Galatasaray’ın yeni hocası aşikâr oldu

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Galatasaray’da lider Burak Elmas, Fatih Terim‘in ayrılığı daha sonrasında birinci sefer konuştu.

Elmas’ın Nef Stadyumu‘nda gerçekleştirilen basın toplantısındaki açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bugün epeyce acı bir haber aldık. Eski atletimiz Ahmet Çalık’ı kaybetmiş olmanın kederini yaşadık. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve Konyaspor topluluğuna baş sıhhati diliyorum. Yeri cennet olsun.

Galatasaray; fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür bir kulüptür. Galatasaray’ın bedellerinde bir üslup vardır. Bu, bizim için epey kıymetlidir zira bizi, başka kulüplerden ayıran bir faktördür. Tenkitleri hürmetle karşılayan bir liderim. Galatasaray’da başkanlık sistemi vardır. Tartışır, konuşur ve son sonucu lider verir. Ben aday olurken hayli güç kararlar vermem gerekeceğini biliyordum. Kararlarımın bedelini ödemeye her vakit hazırım lakin Galatasaray başkanlık makamına hakaret edilmesine, kulübe ziyan verilmesine asla müsaade vermem. Herkes kendine çekidüzen versin.

Fatih Terim hocamızla ayrılık hiç olaylı olmadı. Fatih hoca, birinci olarak hayli sevdiğim biri ve divan konseyi üyemiz, teknik yöneticimiz. Yollarımızı ayırmamız da Galatasaray’a yakışır bir biçimde oldu. Bu mevzuyu uzatarak Galatasaray’ı yıpratmak ismine bir irtibat yürütülüyor. Hocamızla ortamızda son derece Galatasaray’a yakışan konuşmalar oldu. Sevgili hocamızla yaptığım görüşmeyi takım arkadaşlarım dahil, kimseye anlatmadım. Hem hocamıza duyduğum hürmetten birebir vakitte geçmişte bu cins ayrılıkların Galatasaray’a kimi vakit yakışmaması sebebiyle bunu bu biçimde yaptım. Biroldukca haber gerçeği yansıtmıyor. Tazminat konusunda hocamızın talebi olmadı. Kontrat ölçüsünde gerekeni yapacağımızı söylemiş oldum lakin hocamız, asla bu biçimde bir talebi olmayacağını söylemiş oldu.

Hocamız nazaranvdeyken yerine bir hoca ile görüşmedik. Lakin Galatasaray liderinin futbol paydaşlarıyla ilgisinin olması ve daima bağlantıda olup görüşmesi son derece olağandır. Bunu da Fatih hoca özelinde söylemiyorum, rastgele bir hoca bakılırsavdeyken de yapabilir, görüşebilir. Benim bugün biroldukça kulüp lideriyle, biroldukca teknik yöneticiyle, birfazlaca futbolcuyla münasebetlerim var, görüşüyoruz.

Fatih hocayla ilgili devamlı birebir şeyi söylüyorum; bir teknik yöneticilik beraberliği futbolda her vakit karşılıklı olarak bitmiş oldurilebilir. Stratejimizden asla vazgeçmiyoruz. Bu stratejiler, hem benden birebir vakitte herkesten daha değerli.

Galatasaray için gerçek bildiğim kararları kimi vakit üzülerek de olsa içim acıyarak da olsa almak zorundayım. Hepimiz Galatasaray’ın uygunluğunu istiyoruz lakin sonuçta ben liderim ve en yanlışsız sonucu vermek için misyonlu benim. Ben her şeyden sorumluyum. Ben Galatasaray lideriyim. Tüm sorumluluk bana aittir. Her yeterli şeyde de makûs şeyde de bana aittir. Aldığım kararların sonuçlarını daima birlikte bakılırsaceğiz. Ben anlık karar almıyorum. Galatasaray’ın geleceği için en uygun sonucu alıyorum.”

Yeni teknik yönetici Domenec Torrent

Yeni teknik yöneticinin Domenec Torrent olduğunu açıklayan Lider Elmas, ”Domenec Torrent ile yardımcılık için görüştük lakin gelişmeler daha sonrasında teknik yöneticilik için anlaştık. Uzun vadede bu nazaranvi yapacak şahıslarla görüştüm. Tüm görüşmelerin sonunda en uygun kişinin Domenec Torrent olduğuna karar verdim. 6 ay çalışmak için hiç bir hoca bu biçimde bir misyonu kabul etmez. Kısa vadeli bir şey değil. Torrent, uzun vadeli bir tercih” diye konuştu.