Ersun Yanal: “Her şartta Fenerbahçe İçin Tamam Derim”

BooM

New member
Türkiye’nin başkan bilgi ve irtibat teknolojileri şirketlerinden Türk Telekom, dijital TV platformu Tivibu ile spor dünyasına ait gündem ve içerikleri izleyiciyle buluşturmaya devam ediyor.

Abonelerine futboldan basketbola, tenisten motor sporlarına uzanan güçlü içerikler sunan dijital TV platformu, moderatörlüğünü Çiğdem Günal’ın üstlendiği Her Gün Spor programında, Türk Futbolunun kıymetli teknik erkeklerindan Ersun Yanal’ı ağırladı.

“Fenerbahçe benden daha sonra şampiyon olamadı”

Kendi teknik yöneticilik devrinden daha sonra Fenerbahçe’nin yeniden şampiyon olamadığının altını çizen Yanal, teknik yöneticilerin tek başına başarılı olamayacağını belirterek yine Fenerbahçe’de teknik yönetici olma ihtimaline karşı “Ben profesyonel bir teknik yöneticim. Fenerbahçe’de olmak, çalışmak her teknik yönetici için maksattır. Bu bir onurdur. Her vakit bunun yolu açıktır. Bana gereksinim olduğunda her şartta Fenerbahçe için tamam derim” dedi.

“Taraftarlık hissimi ikinci plana attım”

Artık futbolun bir modülü olduğunu ve rastgele bir topluluğa ilişkin olmadığını belirten Yanal, “Fenerbahçe taraftarı olsam da bir süre daha sonra bunu profesyonel bir iş olarak görmeye başladım. Bu niçinle hocalık dönemim boyunca taraftarlık hissimi ikinci plana attım” diye konuştu.

“Fenerbahçe dünyanın önde gelen sivil toplum örgütlerinden biridir”

Fenerbahçeliliğin atadan geldiğinin altını çizen Ersun Yanal, Fenerbahçe’nin dünyanın en büyük sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu şu sözlerle lisana getirdi:

“Fenerbahçeliler için sonuçtan çok oynadıkları oyundaki coşku ve keyif daha kıymetlidir. Rakibe üstünlük kurmak yalnızca skor üstünlüğü kurmak değildir. Alandaki tutumunuz ve üslubunuzla bu üstünlüğü kurabilirsiniz. Örneğin taraftar yasakları vaktinde yaklaşık 45 bin bayan taraftar maçı izlemeye, Fenerbahçe’yi desteklemeye gelerek tribünleri doldurdu.”