Hangi vilayetlerde okullar tatil? 15 Mart Salı bugün hangi kentlerde ve ilçelerde okullar tatil olacak? Kar tatili olan vilayetler neresi? (Valilik Aç

Sipsak07

New member
Ağır kar yağışı niçiniyle birtakım vilayetlerde okullar yarın tatil ilan edildi. Türkiye, mart ayıyla birlikte bahar mevsimine girdi. Lakin kimi bölgelerde kar yağışı tesirini gösterdi. Ağır kar yağışı niçiniyle 11 vilayette okullar tatil edildi. Pekala, Hangi vilayetlerde okullar tatil? 15 Mart Salı bugün hangi kentlerde ve ilçelerde okullar tatil olacak? Kar tatili olan vilayetler neresi? Hangi vilayetlerde kar tatili olacak? İşte tüm liste…

BUGÜN HANGİ VİLAYETLERDE OKULLAR TATİL? (15 MART SALI 2022)

Tüm Türkiye’yi tesiri altına alan kar yağışı yoğunluğunu artırınca kimi vilayetlerde eğitime orta verildi. Bu vilayetler içinde Trabzon, Rize, Ordu, Giresun, Samsun, Kastamonu, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Muş ve Bingöl yer aldı. Perşembe gününden bu yana tüm yurdu tesiri altına alan kar yağışı ömrü felç ederken okulları da etkiledi. Bu kapsamda kimi vilayetlerde okullar tatil edildi.

15 Mart Salı 2022 Bugün okulların tatil olduğu vilayetler:

• – Trabzon
  • – Rize
  • – Ordu
  • – Giresun
  • – Samsun
  • – Kastamonu
  • – Bitlis
  • – Ağrı
  • – Iğdır
  • – Muş
  • – Bingöl
RİZE’DE BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ?

Rize’de devam eden kar yağışı niçiniyle eğitime 1 gün orta verildiği bildirildi. Rize Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, vilayet genelinde devam eden kar yağışı ve buna bağlı riskler niçiniyle eğitim öğretime bugün orta verildiği hatırlatıldı. Kar yağışının devam ettiği, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı tehlikesi olduğu vurgulanan açıklamada, “İlimiz genelinde (ilçelerimiz dahil) tüm resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumları, halk eğitim merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt şoför kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki destek kurslarında eğitim öğretim faaliyetlerine 15 Mart 2022 Salı günü de orta verilmesine karar verilmiştir.” denildi.

Açıklamada, engelli ve gebe kamu çalışanlarının da idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

ORDU’DA BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ?

Ordu’da birinci ve orta dereceli okullarda eğitim-öğretime 1 gün orta verildi. Bu kentlerde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gebe ve engelli işçinin idari müsaadeli sayılacağı açıklandı.

TRABZON’DA BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ?

Trabzon’da kar yağışı niçiniyle eğitime yarın orta verildiği bildirildi. Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Olumsuz hava kaideleri niçiniyle 15 Mart 2022 Salı günü ilimiz Akçaabat, Araklı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Ortahisar, Sürmene Şalpazarı ve Tonya ilçelerimizdeki resmi ve özel tüm okullarda (ilk, orta, lise) halk eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları, resmi ve özel okulların destekleme, yetiştirme ve destek kursları ile motorlu taşıt kurslarında eğitim-öğretime bir (1) gün mühletle orta verilmesine, engelli ve gebe olan kamu vazifelilerinin idari müsaadeli sayılmasına karar verilmiştir.”

Açıklamada Arsin, Çarşıbaşı ve Yomra ilçelerinde ise 15 Mart Salı günü yalnızca taşımalı eğitime orta verildiği açıklandı.

AĞRI’DA BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ?

Ağrı’da olumsuz hava şartları niçiniyle Doğubayazıt, Patnos, Taşlıçay, Hamur, Diyadin ve Tutak ilçelerinde köy okullarında eğitime bir gün orta verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, bölgede ağır kar yağışının tesirli olduğu belirtilerek, Doğubayazıt, Patnos, Taşlıçay, Hamur, Diyadin ve Tutak ilçelerindeki köy okullarında yarın eğitime orta verildiği, taşımalı eğitimin de yapılamayacağı bildirildi. Açıklamada, bu ilçelerdeki kamu kurumlarında çalışan engelli ve gebe işçinin de bir gün idari müsaadeli olacağı kaydedildi.

MUŞ’TA BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ?

Muş’ta ağır kar niçiniyle eğitime 1 gün orta verildi. Valilikten yapılan açıklamada, kentte olumsuz hava şartlarının tesirli olduğu açıklandı. Vatandaşların sis, çığ ve dona karşı uyarıldığı açıklamada, Vilayet Yönetimi Kanunu’nun ilgili unsuru mucibince 15 Mart Salı günü vilayet genelinde eğitime orta verildiği bildirildi. Açıklamada, kamu kurumlarındaki engelli ile gebe çalışanın de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

BİNGÖL’DE BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ?

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde, ağır kar yağışı niçiniyle eğitime 1 gün orta verildi. Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, ilçede ağır kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının devam ettiği açıklandı. Yaşanabilecek aksaklıklar niçiniyle ilçedeki eğitim kurumlarında 15 Mart Salı orta verildiği tabir edildi. Açıklamada, kamu kurumlarında nazaranvli engelli ve gebe çalışanın de yarın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

SAMSUN’DA BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ?

Samsun’un 14 ilçesindeki kimi okullarda, kar yağışı ile buzlanma niçiniyle eğitime bir gün orta verildi. Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar yağışı ve buzlanmanın tesirli olduğu Alaçam, Asarcık, Atakum, Ayvacık, Canik, Çarşamba, Havza, Kavak, Ladik, Ondokuzmayıs, Salıpazarı, Tekkeköy, Terme ve Yakakent ilçelerinde 15 Mart Salı günü kimi okulların tatil edildiği açıklandı. Eğitime orta verilen okulların ayrıntılı listesine http://samsun.meb.gov.tr/www/yogun-kar-yagisi-ve-buzlanma-niçiniyle-14032022-pazartesi-gunu-egitim-ogretime-ara-verilen-okullar/icerik/2352″ linkinden ulaşılabilecek.

GİRESUN’DA BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ?

Giresun’da kar yağışı niçiniyle 13 ilçedeki okullarda eğitim öğretime orta verildiği bildirildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “Giresun İli Genel Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Enver Ünlü başkanlığında, valilik makamında toplanarak Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçeleri hariç Giresun genelindeki tüm okullarda eğitim öğretime 1 gün müddetle orta verilmesine karar verdi. Vilayetimizde yaşanan ağır kar yağışı, olumsuz hava şartları ve buzlanma niçiniyle meteorolojiden yapılan ikazlar da dikkate alınarak, Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçeleri hariç vilayet genelinde 15 Mart 2022 Salı günü, resmi ve özel tüm örgün ve yaygın eğitim kurumlarında, özel öğretim kurslarında ve özel rehabilitasyon merkezlerinde eğitim öğretime 1 gün müddetle orta verilmiştir” denildi.

IĞDIR’DA BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ?

Iğdır’ın Tuzluca ilçesindeki kimi okullarda kar yağışı niçiniyle taşımalı eğitime 1 gün orta verildi. Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakılırsa, kentin yüksek bölümlerinde kar yağışı ve olumsuz hava şartları tesirini artırdı. Bu sebeple Tuzluca ilçesinde Pirli ve Yeniköy ilkokulları hariç tüm köy ve ilçe merkezindeki okullarda yarın taşımalı eğitim yapılamayacak.

KASTAMONU’DA BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ?

Kastamonu’nun Küre ilçesinde kar yağışı niçiniyle eğitime bir gün orta verildiği bildirildi. Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, ilçedeki Yatılı Bölge Ortaokulu hariç tüm okullarda 15 Mart Salı eğitim öğretime orta verildiği tabir edildi. Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan gebe ve engelli işçinin de bir gün idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

BİTLİS’TE BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ?

Bitlis’in Mutki ve Güroymak ilçelerinde ağır kar niçiniyle eğitime orta verildi. Güroymak Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Konseyi sonucuna bakılırsa, ilçede tesirini sürdüren olumsuz hava şartları niçiniyle yarın 16 köy ve 4 mezrada okullar 15 Mart Salı tatil edildi. Mutki Kaymakamlığı da ilçede devam eden olumsuz hava koşulları niçiniyle yatılı bölge okulları hariç köy okulları ile taşımalı eğitime orta verildiğini duyurdu.

Haberler.com – Gündem

Kar Yağışı, Tatil, Okul, Gündem, Eğitim, Ömür, Haberler