örtüyorlar. Örtemeyecekler. Bunu, sakın ola ki asla ve asla unutmayın. Sakın ola ki.”

YAVAŞ: ANKARALI GÖRDÜ Kİ BU KİRLİ SİYASETTEN ÂLÂ Kİ KURTULMUŞUZ”

Açılışta konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş da “İki yıla aşkın bir vakittir sizlere hizmet etmeye çalışıyorum. Seçimdilk evvel yemin ettiğim üzere tarafsız bir biçimde hepinizi kucaklayarak, hiç bir vakit ayrım yapmadan herkesi hemşehrim olarak kucaklayarak hizmet etmeye çalışıyorum. Biliyorsunuz seçim öncesi hayli karalamalar oldu. Şu anda Ankaralı gördü ki bu kirli siyasetten yeterli ki kurtulmuşuz. Bu geçen vakitte her ne kadar mecliste azınlık da olsak hiç bir pürüze takılmadan elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Hiç kimseyi aç ve açık bırakmayacaktık, yemin ettik. hiç bir çocuk eğitiminden yoksun kalmayacaktı. Toplumsal belediyeciliği bütün Türkiye’ye öğretiyoruz” dedi.