Fenerbahçe Vincent Aboubakar ile Büyük Ölçüde Anlaştı! Transfer İmzaya Kaldı

BooM

New member
Sezon başında Jorge Jesus’un nazaranve gelmesi ile büyük bir çıkışa geçen Fenerbahçe, Spor Toto Harika Lig ve UEFA Avrupa Ligi’nin doruğuna yerleşti. Sarı-Lacivertli kadro, 2022 Dünya Kupası niçiniyle liglere verilen ortada transfer çalışmalarına başladı. Ali Koç idaresi, bir müddetdir takipte bulunulan Vincent Aboubakar ile temaslarını arttırdı.

Fenerbahçe, Aboubakar ile büyük ölçüde anlaştı

Akşam’da yer alan habere göre eski Beşiktaşlı santrfor, Fenerbahçe formasını sırtına geçirmeye hazırlanıyor. Daha evvel Beşiktaş ile geçirdiği iki dönemde da şampiyonluk yaşayan Vincent Aboubakar, Sarı-Lacivertliler ile büyük ölçüde muahede sağladı.

Aboubakar tamam, sıra Al Nassr’da

Fenerbahçe, Al Nassr’da forma giyen Vincent Aboubakar için Suudi Arabistan temsilcisi ile temasa geçecek. Ali Koç idaresinin Al Nassr ile el sıkışması durumunda Kamerunlu golcü Sarı-Lacivertliler’e katılacak. Aboubakar bu dönem Suudi grupla çıktığı 8 maçta 2 sefer rakip fileleri havalandırmayı başardı.

Fenerbahçe’nin planı kiralama formülü

Fenerbahçe, Al Nassr’da 1,5 yıl daha kontratı bulunan Vincent Aboubakar için satın alma opsiyonuyla kiralama teklifi götürmeye hazırlanıyor. Suudi Arabistan ekibinin bu teklifi kabul etmesinin, yapacağı bir öteki transfere bağlı olduğu söz edildi.

Katar’da gayret etti

Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda Kamerun forması ile yer alan Vincent Aboubakar, kaptanlığını yaptığı Afrika temsilcisinde 2 gol 1 asist kaydetti. Kamerun, gayret ettiği G Grubu’nu Brezilya ve İsviçre’nin gerisinde kalarak, 3. sırada tamamladı.

Brezilya’ya gol attı, formasını çıkardı… Kırmızı gördü!

Aboubakar, küme etabının son maçında Brezilya’ya karşı 90+2’de gol attı. 81. dakikada gördüğü sarı kartı unutarak sevinç sırasında formasını çıkaran golcü, ikinci sarıdan kırmızı kart bakılırsarek, oyun haricinde kaldı. Grubunu 10 kişi bırakan Aboubakar bu hareketiyle Dünya Kupası gündemine yerleşirken, tenkit topladı.

Beşiktaş’ta 3 kupa kazandı

Vincent Aboubakar, Beşiktaş ile 2017/18 ve 2021/21 dönemlerinde uğraş etti. Kamerunlu futbolcu Siyah-Beyazlı formayı giydiği 2 dönemde da şampiyonluk yaşadı. 2 sefer Harika Lig şampiyonu olan Aboubakar, 2020/21’de Harika Lig’in yanı sıra Ziraat Türkiye Kupası’nı da kazandı.

Olaylı ayrıldı

Beşiktaş’ta geçirdiği son dönemde olaylı ayrılan Vincent Aboubakar’ın, sakatlığı olmamasına karşın son hafta maçlarına sakatlık mazeretiyle çıkmadığı sav edildi. Periyodun teknik yöneticisi Sergen Yalçın, ondan sonrasında yaptığı açıklamada Aboubakar ile yaşadığı anıyı anlattı.

“Ne oldu ya, vuruldu mu bu dedim”

Yalçın, “Sivas’a maça gittik. Aboubakar sakattı, buna baskı yaptılar oyna diye. Bu da ‘Tamam ben oynayacağım kendimi riske atacağım’ falan dedi. Maç başladı, esasen hiç bir şey yapmıyor. Depar bile atmıyor, koşmuyor. Çok rutin oynuyor. Dakika 44’e falan geldi, bir konum oldu bu kendini yere attı ‘Aah!’ diye bağırmaya başladı. ‘Ne oldu ya, vuruldu mu bu?’ dedim. Benim maçta çapraz bağlarım falan koptu. bu biçimde bir acı hissetme modeli yok” dedi.