Evan Phillips nasıl Los Angeles Dodgers’ın yıldızı oldu?

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Kaliteli araçlar her yerden gelir. Geçen ay kariyerlerinde 400 kurtarış yapan ikiliyi düşünün. Craig Kimbrel, Alabama’dan erken tur bir draft seçimiydi ve profesyonellerle ilk yazından itibaren baskın bir şekilde kapandı. Curaçao’dan Kenley Jansen, atış yapmayı öğrenmeden önce yıllarca ikinci ligde yakalayıcıydı.

Bu eski Los Angeles Dodgers itfaiyecileri arasında bir yerde, ekibin şu anki yardımcı yıldızı duruyor: Evan Phillips. O her zaman bir atıcıydı – höyüğün üzerinde dünyanın herhangi bir yerinden daha rahat olduğunu düşündü. Ayrıca iki yıldan daha kısa bir süre önce o zamanlar beyzbolun en kötü takımı olan Baltimore Orioles tarafından kovuldu ve iki hafta sonra Tampa Bay Rays tarafından kovuldu.

Phillips, geçen hafta Phillies ile oynadığı bir maçtan önce “O maçtaki en kötü şeyleri yaşamış gibi hissediyorum” dedi.

Sağ elini kullanan Phillips, son iki sezonda sessizce belki de ana liglerin en iyi yedek oyuncusu oldu. 2022’nin başından Salı gününe kadar, 1,54 (en az 65 maç) ile spordaki en düşük ERA’ya ve 0,787 (en az 65 maç) ile spordaki en düşük WHIP’e (yürüme artı vuruş başına vuruşlar) sahipti. Rakiplerin ona karşı yetersiz bir .244 vuruş oranı vardı.

Onun etkinliği, rahatsız edici sorunlara rağmen Salı günkü galibiyetin ardından tepede 38-29 olan Dodgers için çok önemliydi. Son altı sezonun her birinde ERA’da Ulusal Lig’de birinci olduktan sonra, Salı gününe kadar 4.44 reytingle ana liglerde 19. sıradalar. Yönetici Dave Roberts, Phillips’i klonlayabilseydi, yapardı.

Roberts, Phillips’in hem sol hem de sağ elini kullananlara karşı gücüne atıfta bulunarak, “Bir saldırı bölgesine komuta ediyor, insanları çıkarmak için farklı silahları var ve tamamen tarafsız.” Dedi. “Onun her zaman en iyi seçenek olduğunu bilmek için herhangi bir bilgiye ihtiyacım yok. Ve şimdi soru şu: Sahip olduğunuz sihirli değneği ne zaman kullanacaksınız?”

Philadelphia’da Roberts o anı bulamadı. Phillips’i haftanın başlarında yoğun bir şekilde kullanmıştı ve onu yalnızca Cuma günü bir vuruşluk bir kurtarma durumu için istiyordu. Ondan hiçbir şey çıkmadı ve sonraki iki oyun oldukça tek taraflıydı.

Böylece Phillips, geçen Çarşamba günü Cincinnati’deki son maçını tamamlamak için dolu bir hafta sonu geçirdi ve Reds’ten Will Benson’a sayı yaparak oyunu bitirdi. Bu, kabul ettiği ilk evden yürüme koşusuydu ama bu duyguyu şimdiden üzerinden atmıştı.

Phillips, “Maçtan sonra atıcılarımızdan bazılarıyla nasıl hissettirdiği hakkında konuştum,” dedi. “Bu, son kez olmayacak. Kesinlikle tekrar olacak ve hızlı bir şekilde geri dönebilmem gerekiyor çünkü takım bu gibi durumlarda bir süre daha bana güvenecek.”

28 yaşındaki Phillips, AAA notu ile birinci sınıflar arasındaki bir yeraltı dünyasında sıkışıp kalan tipik bir dört A’lı adamdan gerçek bir adama dönüştü. Adam, sağlam bir büyük lig oyuncusu için beyzbol oyuncusu. Bu, 2015 yılında Atlanta’nın onu North Carolina Wilmington Üniversitesi’nden 17. turda draft etmesiyle başlayan dolambaçlı bir profesyonel kariyer oldu.

Canlı bir hızlı top, Phillips’i yazın Orioles’e takas eden Braves ile 2018’de birinci lige çıkmasına yardımcı oldu. Baltimore eğitmeni Chris Holt, Phillips’e kol açısını indirmesini gerektiren geniş bir kaydırıcı öğretti. Süpürge kısa sürede Phillips’in en iyi sahası haline geldi, ancak yeni açı hızlı topunun sekmesinin bir kısmını aldı. Baltimore’da üç sezonun bazı bölümlerini tamamlamayı başaramadı.

2021’de Küçükler ile, Orioles 52-110’da ana ligin en kötü takımıyken, Phillips’in hedefleri sınırlıydı: Baltimore’da büyük bir oyuncu (aslında uzun olmayan bir rahatlama) olmayı umuyordu. Phillips, Ağustos ayında bir gün AAA müdürünün Norfolk’taki ofisine çağrıldığında, iki sonuçtan birini tasavvur etti.

“Şu 50/50 hissine kapıldım: Ya kovulacağım ya da çağrılacağım” dedi. “Düşündüğünüzde bu çok garip bir düşünce süreci, ancak takımın içinde bulunduğu durum buydu – maçları takip etmek için atıcılara ihtiyacımız var, ancak aynı zamanda potansiyel oyuncularımızı beslemek ve onları bulunduğumuz pozisyonlara yerleştirmek istiyoruz. “gelecek için” üzerine inşa edebilecekleri konusunda.

Orioles, Phillips’in kadrodaki yerini hızla yükselen ve artık Baltimore’da bir yıldız olan Félix Bautista’ya verdi ve Phillips, nihai bölüm şampiyonu olan Tampa Bay Rays ile sona erdi. Rays’in yeni bir kola ihtiyacı vardı ve Phillips, üç sağlam vuruş ve ona kariyerindeki ilk kurtarışını kazandıran büyük bir galibiyetle çıkış yaptı.

Yine de uzun süreli ilaçlarla ilgili sorun bu: İşlerini yaparken birkaç gün dinlenmeye ihtiyaçları var. Phillips gibi, karşılanabilir ve ikinci lig seçeneklerinin dışında görülürlerse, harekete geçmek için yakın bir seçilme tehdidi vardır.

Bir maçı bitirmek için sadece birinci lig büyüklüğünde bir kola ihtiyaç duyan başka bir takıma geçen Phillips de öyleydi.

Dodgers genel menajeri Brandon Gomes, “Sahadan uzun süreye ihtiyaç duyduğumuz bir günle karşı karşıyaydık” dedi. “‘Bu adamın yetenekli olduğunu düşünüyoruz – hadi onu deneyelim ve nasıl yaptığını görelim’ dedik. Ve onun için yaptığımız tüm makyaj olağanüstüydü.”

Phillips, o sezon Dodgers için bir NL Championship Series galibiyeti de dahil olmak üzere dokuz maç oynadı. Ekip, bazı rakipleri ürküten bir adım olan geniş kaydırıcıyı vurgulaması için onu cesaretlendirdi.

Gomes, “O yılı hatırlıyorum, Curt Casali’den Giants’a bir mesaj geldi,” dedi. “‘Bu nedir? Bu, şimdiye kadar gördüğüm en iyi kaydırıcıydı.” Buna her zaman sahipti – bu onun süper gücüydü ve bu, onun yeteneğini ve adım adım grubumuzla birlikte çalışarak kesiciyi ve iki dikiş makinesini azar azar eklemeye açık olduğunu gösteriyor.”

Çoğu kurtarıcı yalnızca iki atış kullanırken, Phillips’in geçen sezon güvenebileceği dört atış vardı: geniş kaydırıcı, kesici, dört dikişli hızlı top ve batan iki dikişli hızlı top. Sonuç, 1.14 ERA ve onun kolayca değiştirilebilen bir kadro doldurucusundan daha fazlası olduğuna dair zor kazanılmış bir inançtı.

Phillips, “Çünkü neden Dodgers için koz vuruşları atmam gerektiğini düşüneyim ki?” dedi. “Geldiğim yerden geldiğimde, hiçbir zaman bir şey söyleyebilecekmiş gibi hissetmedim. Bu yüzden oraya ait olduğuma gerçekten inanmam uzun zaman aldı.

“Neyse ki, sahada veya herhangi bir şeyde bu duyguları asla giymiyorum. Ne zaman dışarı çıkıp rekabet etsem, olabildiğince kolay oluyor. Asla “Bu atış için uygun muyum?” veya “Neden buradayım?” Beyzbol atmak hayatımda yaptığım en rahat şey. Şimdiye kadar yaptığım her şeyden daha uzun süredir yapıyorum. İleriye doğru bir adım atmak gibi, benim için bu kadar basit. Bu, yapmaktan zevk aldığım bir şey ve bu işi her gün takip ediyorum.”

Her gün mü? Tabii ki bu mümkün değil. Ancak Dodgers – özellikle bu yıl – bunu yapmasına izin vermeyi çok isterdi.