Enner Valencia: “En Âlâ Başlangıcımı Yaptım”

BooM

New member
DIŞ HABER – AJANSSPOR

Fenerbahçe’nin forvet oyuncusu Enner Valencia, Ekvador Ulusal Grubu’nun bu akşam Suudi Arabistan ile yapacağı hazırlık maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

“Tüm dünya bizi izliyor olacak”

Katar’da düzenlenecek Dünya Kupası ile ilgili kelamlarına başlayan Valencia, “Bu çeşit fırsatlara sahip olmak için çocukluğumuzdan beri çalışıyoruz. Ve artık buradayız ve bu fırsatı kıymetlendirmek zorundayız. Daima burada olmanın hayalini kuruyoruz. Tüm dünya bizi izliyor olacak. Sportif açıdan olduğu kadar ruhsal açıdan da güzel hazırlanmak zorundayız. Zira zihinsel manada epeyce kuvvetli maçlar bizi bekliyor olacak” dedi.

“Dünya Kupası’nın en genç oyuncularından bir tanesiydim”

2014 yılında Brezilya’da düzenlenen Dünya Kupası performansını pahalandıran golcü oyuncu, “O periyot Dünya Kupası’nın en genç oyuncularından bir tanesiydim (24 yaş). Öğrendiğim her şeyi gençlere aktarmaya çalışıyorum” biçiminde konuştu.

“Zor bir maç olacak”

Suudi Arabistan’la karşılaşacakları maç hakkında da konuşan Valencia, “Diğer maçlar üzere bu maçta güç geçecek. Sıkıntı bir grupla karşılaşacağız. Katar’daki ulusal kadrolarla benzerlikleri olacak bir rakip. Hepimiz için hoş bir hazırlık maçı olacak. İnşallah uygun oynar ve kazanırız” diye konuştu.

“En güzel başlangıcımı yaptım”

Kariyerindeki en düzgün başlangıcı Fenerbahçe’de yaptığını söyleyen Valencia, “Şüphesiz yalnızca goller niçiniyle değil beraberinde teknik yönetici ve grup arkadaşlarımın yardımlarıyla en uygun başlangıcımı yaptım. Gerçek şu ki, Fenerbahçe’de mükemmel vakit geçiriyorum” tabirlerini kullandı.

Öte yandan, 32 yaşındaki oyuncu bu dönem Fenerbahçe ile çıktığı 11 maçta 8 gol ve 2 asist kaydetti. Ekvador ulusal grup ile de 72 maçta forma giyen Valencia, 35 gol ve 12 asist ile oynadı.