Galatasaray’da Okan Buruk, Antalyaspor Maçı daha sonrası Konuştu

BooM

New member
AJANSSPOR HABER

Spor Toto Harika Lig’in 20. haftasında Galatasaray ile Antalyaspor karşı karşıya geldi. Kuvvetli çabayı mesken sahibi grup Galatasaray, 2-1 kazandı. Maçın akabinde Sarı-Kırmızılılar’ın teknik yöneticisi Okan Buruk açıklamalarda bulundu.

“İlk yarıda daha dominant takımdık”

Okan Buruk, “İlk yarıda aslında daha dominant gruptuk ancak rakibimiz daha hayli topla çıkmayı denemedi. Çok uzun toplar, kaleden de uzun toplar denediler, 2. topu oynamaya çalıştılar. Bilhassa defans gerisi koşular denediler. Burada girdikleri durumlar da vardı. Maça hükmeden taraftık lakin 2. yarı biraz daha fazla üreten, rakip alanda oynayan, oyunu daha yeterli yöneten takımdık” dedi.

“Hırslarını net biçimde gördük”

Buruk, “Burada bulduğumuz konumlar, goller bize galibiyeti getirdi. Fakat rakibimizin bir evvelki maçlarına baktığımızda defansif manada fazlaca daha kompakt bir kadroydu. Çok gayret ettiler. Bu kimi vakit kadrodaki eksiklikler, yeni oyuncuların girmesi, onların kimi vakit hırsını ve dinamizmini artırıyor saha içerisindeki hırslarını bugün net bir biçimde gördük” tabirlerini kullandı.

“Maçı erken bitiremedik”

Başarılı teknik adam, “İyi de ayaklar vardı, bilhassa savunmadan çıkışlarda. Önde de koşucu oyuncular vardı. Günün sonunda kazanmayı hak eden ekip olduğumuzu düşünüyorum. Bu manada 2-1 daha sonrası oyuna da hükmettik. 3-1, 4-1’i yakalama bahtımız vardı, maçı erken bitiremedik ancak o yüzden hak eden taraf olduğumuzu düşünüyorum” halinde konuştu.

“Ben tek başıma maç kazanmıyorum”

Üst üste alınan 12 galibiyet hakkında konuşan Okan Buruk, “Benim tabirimle, bu ekibin başında teknik adam olarak anlatmak daha yanlışsız olur. Burada ben tek başıma maç kazanmıyorum, oyuncularım başta. Bizim grubumuz, idaremiz, seyircimiz en büyük hisse burada seyircimizde. Bugün bir daha muhteşemlerdi” açıklamasını yaptı.

“Bir kısım taraftarımızın maça gelmesi engellendi”

PFDK tarafınca verilen tribün cezasına değinen Buruk, “Bir kısım taraftarımızın maça gelmesi engellendi fakat onların yerine gelenler de bugün süperdi. Biz bu başarıyı birlikte yaşadık, birlikte yaşıyoruz. İnşallah bunun sonu şampiyonluk olur, maksadımız bu. Ben de bu periyodun teknik yöneticisiyim, ben de bu işin içerisindeki paydaşlar üzere olağan ki en başta gözüken benim lakin biz maçları topluluk olarak kazanıyoruz, topluluk olarak kenetlendik. Bu beraberliği, memnunluğu yaşıyorsak daima birlikte yaşıyoruz” dedi.

“Icardi ile konuşmamız oldu”

Icardi hakkında açıklama yapan Icardi, “Icardi bir forvet. Aslına baktığınız vakit birkaç maç Icardi etrafına durum hazırladı. Genelde forvete konum hazırlanır fakat kimi maçlar Icardi konum hazırladı. Bugün için onunla ilgili çalışmamız oldu, konuşmamız oldu. Ona daha fazlaca vakit zaman top geldi, kimi vakit oyun içerisinde Icardi gidip topa dokundu. Bilhassa 2. yarı pas trafiğinde Icardi’nin rolü kıymetliydi. Bu da bize oyun içi rahatlama ve rakip ceza alanı içerisinde daha rahat hareket etmek ve topun bizde kalmasını sağladı” biçiminde konuştu.

“2 tane yeterli forvetimiz var”

Forvetler hakkında konuşmasını sürdüren Buruk, şunları kaydetti: “Genel olarak daha fazlaca da ona orta gelecek, top gelecek… Uygun bir forvetimiz var. Birebir biçimde Gomis’te var. Sahiden 2 tane epey düzgün forvetimiz var. Bugün Gomis’e mühlet veremedik fakat onun da hüznünü yaşıyorum. 2 tane düzgün forvetimiz var ve oynadıklarında ellerinden geleni yapıyor. Genel olarak baktığımız vakit onlara top getirirsek skor daha yüksek olacaktır”

“Başkanımız Ayhan hocamla ikimize kelam vermişti”

Geçtiğimiz günlerde Ayhan Akman ile Galatasaray üyesi olan Okan Buruk, “Futbolu bıraktıktan daha sonra, bir kez futbol oynarken son dönemlerimde bir baht gelmişti lakin bu biçimde faal olduğum için olamamıştım. çabucak sonrasında da bir müracaatım olmuştu, bu biçimde biliyorsunuz Galatasaray üyeliği fazlaca güç bir şey. Çok az şahsa nasip oluyor. bu biçimde nasip olmamıştı. Bu devir liderimiz bize daha evvel kelam vermişti, Ayhan hocamla ikimize ocak ayında bunu yapacağım diye” dedi.

“Bu üyelik benim için epeyce önemliydi”

Buruk, “Bu üyelik benim için fazlaca değerliydi. Futbola başladığım kulüp bir kez. 11 yaşında burada futbola başladım. hayatımın en hoş günlerini burada geçirdim. Bu üyeliği de kazanmak Galatasaray’a yalnızca hoca olarak değil, Galatasaray’ın genel şurasında da hizmet etmek manasına geliyor. Bu da benim için fazlaca değerli” açıklamasını yaptı.

“Transfer çalışmalarımız sürüyor”

Transfer çalışmaları hakkında konuşan teknik adam, “Transferle ilgili natürel ki bekliyoruz, onunla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Şu anda bir anda maç oynuyoruz, bugün maça odaklandık hiç transfere odaklanmadık. Olağan ki fikirlerimiz, toplantılarımız oluyor. Yarın boşuz, 2 gün boşluğumuz var. bir evvelki konuşmalarımızda birebir doğrultuda gidiyoruz” diye konuştu.