Kadınlar Beyzbol Ligi’nin yıldız atıcısı Jean Faut, 98 yaşında hayatını kaybetti.

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Faut sözlü tarih röportajında, “Okulda bir matematik dehasıydım ve en iyi vurucular için önereceğim rotasyonu hatırlayabildiğim bir noktaya geldim,” dedi, “ve sonra ne zaman istersem onu değiştirirdim.” yukarı sopa, bu yüzden eskiden yaptığım ve bana biraz avantaj sağlayan küçük çılgın şeyler vardı.

1947’de eski bir ikinci lig atıcısı olan Karl Winsch ile evlendi ve ertesi yıl ilk çocukları Larry’yi doğurdu ve bu onun o sezonun bir bölümünü kaçırmasına neden oldu. 1951’de kocasının bahar eğitiminde Blue Sox’un yeni menajeri olarak ortaya çıktığını söyledi.

Onun varlığı herkes için rahat değildi. O bir disiplin görevlisiydi ve 1952 sezonunun sonlarında bir oyuncuyu bir maç sırasında sivri uçlarını çıkardığı için askıya alması, birkaç oyuncunun oyundan çıkmasına ve Blue Sox’un sezonun geri kalanında sadece 12 kalmasıyla sonuçlandığında, devam eden anlaşmazlıkları ateşledi.

Bir telefon görüşmesinde Kevin Winsch, “Bir sorun yarattı çünkü takım, kendilerinin ve kendisinin onlara karşı olduğunu düşündü.” Jim Sargent, We We Were the All-American Girls: Interviews With Players of the AAGPBL, 1943-1954 kitabının yazarı ” (2013) ayrıca telefonla şunları söyledi: “Onu özellikle üzdüklerini düşünmüyorum ama onlardan biri değildi çünkü onların yanında olsaydı işler daha da kötüleşirdi. Aradaydı.

Sorunlara rağmen Faut’un performansı bozulmadı. En iyi sezonu 1952’de geldi, rekoru 20-2 iken, ERA’sı yetersiz bir .93’tü ve sezonun playofflarının belirleyici 5. Oyununu kazanırken aynı zamanda iki üçlü isabet etti. Ancak bir sonraki sezondan sonra çekildi çünkü kocasının yarattığı gerilimin kendisi ve takım üzerindeki etkisinin üstesinden gelinemeyecek kadar fazla olduğunu hissetti.

Ligin son yılı olan 1954’te bazı iç saha maçlarını izlemeye çalıştı, “Ama sahada olmadığım için tribünlerde ağladım,” We Were the All-American Girls’te söylediği aktarıldı.