Erken seçim alameti mi: 3600 ek gösterge çalışmasını Mayıs ayında bitireceğiz

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, “Kamu çalışanının 3600 ek gösterge problemi, mayıs ayı içerisinde bitireceğimiz çalışmalardan bir tanesi” dedi. (Daha evvel 3600 çalışmasının sene sonu tamamlanacağı açıklanmıştı.)

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, bir dizi programa katılmak için Gümüşhane’ye geldi. Bakan Alım, programın sonunda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

“Çalışmalarımız nihayete ermek üzere bu ay içerisinde tamamlayacağız”

3600 ek gösterge ile ilgili açıklamalarda bulunan Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, “Enflasyonun tahribatlarına karşı koruyacak yeni çalışmalarımız var. Önümüzdeki günlerde sayın Cumhurbaşkanımızın daha kapsamlı bir biçimde bu mevzuyu kamuoyuyla paylaşacağını söylüyorum. Bütün çalışanlarımız minimum ücretliler, emekliler, memurlar, kamu çalışanları, personel ve memur emeklileri bütün bunlar herkes bilsin ki Türk devleti toplumsal hukuk devletidir ve çalışanlarını kesinlikle korur, hepsiyle ilgili de çalışmalarımız devam etmektedir. Bunları programımıza nazaran kamuoyuyla paylaşacağız. Kamu çalışanının 3600 ek gösterge problemi, mayıs ayı içerisinde bitireceğimiz çalışmalardan bir tanesi. Onu da kapsamlı bir biçimde ele aldık, çalışmalarımız nihayete ermek üzere bu ay içerisinde tamamlayacağız ve milletimizle de bunu paylaşacağız. ötürüsıyla çalışanlarımız şundan emin olsunlar, devletimiz sizi asla unutmadı. Türkiye’nin emekçileri, Türkiye’nin işçileri, emeklileri Türk devleti sizin yanınızdadır. Bu enflasyonun tahribatını ortadan kaldıracak çalışmalar önümüzdedir bunları adım adım kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

Foreks