Erdoğan: Siyaset faizi tek hanede, enflasyon da düşecek (baz tesirinden bahsetmeden)

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, iktisada ait bildiriler verdi.

Erdoğan şu biçimde dedi: “Faizde tek haneliye indik mi, indik. Haydi bakalım artık bunu neyle izah edeceksiniz? Ve bundan daha sonra da bu bu biçimde devam edecek. İşte ‘Enflasyon şöyleki bu biçimde…’ Merak etmeyin o da inecek. Bizim için evvel faizdi ve faizi bu noktada tek haneye indirdik.

Şimdi buradan yatırımcılara sesleniyorum, diyorum ki ‘Bak daima size söylemiş oldum, gelin başta kamu bankaları olmak üzere size, ancak dikkat, yatırım kredisi vermede kamu bankaları var. Ve yatırım kredisiyle gayemiz nedir? Yatırım, istihdam, üretim, ihracat, cari fazla yoluyla büyüme. Dünyada en süratli büyüyen ülkeler ortasına ülkemizi sokacağız. Durmak yok, yola devam bu kadar.”

Erdoğan, konuşmasında “(Ekonomide) Aldığımız önlemlerle, attığımız adımlarla, seçim tarihine kadar aksiliklerin hayli değerli kısmını ortadan kaldırmış olacağız” tabirlerine yer verdi.

Ekonomim