İmamoğlu’ndan zehir zemberek kelamlar: Bana ders vermeye kalkmasınlar akıllarını başlarından alırım

Cotardam

Global Mod
Global Mod
İmamoğlu’ndan zehir zemberek kelamlar: Bana ders vermeye kalkmasınlar akıllarını başlarından alırım İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafınca inşa edilen Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli metro hattındaSancaktepe istasyonuna kadar olan 4 bin 700 metrelik kısmının kazma süreci tamamlandı. Sultanbeyli Veysel Karani istasyonuna kadarki kısmı kazmaya başlayacak Tünel Delme Makinesi (TBM) da çalışmasına başladı. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, hatta incelemelerde bulunarak TBM’lerin çalışmasına yerinde tanıklık etti.

İmamoğlu incelemeler sırasında Cumhurbaşkanlığı 2022 yatırım programına alınmayan projesi ve finansmanı hazır olan Sefaköy-Beylikdüzü metro hattıile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. İmamoğlu’na AK Partililerin İBB’nin yasal borçlanma sonunu aştığı için projeye onay verilmediği istikametindeki yorumları soruldu.

İşte İmamoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları;

Ben 32-33 yıla yakındır o bölgede yaşayan birisi olarak bu çizgiyle ilgili birinci vaadi hatırlıyorum. 2003’ün aralık ayıydı. 2004’te lokal seçim var. Bu vaadi; açsınlar AK Parti arşivlerinde var. O halka ‘hemen seçimden daha sonra başlıyoruz’ diye vermiş bir AK Parti hükümetinden bahsediyorum. AK Parti mahallî yöneticilerinden bahsediyorum. Yıl 2004, ortadan neredeyse 18 sene geçmiş. Ve bu hatta başlanamamış. Biz gelir gelmez fazlaca öncelikli bir çizgi olarak bu işi ele aldık. Proje ve finansman sürecini tamamladık.

Ankara’daki bütün kurum ve kuruluşlarla irtibata geçti arkadaşlar. Bu yaklaşık 9-10 aylık bir iş.Buradan; masada nasıl bekletildiğini, nasıl kenara itildiğini tabir etmeyeceğim. O masalarda oturan beşerler ne yazık ki dün büyükşehirde birtakım masalarda oturan insanlardı. O tarafına girmeyeceğim lakin şahsi ihtirasın, şahsi kıskançlığın, yani İstanbul’a dair kıskançlığı olan birtakım insanların bir hizmeti engelleme tarafında yaptığı berbatlığın bundan daha somut bir örneği olamaz. Bakın yaptığı berbatlığın bundan bunun ortasında sayın bakanı kastediyorum, diğer yöneticileri de kastediyorum.

“aslına bakarsanız GİDİYORLAR BARİ HOŞ GİTSİNLER”

Sınırın 3.5 milyon kişiyi ilgilendirdiğine dikkat çeken İmamoğlu “İstanbul’da yaklaşık dört şahıstan birinden bahsediyoruz. Bu sürecin işletilmemesi, onay verilmemesi, yatırım planına alınmaması İstanbul halkına ihanettir, kötülüktür. Ben buradan en üst tonda çağrımımı ve uyarımı yapıyorum. İstanbul halkına ihanet eden yöneticileri tek tek deşifre ederiz. Birazcık faziletli davransınlar. Birazcık halka dair sorumluluklarını üzerlerine alsınlar. Beşerler tahminen haklarında hoş dualar ederler. Akıllarını başlarına devşirsinler. esasen gidiyorlar bari hoş gitsinler.

“NE BÜTÇESİNDEN BAHSEDİYORLAR?”

Bu gün 100 liralık bütçemiz 200 lira olduysa paramız artmadı, gelirimiz artmadı. Enflasyonun yüzünden. Burada yapılan işlerin ortalama artışları yüzde 70-80-90. Yurt haricinden TBM getiriyoruz diyor, Çin’den ya da Almanya’dan. Bunlar euro, dolar yada öbür bir döviz cinsinden. Kimi aldatıyorlar, ne bütçesinden bahsediyor?

“AKILLARINI BAŞLARINDAN ALIRIM”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin borçlanma müsaadesi yoksa niçin borçlanmanın tanımının altında olduğu bütçeyi üç ay evvel onayladılar. Niçin bu biçimde çıkıp ‘borçlanmanız yok’ demediler. Bütçe oyunu üzerinden bu milleti aldatamazlar. Bütçe ne biliyor musunuz? Dar gelirlinin cebindeki parayla gidip, 3 ekmek yerine 5 ekmek için Halk Ekmek büfelerinin önünde kuyruğa girendir bütçenin özeti. Gitsin ona baksınlar. Bana bütçe dersi vermeye kalkmasınlar akıllarını başlarından alırım.

Haberler.com – Son Dakika Haberleri

Ekrem İmamoğlu, Siyaset, Aktüel, Haber