Galatasaraylı Haris Seferovic Benfica’ya Dönmek İstemediğini deklare etti

BooM

New member
2022 Dünya Kupası’nda İsviçre forması ile uğraş eden Haris Seferovic, Portekiz karşısında aldıkları 6-1’lik yenilgi ile dev şampiyonaya veda etti. Son 16 tipinde elenen İsviçre Ulusal Kadrosu ile Katar’dan ayrılacak olan golcü oyuncu, TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.

Benfica’ya dönmek istemiyor

Sezon başında 1 milyon Euro karşılığında kiralık olarak Benfica’dan Galatasaray’a gelen Haris Seferovic, Portekiz temsilcisine geri dönmek istemediğini söylemiş oldu. Oynayabileceği bir yerde mesleğine devam etmek istediğini belirten İsviçreli yıldız, Benfica vaktinin bittiğini kaydetti.

“Benfica’daki vaktim bitti”

Haris Seferovic, “Benfica’ya dönmek planlarım içinde yok, 5 kusursuz yılımı orada geçirdim ve onlara en uygununu diliyorum. Çok yeterli oynuyorlar, izliyorum. Benfica’daki vaktim bitti zira oynayabileceğim bir kulüpte olmak istiyorum.” sözlerini kullandı.

“Umarım dönem sonunda şampiyon oluruz”

Portekiz maçıyla ilgili değerlendirmede bulunan Seferovic, Galatasaray taraftarı hakkında da konuştu. Seferovic, “Açıkçası fazlaca âlâ hissetmiyoruz kendimizi. Çok da fazla bir şey söyleyemem. Şu an kaç gün tatil yapacağım buna bakıyorum. Hem kulübe hem taraftara epey teşekkür ediyorum. Onları fazlaca seviyorum. Umarım dönem sonunda da şampiyon oluruz.” dedi.

Sezon başında takımına kattığı yıldız oyuncularla dikkat çeken Galatasaray, Benfica’dan Haris Seferovic’i 1 milyon Euro bedelle kiraladı. İsviçreli santrfor, Sarı-Kırmızılı forma ile 10 müsabakada vazife aldı.

Hazırlık devrini döneme taşıyamadı

Sezon öncesi hazırlık kampında ekibe katılan Haris Seferovic, gösterdiği performansla Sarı-Kırmızılı kulübü sevindirdi. Oynanan hazırlık maçlarında attığı goller ve idmanlarda çizdiği grafikle taraftarı umutlandıran Seferovic, bu yeterli performansını döneme taşıyamadı.

Ligde golü yok

Hazırlık maçlarındaki performansını ligde gösteremeyen Haris Seferovic, Spor Toto Muhteşem Lig’de çıktığı 8 maçta çabucak hemen gol sevinci yaşayamadı. 30 yaşındaki santrfor, çabucak hemen kadro arkadaşlarına gol pası da veremedi. Seferovic, Ziraat Türkiye Kupası’nda ise mühlet aldığı 2 maçta da rakip fileleri havalandırmayı başardı. İsviçreli golcü, Kastamonuspor ve Ofspor’a karşı 1’er gol attı.

Seferovic’in Benfica kariyeri

2017 yılında Frakfurt’tan bedelsiz olarak Benfica’ya transfer olan Haris Seferovic, Portekiz temsilcisi ile 188 müsabakada forma giydi. 74 defa ağları havalandırmayı başaran Seferovic, 24 asist kaydetti. 30 yaşındaki deneyimli santrfor, 13 maçta sarı kart gördü.