Galatasaray Lider Adayı Metin Öztürk’ten Nuri Şahin ve Okan Buruk İtirafı

BooM

New member
AJANSSPOR-HABER

Harika Lig gruplarından Galatasaray Lider Adayı Metin Öztürk, Galatasaraylı Yöneticiler ve İş İnsanları Derneği’nin iftar yemeğinde açıklamalarda bulundu.

Torrent’in performansı berbat

Basına konuşan Öztürk, “Takımın gidişatını etkilemek istemiyorum, ben bir iş adamıyım, dönem sonunu görmek lazım. Elimizdeki hocanın performansı şu anda berbat yani, bunu biliyoruz. Ancak devam eden de bir kontratı var. Bu hepimiz için geçerli. Liderler, yöneticileri hocalar ve atletler için geçerli. Aslolan Galatasarayınkilerin ki gitmesi. Bizim devrimizde bir hoca değişikliği olacaksa, ben mutlaka bir Türk hoca olması kanaatindeyim.

Nuri Şahin itirafı

Türlü isimler ortaya atılıyor. Nuri Şahin hayli başarılı bir biçimde gidiyor. Şu anda hiç bir hocayla görüşmemiz yok, dönem sonu bittiğinde şayet hocamızla yolları ayırırsak alışılmış ki görüşeceğimiz birkaç hocadan bir tanesi de Sn. Nuri Şahin olacaktır. Lideri da deklare etti, Nuri Şahin’den epeyce mutlular. Nuri Şahin hoca da onlardan hayli şad. ötürüsıyla biz kimsenin memnunluğu üstünde gölge olmayız. Biz koşa koşa Galatasaray için çalışacak, Galatasaray’ı ileri getirecek hocalarla bir ortada oluruz. bir epeyce alternatif de var. aslına bakarsanız iddia ediyorsunuz kimler olduğunu ancak bir daha söylüyorum Nuri hocamız pırlantadır. İnşallah Antalya’yı hoş yerlere taşıyacak, 4-5 sene daha sonra da ulusal grup hocası olacaktır.

“Okan Buruk dahil bir hayli hoca adayımız var”

Okan Buruk dahil bir epeyce hoca adayımız var varsayım ettiğiniz üzere. Biz bu biçimde sürpriz gelmiyoruz, programlı geliyoruz ancak hepsinden kıymetlisi hoca ve ekip kadar bizim Kemerburgaz’ı bitirip artık uygar bir biçimde iki tansi ışıklandırmalı, toplam altı alanda futbolcularımızın idman yapıyor olması lazım. Zira Florya’nın şartları bugün buna epey müsait değil.

Öncelik Kemerburgaz

Bizim evvelarimizden bir tanesi, gelecek dönem Avrupa kupalarına da gitmeyeceğimiz için hem teknik olarak, saha şartları açısından söylüyorum Kemerburgaz. Fizikî olarak alanda, hem de federasyonda temsil ederek Galatasaray’ı alanda, masada, kasada zahmetli olan durumunu daha ileri götürmek niyetindeyiz. Bunun için aday olduk. Daima bize tenkit gelir, nasıl yapılacağı söylenmez, biz eleştirdiğimiz şeyleri yapmak için geliyoruz. Lakin bi Galatasaraylılık zerafeti ortasında nezaketi ortasında kimseyi kırmadan, incitmeden.

“Federasyon dahil her mevzuda birlikte hareket ediyoruz”

Bakın Burak liderime bir epeyce sefer teşekkür ettim, zira biz kamyonların ortasına sizlerle buluşup şey konuşması yapıyorduk, seçim konuşması yapıyorduk. Çok uygar ortamda sağladılar. Biraz evvel birliktedik. Şu an kulübün sıkıntılarıyla geçen hafta ilgili bir bildiri almıştık 2 lider adayı olarak. Bugün bir sefer daha nezaket gösterdi lider Burak Elmas tam bir Galatasaraylı olarak. Şu an gerek yayıncıyla ilgili gerek misal mevzularla ilgili bizi bilgilendirdi. Federasyon dahil her hususta birlikte hareket ediyoruz iki lider adayı da. Galatasaray’ın şu an birliği mevcut lider Burak Elmas tarafınca sağlanmış durumda.

“Burak Elmas liderden duymak içimizi rahatlatıyor”

hiç bir sürprizle karşılaşmayacağız, aslına bakarsan bildiğimiz şeylerle karşılaşacağız. Lakin bunları Burak Elmas liderden duymak içimizi rahatlatıyor zira ek bir sürprizle karşılaşmamak bile sıkıntıların ağırlaşmadığı konusunda bizi ümitlendiriyor, rahatlatıyor.

“Tüzük kongresi yapmamız lazım”

Seçim biter bitmez biliyorsunuz bir tüzük kongresi yapmamız lazım. En son 25 saatlik bir kongremiz oldu, hepimiz pert olduk. Orada Sn. Metin Sinan Aslan’a hayli teşekkür etmek lazım. İnsan üstü koşulalrda çalıştı. Bizim hepimiz nakavt olduk, onlar sahnede en düzgününü yapmaya çalıştılar.

“Acilen bir bütçe olması lazım”

Red olan bir bütçemiz var, hemen bir bütçe olması lazım. Bütçesiz hiç bir branşımız yürümez. Bilhassa dernek tarafımız. Red olan taraf A.Ş değil biliyorsunuz. Küreği var, yelkeni var, voleybolu var, yüzmesi var, su topusu var…

“Voleybolda yaşadığımız dünkü ezayı konuştuk”

Voleybolda yaşadığımız dünkü badireyi konuştuk. Biz bunların tamamında gerek lider ve mevcut lider olarak birlikte hareket ediyoruz. Bundan daha sonraki süreçtede de seçim bittikten daha sonrada birlikte hareket edeceğiz.

“Yeni Fatih Terim’ler bulmamız gerekiyor”

Fatih hocamızı fazlaca seviyoruz fakat artık Fatih hocamızı rahat bırakmamız gerekiyor. Bizim yeni Fatih Terim’ler bulmamız gerekiyor. Bence bu konulardan Fatih hoca da sıkılmıştır.

“Keşke Erden Beyefendi üzere birkaç tane daha iş adamımız olsa”

NEF projesi bizim devrimizde katlanarak devam edecek. Erden Bey’den bunun kelamını aldık. Hangi aday kazanırsa kazansın Erden Timur kusursuz bir Galatasaraylı. Kendi çıkarlarına bakmadan birinci önceliğini Galatasaray’a veriyor. Tekraren teşekkür ediyorum. En son Fenerbahçe’yi alanında yendiğimiz vakit kendisine ve şirketine Twitter üzerinden teşekkür ettim. Keşke Erden Beyefendi üzere birkaç tane daha iş adamımız olsa” sözlerini kullandı.