Jacob deGrom, Rangers için Mets’ten ayrılma hakkında konuşuyor

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
SÜRPRİZ, Arizona – Jacob deGrom, Mets için oynarken uzaktan izledi ve gözünün Texas Rangers’ta olduğunu söyledi. Sık sık oynadıklarını görmedi, ancak 2022 sezonu öncesinde All-Stars iç saha oyuncuları Corey Seager ve Marcus Semien liderliğindeki bir grup serbest oyuncuya 581 milyon dolarlık sözleşme yaptıklarında kesinlikle fark etti.

DeGrom, “Oyundaki en iyi oyunculardan ikisi olan bu manşet isimlerini burada orta tabelada görüyorsunuz, bu kesinlikle ilgi uyandırıyor,” dedi.

Takımlarının beyzboldaki en kötü atış kadrolarından birine sahip olduğu 102 mağlubiyetlik bir sezonun ardından, Rangers yetkilileri bu alanı iyileştirme arzularını kamuoyuna açıkladı. Bu amaçla, takımın çoğunluk sahibi Ray Davis, başka bir kış harcama çılgınlığını onayladı. DeGrom da bunu fark etti.

Hafta sonu yapılacak bir bahar antrenman maçından önce burada dolabının başında dururken, “Sezon dışında oturdular ve kendinizi görebileceğiniz yerlere gittiler, listenin başındaydılar” dedi.

Mets organizasyonunda 13 yıl geçirdikten sonra – 2010’da seçildi, 2014 Ulusal Lig Yılın Çaylağı Ödülü’nü kazandı ve 2018 ve 19’da NL Cy Young Ödülü sahibi seçildi – deGrom, Kışın Rangers’a katılarak bazılarını şaşırttı. Onu beş yıllık 185 milyon dolarlık bir anlaşma ile Teksas’a çektiler. Belirli koşullara bağlı olarak, anlaşma bir yıl daha devam edebilir ve 222 milyon dolara ulaşabilir.

DeGrom yaşında (34) ve sakatlık geçmişi olan (son iki sezonda toplam 26 maça çıktı) bir atıcı için bu çok para. Ayrıca Mets’in onu tutmayı teklif ettiğinden çok daha fazlasıydı. Tabii ki, Mets hayranları büyük olasılıkla bunu duymak istemiyor. Ve Mets’in 101 maç kazanmasından bir yıl sonra, deGrom’un kazanmak istediği için Rangers’a katılmaktan bahsetmesi bu hamleyi daha az şaşırtıcı kılmıyor.

Ne de olsa, Rangers 2016’dan beri bir sezon kazanamadı veya playofflara çıkmadı ve son şampiyon Houston Astros ile aynı ligdeler. Rekor kıran 370 milyon dolarlık maaşıyla yıldızlarla dolu Mets, bu sezon World Series favorileri arasında.

DeGrom, “Benim için Rangers’ın hemen gösterdiği ilgi çok büyüktü,” dedi.

Takımların farklı görüşlerine değinmeden önce “Ve buradaki vizyon,” diye devam etti. “İhtimaller hakkında bu zaten söylendi, ancak hepsi oraya gidip sezon sonunda nerede olduğunuzu görmekten ibaret.”

Bu noktada, her şeyin olabileceğini biliyor. DeGrom geçen sezonun ilk dört ayını omuz sakatlığı ile kaçırmış olsa da Mets, franchise tarihindeki en yüksek ikinci galibiyet toplamını elde etti ancak ilk turda San Diego Padres tarafından playofflardan elendi. Son NL joker takımı olarak sezon sonrasına giren 87 galibiyetli Philadelphia Phillies, World Series’e bir şampiyonluktan sadece iki galibiyet eksik geldi.

DeGrom, Rangers için “Burada atışla yaptığımız şey,” dedi, “bu adamları playofflara götürürsünüz ve bir şansınız olur.”

Geçen sezondan önceki 10 takımdan 12 takıma yükselen playoff alanıyla, Rangers ve deGrom, iyileştirmelerinin onları rekabete sokmaya yeteceğini umuyor. Takımın başlangıç rotasını yeniden düzenlemeyi uman genel menajer Chris Young, serbest oyuncu atıcılar Nathan Eovaldi ve Andrew Heaney ile sözleşme imzalayarak, Martín Pérez ile yeniden sözleşme imzalayarak ve Jake Odorizzi ile takas ederek asları, deGrom ve Jon Gray’i tamamladı. Toplamda, Rangers bu kış serbest çalışmak için 246 milyon dolar harcadı.

DeGrom, “Ben burayı imzaladım ve onlar play-off’a kalmak için adımlar atmaya devam ettiler” dedi. “Hedef bir Dünya Serisi kazanmak.”

DeGrom, beyzbol oynarken en çok eğlendiği şeyin Mets ile 2015 Dünya Serisine gitmek olduğunu söyledi. Tesadüfen, bu seriyi Young’ın atış kadrosunda bulunan bir takım olan Kansas City Royals’a kaptırdılar. İmzalamadan önceki bir saatlik görüntülü sohbet sırasında deGrom, Young’ın World Series’in Rangers için hedeflerini ve onun bu planın büyük bir parçası olmasını nasıl istediklerini duyduğunu söyledi. DeGrom, San Francisco Giants ile üç Dünya Serisi şampiyonluğu kazanan ve bu kış Young tarafından sığınağa geri çekilen menajer Bruce Bochy ile de konuştuğunu söyledi.

DeGrom, 2019’da Mets ile imzaladığı beş yıllık, 137,5 milyon dolarlık sözleşme uzatmasında serbest kalma maddesini tetiklediği için serbest bir oyuncuydu. Geçen sezon boyunca tüm kariyeri boyunca Mets’te kalmak istediğini söylese de, ayrılacağına dair sürekli bir korku vardı.

Sezon dışı başlarken Mets genel menajeri Billy Eppler, iletişimde kalmak için deGrom’un menajeri Stephen Veltman ile bir anlaşma yaptığını söyledi. Mets, ancak deGrom’un Rangers’ı seçmesinden sonra, onun yerine üç kez Amerikan Ligi Cy Young Ödülü kazanan Justin Verlander ile anlaştı.

DeGrom, Mets için “Benim için her şeyi doğru yaptılar” dedi. “Orada geçirdiğim zaman için çok minnettarım.”

DeGrom, New York’ta rahat olduğu konusunda ısrar etti. Organizasyonu biliyordu ve bunun tersi de geçerliydi. Ailesi bölgeyi biliyordu. Taraftarlar onu takımın en uzun süre hizmet veren yıldızı olarak tanıyordu. Rangers’a katılmak sıfırdan başlamak demektir; Kişisel değişikliklere ek olarak DeGrom, daha önce Rangers kulüp binasında hiç kimseyle takım kurmadığını söyledi.

“Asla New York’tan ayrılmak istediğim gibi olmadı” dedi. “Ordan çıkmak istediğim gibi değil. Orada geçirdiğim zamandan keyif aldım. Oradan hala iyi arkadaşlarım var. Ve sadece Rangers beni kovalıyordu ve peşimden geliyordu ve oturup kendinizi oyun oynarken gördüğünüz kortlardan geçmeye çalışırsanız, Rangers kesinlikle bu listenin başındaydı.

DeGrom yavaş yavaş takım arkadaşlarını tanımaya başlar. Kış aylarında Dallas bölgesinde yaşayan Rangers avcısı Jonah Heim, atıcının Aralık ayındaki tanıtım basın toplantısından sonra deGrom ile ilk kez görüştüğünü söyledi. DeGrom, uyumunun şu ana kadar sorunsuz olduğunu söyledi.

İki hafta önce kampa ilk geldiğinde ortaya çıkan yanal gerginlikten geri dönerken korucular ona karşı temkinliydi. Ve altı yaşındaki oğlu Jaxon, şimdiden Rangers kıyafetleri giymeye alışmaya başladı.

Bochy, “Sadece hizmet etmek istiyor ve bu gruba çok iyi uyacağını düşünüyorum” dedi.

“New York’ta yaşıyor,” diye ekledi müdür, “ve orada biraz zaman geçirirsen, neredeyse her şeyin üstesinden gelebilirsin.”