İkizler bir basın toplantısında Carlos Correa’yı tanıttı

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Bir genç drama dizisi kılığına girmiş serbest ajanstı: tarihler ve ayrılıklar, terk edilmiş talipler, tutulmayan sözler, her iki yakada da kasırga reklamları. Carlos Correa’nın bir sonraki sözleşmesinin destanı o kadar inanılmaz görünüyordu ki – her biri yüz milyonlarca dolar değerinde üç takımın dahil olduğu, hepsi 30 günlük bir süre içinde – kurgu olmalı.

Ve belki de hepsi sadece bir rüyaydı, aynı yerde biten bitmemiş hikayeler kasırgasıydı. Çarşamba günü Correa gözlerini ovuşturdu, etrafına baktı ve Minnesota’yı gördü. Tekrar. Manzarayı beğenmişe benziyordu.

Correa, Target Field’daki bir basın toplantısında 13 aylık oğlunu kalabalığın içinde görünce “Kylo büyüyünce Minnesota Nice olacak, ki bunu seviyorum ve çok heyecanlıyız,” dedi. “Ben de daha fazla Jucy Lucy alıyorum.”

Minneapolis’teki Matt’s Bar & Grill’de etin üzerinde peynir bulunan Minnesota tarzı bir burger olan Jucy Lucy’nin fiyatı 9,50 dolardır, bu da Correa’nın ikizleri karşılayabilecek 200 milyon dolarlık yeni altı yıllık anlaşmasında 21 milyon dolardan fazla olduğu anlamına gelir. Bu, elbette vergiler ve komisyonculuk ücretlerinden önce olurdu – ve Correa’nın temsilcisi Scott Boras bu komisyon için çok çalıştı.

13 Aralık’ta Boras, fiziksel bir sorunla karşılaşan Correa için San Francisco Giants ile 13 yıllık, 350 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı. Bir hafta sonra, planlanmış bir basın toplantısının arifesinde, Giants hâlâ anlaşmayı resmileştirmemişti. 2014 yılında ameliyat edilen Correa’nın sağ bacağından endişeliydiler.

Boras daha sonra sahibi Steven A. Cohen’in Correa’ya 12 yıllığına 315 milyon dolar ödemeyi kabul ettiği Mets’e katıldı — yine fizik muayeneye kadar. Görünüşe göre Mets, Giants kadar temkinliydi ve anlaşmayı revize etmekten bahsetmek Yeni Yıla kadar uzanıyordu.

Correa’nın şansına, eski takımı gerçekten de Minnesota Nice’di: Correa yeni bir ev aramak için ülkeyi baştan başa dolaşırken, İkizler onun için ışıkları açık bıraktı.

Twins beyzbol operasyonları başkanı Derek Falvey, “Bugün burada oturduğum için kendimi şanslı hissediyorum” dedi. “Ancak o andan itibaren, ilk iniş alanıyla ilgili potansiyel bir belirsizlik olduğunu öğrendiğimizden, onu buraya geri getirmenin bir yolunu bulabilmek her zaman görevimizin bir parçasıydı.”

İlk yedi sezonunda Houston Astros için forma giyen Correa, geçen Mart ayında Minnesota ile bir pozisyon oyuncusu için rekor yıllık maaş (35.1 milyon $) ve bir sezon sonra emekli olma seçeneği için sözleşme imzaladı. Tipik bir Correa sezonu geçirdi – güçlü savunma, sağlam taban yüzdesi (.366), iyi performans (22 homers) – ve piyasaya geri döndü.

Boras kendinden emin bir şekilde Correa’nın dayanıklılığını aktarabilirdi; 2020 sezonunun başlangıcından bu yana olası 384 maçın 342’sini oynamıştı. Ancak Correa 19 yaşında A Sınıfı bir yarışmacıyken ve kayarken sivri uçlarını yakaladığında meydana gelen 2014 yaralanması, bir sorun olarak şaşırtıcı bir şekilde dayanma gücüne sahipti. Correa olay nedeniyle kaval kemiğini ve bağlarını kırdı, ancak o zamandan beri bacağı iyi durumda.

Correa, “Benim için şok ediciydi çünkü ameliyat olduğumdan beri hiçbir maçı kaçırmadım, ayak bileğime hiç tedavi olmadım, bileğim hiç incinmedi,” dedi ve daha sonra ekledi, “Bu ay boyunca Kumar oynadım, sprintler koştum, antrenman yaptım, yer topları oynadım, vuruş yaptım. Bu yüzden benim için daha komikti.”

Boras, İkizler’in tıp direktörü Christopher Camp’in, Correa’nın “işlevsel uygunluğu” konusunda, görüşlerini yalnızca manyetik rezonans görüntüleme taramalarına dayandıran cerrahlardan daha iyi anladığını söyledi.

Mets Çarşamba günü ayrıntı verecek havada değildi. Genel Müdür Billy Eppler bir röportaj talebine yanıt vermedi ve ekip kısa ve özlü ve neredeyse komik bir açıklama yaptı: “Bir anlaşmaya varamadık. Carlos’a en iyisini diliyoruz.”

Queens’te üçüncü aşamada oynayacak olan Correa, geçen sezon 101-61 galip gelen ve tüm oyuncuları sezon sonrası başlangıç pozisyonlarında tutan Mets için lüks bir eşyaydı. Ancak Mets’in anlaşmayı sonuçlandıramaması, onlara, Çarşamba günü açıkça Hall of Fame olmak istemekten bahseden oldukça motive bir yıldıza mal oldu.

28 yaşındaki Correa, oraya ulaşmak için çok daha verimli sezonlara ihtiyacı olduğunu bildiğini söyledi. Ancak ikizlerin basın toplantısından sonra bir tweet’te belirttiği gibi, Correa güçlü bir başlangıç yaptı: Genişleme çağında (1961’den beri) yalnızca üç kısa stoper 27 yaşına kadar yedek oyunculardan daha fazla galibiyet aldı – Alex Rodriguez ve Onur Listesi Robin Yount ve Cal Ripken Jr.

Falvey, ikizlerin Correa’ya olan aşinalıklarının onları, rekor maçlar veya sezon öncesi ödüllerin tetiklediği seçeneklere bağlı olarak 10 yıl ve 270 milyon dolara kadar uzayabilen anlaşma riskine aşina hale getirdiğini söyledi.

Falvey, “Sahip olduğumuz ve bu süreç boyunca öğrendiğimiz bazı bilgileri, aynı zamanda sporcuya olan inancımızı, nasıl hazırlandıklarını ve günlük işlerini nasıl yaptıklarını dengelemeye çalıştık.” dedim. “Kendi kendine bakma ve başkalarını kendilerine özel ve farklı bir şekilde bakmaları için etkileme konusunda gördüğüm en iyilerden biri.”

Minnesota geçen sezonu 78-84 tamamladı, ancak Cleveland Guardians nihayet Eylül ayı başlarında onları geçmeden önce American League Central’ın tepesinde 108 gün geçirdi. Correa, takım arkadaşları ve personel ile düzenli iletişim halinde olduğunu ve bir şampiyonluk kazanma umuduyla konuştuğunu söyledi.

İkizleri World Series’e götürürse – Correa’nın doğmasından üç yıl önce, 1991’den beri durum böyle değildi – taraftarlar onun serbest oyuncu saçmalıklarını unutabilir. Minnesota Nice ruhuna uygun olarak, affetmelerine izin verilir.

Correa, “Önemli olan tek şey burada olmam,” dedi. “Şehri temsil edeceğim. Kurumu temsil edeceğim. Doğru yapacağım.”