Harrison Bader, Yankees ve Cardinals arasındaki ticaretten bir yıl sonra St. Louis’i ziyaret ediyor

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Major League Baseball’un geçen sezon kapanmasına dakikalar kala St. Louis Cardinals’in stoperi Paul DeJong, telefonuna bir bildirim aldı. DeJong’un en yakın arkadaşlarından biri olan orta saha oyuncusu Harrison Bader’den bir takım grubu sohbet mesajıydı.

DeJong, “‘Üzgünüm çocuklar, ama bana Yankees’e takaslandığımı söylediler’ dedi,” diye hatırladı. “İlk başta inanmadım. “Neden en iyi dış saha oyuncumuzu takas ettik?” Dürüst olmak gerekirse şok olmuştum.

O öğleden sonra, Cardinals’ın Bronxville, NY’den Bader’ı solak başlangıç atıcısı Jordan Montgomery’yi getirmesi için Yankees’e göndermeyi kabul ettiği söylentisi yayıldıkça St. Louis kulüp binasındaki tepki buydu. – play-off’a girenler arasında takas.

Bu hamle, Bader’ı 2018’in sonlarında geleceğin orta saha oyuncusu olarak konumlandıran Kardinaller için şaşırtıcı bir dönüm noktasıydı. Şapkasının altında altın rengi bukleler dalgalanan dinamik bir atlet, ortalamanın üzerinde bir smaçör olma potansiyeline sahip elit bir savunmacı ve meydancıya dönüşmüştü. Ancak şimdiye kadarki sonuçları, abartılı bir şekilde yaşamak için mücadele etti.

Bader takas için “Bu bir meydan okumaydı” dedi. “Yeni organizasyonda – özellikle de Yankees, memleketim ve her şeyde – olduğum için ne kadar mutlu olsam da, St. Louis’de çok fazla bitmemiş işim varmış gibi hissetmekten kendimi alamadım.”

Bader bu hafta sonu eski takımıyla ilk kez yüzleşmek için Busch Stadyumu’na döndüğünde, takas neredeyse efsanevi bir kazan-kazan olmuş gibi görünüyor. Montgomery geçen sezon St. Louis rotasyonunu sağlamlaştırdı ve takımının yaşadığı zorluklara rağmen bu yıl da iyi oynamaya devam etti. Sakatlıktan kaynaklanan eksikliklere rağmen, Bader sonunda Cardinals’ın her zaman olmasını beklediği oyuncu gibi görünüyor.

Küçük liglerde Bader’a koçluk yapmış olan Cardinals’ın ilk temel koçu Stubby Clapp, “Doğruya ulaşması an meselesiydi,” dedi. “Onu sahaya koyarsanız ve sağlıklıysa, iyi şeyler yapar. İhtiyacınız olan her şeyi takıma getiriyor.”

Bader’in Yankees’e katılmasından bu yana en büyük farkı vuruş gücü. Bader, geçen yıl beş home run ve tabanda artı yavaşlama yüzdesi 1.262 ile 0,333’e ulaştığı güçlü sezon sonrası performansı da dahil olmak üzere Perşembe gününe kadar 58 maçta 0,480’e ulaştı. Örneklem küçük olsa da bu sayı, Cardinals ile 533 maçta kazandığının yüzde 75 üzerinde.

Artışının küçük örneklerdeki bir seraptan daha fazlası olduğuna inanmak için nedenler var. Kardinallerde yüzde 26,1 olan vuruş oranını, Yankees’te yüzde 17,4’e büyük ölçüde düşürdü ve fırlatma açısını artırdı, bu da daha fazla uçan topla sonuçlandı. Daha az vuruş ve daha fazla uçan top, genellikle kendi sahasında maçlarını vurucu dostu Yankee Stadyumu’nda oynayan bir vurucu için iyi bir reçetedir. Bu, özellikle daha önce oyunlarının yarısını atıcıları tercih eden bir park olan Busch Stadyumu’nda oynamış biri için geçerli.

Bader, “Busch gerçekten büyük,” dedi. “Sahanın genişliğine ve topun nasıl oynadığına bakın.” “Bu büyük, uzun uçan toplar duvarın dibine iniyor” diye ekledi.

Bunu bilecekti ve sadece orta sahada topladığı toplardan dolayı değil. Hiçbir oyuncu, Busch Stadyumu’nda bir şutun tehlikelerine, parkta en az 500 kez kariyer maçına çıkan oyuncular arasında en kötüsü olan .634 OPS’ye sahip Bader kadar maruz kalmamıştır. Kardinal olarak Busch Stadyumu dışında 865 plakalı görünümlerinde, OPS’si .820 idi – Hall of Famers Rickey Henderson ve Harold Baines’in kariyerlerinde sahip olduğu OPS ile aynı.

DeJong, “Bence Busch, çok fazla doğal güce sahip olduğu için biraz kafasını karıştırabilirdi,” dedi. “Bence bu onun zihinsel olarak biraz cesaretini kırmış olabilir.”

Meşhur sahne değişikliği, beyzboldaki insanların düşük performans gösteren oyuncular için önerdiği en az bilimsel çare olabilir, ancak bu işe yaramayacağı anlamına gelmez. Bununla birlikte, Yankees sahne değişikliği yaptığında, yeni bir başlangıca ihtiyacı olan oyuncu genellikle New York’tan ayrılır.

Yine de hem DeJong hem de Cardinals’ın yerine geçen Jordan Hicks, vurucu dostu stadyumun ötesine geçen nedenlerle New York’un erkek arkadaşlarının oynaması için mükemmel bir yer olduğunu söyledi. Hicks, “Orada doğup büyüdü” dedi.

DeJong, “Onun için eve gelmek gibi bir şey,” dedi. “Bunun onun için çok şey ifade ettiğini düşünüyorum. Giydiği forma, nerede oynadığı veya çevresinde kimlerin olduğu gibi küçük şeyleri ne kadar önemsediği ve takdir ettiği konusunda çok duygusal olduğunu düşünüyorum. Bence bu küçük çevresel etkiler onun için gerçekten olumlu tetikleyiciler olabilir.”

İlgi odağı Bader’ı hiç rahatsız etmedi. New York banliyösünde büyüdüğü için, şehrin telaşlı atmosferine ve profesyonel takımlarından birinde oynamanın baskısına aşinadır.

“Burada kendimi son derece rahat hissediyorum” dedi. “Son derece rahatım ama inanılmaz derecede rahatsız bir ortam. Basınç sürekli yüksektir. Çok gürültü var. Sabah uyanıp güne başlasanız bile, bu çok kolay – bir saniyeliğine geri çekilip görüntüyü uzaklaştırırsanız, bu kesinlikle delilik.”

“Gürültülerin daha yüksek olmadığı ve hayranların daha fazla başarı dileyemediği anlarda kendimi meşgul etmenin yollarını buluyorum. Bütün bunlar beni daha iyi yapıyor.”

Bader ayrıca Yankees’i daha iyi hale getirdi. Bu sezon oynadığı maçlarda 24-11 ve onsuz 21-25. Elbette bu kayıtlar, Bader’in New York’a geldiğinden beri en büyük endişesini de ortaya koyuyor: sağlıklı kalmak.

Kardinaller onu 2 Ağustos’ta takas ettiğinde plantar fasiit nedeniyle sakatlananlar listesindeydi ve Yankees’teki ilk çıkışını 20 Eylül’e kadar yapmadı – 42 maç sonra. Bahar antrenmanı sırasında eğik bir kas gerginliği çekti ve sezonun ilk 30 maçını kaçırdı, ardından hamstring sakatlığı ile 16 maç daha izledi.

Yankees Bader’ı devraldı, böylece 6’2, 250 pound Aaron Judge’ı birincil pozisyonu olan sağ sahaya geri taşıyabildiler. Bunun yerine, Bader’in sakatlıkları nedeniyle, Yankees sadece merkezde Yargıç’ı kullanmakla kalmadı, aynı zamanda bu sezondan önce bir büyük lig maçında dış sahada hiç oynamamış bir iç saha oyuncusu ve yakalayıcı olan Isiah Kiner-Falefa’yı da kullanmak zorunda kaldı.

Bader’ı sahada tutmanın bir yolunu bulmak hem Yankees için hem de onun beyzboldaki kendi geleceği için çok önemli. Bu sezondan sonra 29 yaşındaki oyuncu serbest bir oyuncu ve Hicks’in sözleriyle “bu oyunda gördüğüm en iyi dış saha oyuncularından biri” olmaya devam ediyor. Önümüzdeki sezonun en çok aranan oyuncularından biri olun.

Böyle bir maaş gününün mümkün olması, Bader’in en son Cardinals formasını giymesinden bu yana bir yıldan az bir sürede ne kadar yol kat ettiğini gösteriyor. Oyunculuk yapmak onu incitmişti ama St. Louis’de geçirdiği zamanı ne kadar çok sevse de ayrılmak muhtemelen bir lütuftu.

Bader, “Gerçekten önemli bir anıydı,” dedi. “Herkesin her zaman büyük planları vardır. İster kariyer olsun, hayatta her zaman bir durum olacaktır, halı altınızdan çekildiğinde ve devam etmenin bir yolunu bulmanız gerekir.

“Ve şimdiye kadar işe yaradı.”