İstek Çalımbay: “Kadro Kurmakta Çok Büyük Sorun Yaşıyorum”

BooM

New member
Demir Küme Sivasspor için Spor Toto Üstün Lig’de 2022-2023 dönemi atlet sıhhati istikametinden dertli başladı.

Kırmızı-beyazlı grup geride kalan 7 lig maçının yanı sıra UEFA Avrupa Ligi’nde ve UEFA Konferans Ligi’ndeki müsabakalarda, sakatlıklar niçiniyle 6 kıymetli oyuncusundan mahrum kaldı.

Sivasspor’da sakatlar can sıkıyor

Söz konusu maçların kimilerinde Erdoğan Yeşilyurt, Yazgı Keita, Robin Yalçın, Ziya Erdal, Leke James ve Ahmed Musa’nın sakatlık yaşaması teknik kadroyu külfete soktu.

Milli ekip maçlarından dolayı lige verilen ortada orta saha oyuncusu Erdoğan Yeşilyurt ve sol elindeki kırık niçiniyle ameliyat edilen Mukadderat Keita kırmızı-beyazlı grupla çalışmalara başlarken, savunma oyuncuları Robin Yalçın ve Ziya Erdal gruptan başka çalışmalarını sürdürüyor.

Sol kolunda kırık tespit edilen ve tedavi sürecine başlanan gole dönük orta saha oyuncusu Ahmed Musa ile sol ayak tarak kemiğindeki kırık niçiniyle ameliyat edilen golcü oyuncu Leke James’in tedavileri ise devam ediyor.

“Kadro kurmakta fazlaca büyük dert yaşıyorum”

Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sakat oyuncularının sayısının fazla olmasından dolayı takım kurmakta fazlaca büyük kasvetler yaşadığını söylemiş oldu.

Özellikle forvet sınırında problemlerinin olduğunu belirten Çalımbay, “Kadro kurmakta fazlaca büyük ıstırap yaşıyorum, forvette fazlaca kasvetimiz var. Leke James’in en az 6-7 hafta oynaması mümkün değil. Yazgı Keita’nın eli kırık, Robin Yalçın ile Ziya Erdal’da yırtık var, Erdoğan Yeşilyurt tahminen güzelleşebilir. Oldukça sakat arkadaşımız var ve bu niçinle zahmet yaşıyoruz. Bu bir mazeret değil. Avrupa kupaları ve ligde gitmek istiyorsan bu kasvetlere katlanacaksın.” diye konuştu.

Çalımbay, güç periyotta taraftarlara epeyce muhtaçlıklarının bulunduğunu vurgulayarak, “Taraftarın ekiple bütünleşmesi, ekibine sahip çıkması gerekiyor. Sivasspor’a her insanın sahip çıkması gerekiyor. Hepimizin sorumluluk alması gerekiyor ki şu durumdan bir an evvel kurtulalım. Bana bakılırsa durumda da bir şey yok. Biz düzeliriz, biz bunları fazlaca yaşadık. Beşerler panik yaptığı için bizim de yapacağımız tek şey kenetlenmek.” tabirlerini kullandı.

Ligin birinci 7 haftasında 4 birliktelik ve 3 mağlubiyetle 4 puan alabilen Sivasspor, 17. sırada bulunuyor. Sivasspor, ligin 8. haftasında 2 Ekim Pazar günü Atakaş Hatayspor’u konuk edecek.