Greg Maddux, kardeşine Texas Rangers atlama antrenmanında yardım ediyor

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
SÜRPRİZ, Arizona — Geçenlerde bir cumartesi günü saat sabah 7’den hemen sonraydı ve önümüzdeki gün sıkı bir şekilde planlanmıştı. Ancak toplantılara, boğa güreşlerine, atıcı saha antrenmanlarına, Kansas City’ye karşı bir Cactus League maçına ve her şeyi taze tutan günün çeşitli şakalarına başlamadan önce, Maddux kardeşler burada Texas Rangers kompleksindeki bir odada birlikte oturdular ve bir an önce duraksadılar. zanaatlarının dilini düşünün.

61 yaşındaki Mike Maddux, 2009’dan 2015’e kadar bu kapasitede görev yapmış olan Rangers’da atış koçu olarak ikinci görevi için geri döndü. 56 yaşındaki kardeşi Greg Maddux, üç haftalığına özel eğitmen olarak ona katıldı ve ona yalnızca dört Cy Young Ödülü ve 18 Altın Eldiven sahibi olan bir Onur Listesi’nden gelebilecek derin bir bilgi verdi.

2008’de emekli olan Greg, ister inanın ister inanmayın, beyzbol tarihinin en entelektüel oyuncularından biri olarak kabul ediliyor, ancak modern terminoloji açısından yapması gereken bazı şeyler vardı.

“Silah. Silahın ne olduğunu öğrenmek zorundaydım,” dedi Greg, yarı sırıtışa dönüşen imza gülümsemesiyle.

Keşfettiği şey, zamanında “yüksek peynir” olarak bildiği şeydi.

“‘Ah, bu yüksek bir hızlı top mu şimdi?” dedim, düşünceli bir şekilde başını sallayarak. “Silah.”

Mike’ın atış koçu olarak ilk turunda arka arkaya sezonlarda Dünya Serisine giren bir takım, bir zamanlar olanı geri almak için çok çalışıyor. Rangers’ın 2016’dan beri galibiyet rekoru yok, ancak 2022 sezonu öncesinde Corey Seager ve Marcus Semien dahil olmak üzere ücretsiz oyunculara 581 milyon dolar ve geçen kış üç başlangıç atıcısına 244 milyon dolar daha harcadılar: Jacob deGrom, Nathan Eovaldi ve Andrew Heaney.

Beyzbol departmanlarını yönetmek için eski atıcı Chris Young’ı kullandılar, üç kez World Series galibi Bruce Bochy’yi işe aldılar ve Mike Maddux’u geri getirdiler.

İşi kabul ettikten kısa bir süre sonra Mike, bahar eğitimine yardım etmesi için erkek kardeşini davet etti. Ardından Aralık ayında Greg, Bochy ve diğerleriyle Meksika’nın Cabo San Lucas kentinde düzenlenen bir ünlüler golf turnuvasında oynadı ve yeni yönetici işe alım sürecine dahil oldu. Fikir, 2007 ve 2008’de Greg ile aynı Padres rotasyonunda yer alan ve onu tüm zamanların en sevdiği takım arkadaşlarından biri olarak nitelendiren Young’a gittiğinde, tam bir baskıydı.

Young, “Greg birçok yönden en iyi atış koçumdu ve bir takım arkadaşıydı” dedi. “Her zaman saygı duyduğum biri. Bence atışları açıklama ve oyunu basitleştirme konusunda bir dahi. Ve onun gibi birinin etrafta olması çocuk oyuncağıydı.

Maddux’lar birlikte atış felsefelerinden müstehcen mizahlarına kadar uyum içindedir.

Bochy kıkırdayarak, “Sapıksın,” dedi. “Greg’in daha sapkın olacağını düşünmüştüm ama Mike haklı. Bazı harika tek satırlıklarınız var. Bol kahkaha var.”

Antrenman öncesi bir sürahi toplantısının yanından geçin ve bir stand-up komedyenin konuk koç olarak görev yaptığını düşünebilirsiniz. Dikişler arasında, her oturumun bir şakayla bitmesini sağlarlar – gönüllüler kabul edilir.

Mike, “Herkes güldüğü için kaka yaptığımızı düşünüyor,” dedi. “Ama gülerken öğreniriz.”

Greg, “İşleri eğlenceli hale getirmeye çalışıyorsun,” dedi. “Yer topları almak eğlenceli olabilir. Bunu yaparken gülebilir ve eğlenebilirsiniz. Aynı zamanda daha iyi olmaya çalışın. Pratik eğlencelidir. Yani dalga geçmeye çalışıyorsun, değil mi?”

Atıcıları meşgul etmek için çok şey yapıyor. Rangers personeli, 2022’de birçok önemli kategoride yalnızca son üçüncü sırada yer almakla kalmadı, aynı zamanda kadroları özensizdi. Herhangi bir pozisyonda herhangi bir oyuncudan daha fazla Altın Eldiven kazanan Greg, her gün zamanını yarı sahada bölüştürürken, atıcılarla sahada çalışırken ve atış yaparken arenada çalışırken bulunabilir.

“İki şey,” dedi Mike. “Aynı fikirdeyiz ve…”

Greg, “Hemen hemen aynı temel bilgilere sahibiz,” diye sözünü kesti.

“İkincisi,” diye devam etti Mike. “Hepimiz Greg’in söyleyeceklerini duymak istiyoruz.”

16 yıllık emektar Ian Kennedy, kariyerinin büyük bir bölümünde Greg’e saygı duruşunda bulunmak için 31 numarayı giydi. Rangers’ın 3 numaralı başlangıç oyuncusu olarak öngörülen Jon Gray, Greg’in arenayı fırlatırken onu izlediğini fark etmenin heyecan verici olduğunu söyledi.

“Onun sezgileri,” dedi Gray. Pozisyonunuzu almaya inanıyor. Çalışan oyunun kontrolü. Sahada nerede olduğunuzu bilmek – her zaman olacak bir yer vardır. Outs ile gurur duyuyorum. Zayıflıkları nasıl tespit edeceğini kesinlikle biliyor. Her yumruğun bir zayıflığı vardır.”

Rangers’tan önce Milwaukee, Teksas, St. Louis ve Washington’daki duraklarda, Mike her zaman hızlı topta ustalaşma ve hızı değiştirme mantrasını vaaz etti. Kardeşler bu müjdeyi yayarken adım adım ilerliyorlar.

“Yüzde yüz,” dedi Greg. “Satış yapmak için iki şey yapmalısın. Hızlı topunuzda ustalaşın ve hızı değiştirin. O gün hangi atıcı daha iyi yaparsa o kazanır.

“Bu bir hız yarışması değil. Bu bir atış yarışması.”

Şöhretine rağmen, Greg serebral kelimesinden rahatsız olmaya devam ediyor. Diğerleri daha akıllı, diye itiraz etti, o sadece temeller üzerinde daha çok çalışıyor. Baharın sadece yarısı için koçluk yapmak zor, “ama umarım doğru şeyleri söylüyorsunuz ve adamlara güçlü yönlerinde yardımcı oluyorsunuz ve umarım onların güçlü yönlerini ve adımlarını buna göre anlıyorsunuz” dedi.

15 yıl önce emekli olan bazı oyuncular bugün yankı uyandırmasa da Mike, Greg’in birinci ligde geçirdiği 23 yılın birkaç kuşağı kapsadığı için böyle yaptığına inanıyor. Greg, kendi deneyimine göre söyleyeceklerinin en azından birkaç istekli kulak bulacağını düşünüyor.

Greg, “Phil Niekro, Warren Spahn ve Johnny Sain’in ortaya çıkması her zaman hoşuma gitmiştir, biliyor musun?” dedi. “Genç bir oyuncuyken, söyleyeceklerini duymaktan her zaman zevk alırdım.”

Kardeşler, etraflarındakilere karşı ne kadar samimi oldukları konusunda farklılık gösteriyor – Las Vegas, Nevada Üniversitesi’nde koçluk yaptığı süre boyunca Greg, erkek kardeşinin onunla konuşurken elini sürahinin omzuna koyma şeklindeki babalık alışkanlığını yasakladı – ancak benzerlikler buluyorlar konuşurken perde formu ve perde tasarımı. En son verileri ve ölçümleri inceler ve çalışmalarını bireylere uyarlarlar. Mike, “Ama elimizden geldiğince engelliyoruz,” dedi.

“Nihai soru, bu adımın nereye gittiğidir?” diye devam etti. “İşte burada devreye girip, evet, iyi bir yerde tüm bu büyük şekil ve küreden daha az şekil alırdım diyoruz. Beyzbola komuta etmem gerekiyor. Durum her zaman kazanır.”

terminoloji değişir. Temel bilgiler yok.

Greg, “Daha iyi atmayı öğrenmekten yanayım,” dedi. “Tamamen içindeyim. Bence bu harika bir şey. Ve laboratuvarı virajlı topunuzu daha güçlü hale getirmek veya kaydırıcınızı daha sonra kırmak için veya daha iyi atışlar yapmanıza yardımcı olacak her şeyi yapmak için kullanabiliyorsanız, ben varım.

“Ama o tepeye bir kez adım attığınızda, her şey atış yapmakla ilgili.”

Yüksek profilli veya tabanca, sahanın adı ne olursa olsun, asıl mesele hedefine ulaşmasıdır.

“Ayrıca oyun sırasında etrafa biraz peynir atılmasını da duymak istiyorum,” dedi Greg, iyi yerleştirilmiş, alçak hızlı bir topa sırıtarak.

Kardeşler, okul arkadaşlarının gösterişli havasıyla iki perdelik sıralamaya doğru ilerliyor ve gelişmeleri terimlerle hevesle karşılaştırıyorlar. Bir “olta”, bir eğri tarafından takip edilen bir kaydırıcıdır.

“Hızlı Top Değişimi nedir?” diye sordu.

“Hızlı arama,” diye yanıtladı Mike.

Greg, “Çift tıklamanın biraz daha patlak verdiğini görmek isterim,” dedi ve Mike bunun iyi bir şey olacağını kabul etti.

çift dokunuş?

Mike, “Arka arkaya ve uzağa, genellikle bir vur, iki vur,” dedi. “Birinci vuruşta işe yaradıysa, ikinci vuruşta da çalışacak. Bir kez al; tekrar al.”

Anlamsız. Eğlenceli şeyler. Önemli şeyler.

Ve Korucular yaklaşan eziyete hazırlanırken, bu ekstra aile zamanı bir bonus.

“Konuşma topu,” dedi Greg. “Golf.”

“Çocuk gibi davran,” diye onayladı Mike. “15 ve 10 yaşımızda olduğumuz zamandan farklı değil.”

“Evet, kural yok,” dedi Greg. “Büyümek zorunda değilsin.”