Fenerbahçe, Jayden Oosterwolde’yi Transfer Ettiğini Resmen Duyurdu

BooM

New member
AJANSSPOR-HABER

Fenerbahçe, İtalya Ligi takımlarından Parma Calcio 1913 forması giyen sol bek oyuncusu Jayden Quinn Oosterwolde’yi transfer ettiğini resmen deklare etti.

Jayden Quinn Oosterwolde’den 4.5 yıllık imza

Kulüpten yapılan açıklamada, “Kulübümüz, Parma Calcio 1913 forması giyen sol bek oyuncusu Jayden Quinn Oosterwolde’nin transferi için kulübü ve oyuncu ile mutabakat sağlamıştır.

4.5 yıllığına renklerimize bağlanan Jayden Quinn Oosterwolde’ye kulübümüze güzel geldin diyor; amaçlarımız yolunda çubuklu formamızla birçok muvaffakiyetler diliyoruz” sözlerine yer verildi.

Selahattin Baki: ” Uzun ve şiddetli bir müddetçten daha sonra takımımıza kattık”

Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen imzada bulunan Fenerbahçe İdare Konseyi Üyesi Selahattin Baki, Hollandalı futbolcunun transferiyle ilgili “Çok lakin epeyce güç bir transfer oldu. Fenerbahçe scouting departmanının, futbol planlama tarafının büyük katkıları var. Fenerbahçe scout departmanına buradan teşekkür ediyorum. Teknik Yöneticimiz bize ekibe dâhil etmek istediği sol bek tiplemesini izah ettikten daha sonra dersimizi çalıştık. Bizim taraf emin olduktan daha sonra oyuncuyu hocamızın teknik heyetine sunduk. Onlar da oyuncuyu epey beğendi. En sonunda hocamız takip etti ve karar kıldık. Uzun ve kuvvetli bir müddetçten daha sonra takımımıza kattık.

“Çok güzel futbolcu ve epey uygun bir karakteri grubumuza kattık”

Hem deneyimi birebir vakitte yaşı tam bizim istediğimiz düzeyde. Umarım buradaki performansıyla evvel bize katkı yapar, sonrasındasında Hollanda ulusal kadrosuna kadar yükselir. Bu sene yaşından dolayı yabancı limitinde de sorun olmuyor. Çok âlâ futbolcu ve epey uygun bir karakteri grubumuza kattık. Transfer sürecindeki kuvvetli anlarda da Sayın Liderimiz kendisi şahsen devreye girip transferi bitirmemize yardımcı oldu. Kendisine de buradan teşekkür ediyorum.” dedi.

Oosterwolde: “Büyük bir aileye geldim”

İmzaların atılmasının akabinde açıklamada bulunan Quinn Oosterwolde ise, “Burada olduğum için epey memnunum. Büyük bir aileye geldim. Maçlar oynamak için sabırsızlanıyorum. Taraftarlarımızdan toplumsal medya üzerinden çok fazla takviye bildirisi aldım. Onlarla stat da buluşmayı dört gözle bekliyorum” diye konuştu.

Ailemize hoş geldin Jayden Oosterwolde!
💛
💙
pic.twitter.com/QzZl8sdC67

— Fenerbahçe SK (@Fenerbahce) January 30, 2023

Fenerbahçe, Oosterwolde için 6 milyon Euro ödeyecek

Fenerbahçe, Jayden Quinn Oosterwolde için Parma kulübüne 6 milyon Euro bonservis bedeli ödeyeceğini Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

KAP’tan yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Profesyonel futbolcu Jayden Quinn Oosterwolde’nin transferi konusunda kulübü ve kendisi ile mutabakata varılmıştır. Parma Calcio 1913 S.R.L. kulübüne toplam transfer bedeli olarak 6.000.000 Avro ödenecektir. FIFA talimatları gereği doğacak olan dayanışma katkı bedelleri kulübümüz tarafınca karşılanacaktır.”

Parma kariyeri

1 Temmuz 2022 tarihinde Twente’den 3 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında Parma’ya transfer olan Jayden Oosterwolde, çıktığı 24 maçta 1 gol kaydetti.