Edin Visca: “Türk vatandaşlığı almayı düşündüm”

BooM

New member
AJANSSPOR-HABER

Trabzonspor’un Bosna-Hersekli yıldızı Edin Visca, idman öncesi basını mensuplarının sorularını yanıtladı. Visca; sakatlık süreci, Türk vatandaşlığı ve Fenerbahçe maçı ile ilgili de açıklamalarda bulundu. İşte Visca’nın açıklamaları.

“Kariyerimde birinci kere bu biçimde bir şey yaşıyorum”

Visca, “İyi hissediyorum açıkçası. 3.5 ay daha sonra mesleğimde birinci sefer bu biçimde bir şey yaşıyorum. Ancak uygun hissediyorum kendimi. 4 haftadır idmanlara çıkıyorum. Yavaş yavaş birinci maç için hazırlanmaya başladım. Sahayı özledim, arkadaşlarımla birlikte oynamayı özledim, taraftarları özledim. Çalışmaya devam ediyorum” dedi.

“3.5 ay daha sonra buradayım”

Sakatlandığı konumu pahalandıran sağ kanat oyuncusu, “Düştüğim anda anlamıştım aslına bakarsanız, kırık oldu. Doktora çabucak sordum, ne vakit alanlara geri döneceğim, kaç ay alanlardan uzak kalacağım. Bunu çabucak düşündüm zira birinci sefer bu biçimde bir şey yaşıyorum. Biliyorsunuz, ben hem idman birebir vakitte maç hiç kaçırmayı sevmiyorum. O yüzden doktora sordum ‘kaç ay daha sonra geri dönebilirim’. O dedi ‘4 ay’. Ben de haydi 3 ay daha sonra inşallah dönerim. 3.5 ay daha sonra buradayım, hazırım. Buradan Trabzonspor çalışanlarına, futbolculara, taraftarlara ve tüm Türkiye’den çok iletiler aldım. Herkese epeyce teşekkür ediyorum. Ben de sabırsızlanıyorum alana çıkmak için” formunda konuştu.

Fenerbahçe maçında oynayacak mı?

Fenerbahçe maçı ile ilgili açıklamalarına devam eden Visca, “Öncelikle fizikî olarak 4 haftadır çalışıyorum. Fenerbahçe maçına kadar 3.5-4 hafta var. Bence sorun olmayacak. Doğal ki düşünüyorum o maçı, kıymetli maç. Bizim rakibimiz. Biz de futbolcular o maçlara 6 puanlık maç olarak bakıyoruz. Biz geçen sene daima birlikte hoş bir kıssa yazdık, bu sene de yazmak istiyoruz. kuvvetliyüz, herkesi konutumuzda yenebiliriz. Daha fazla sorumluluk almak, daha fazla istekli olmalıyız. Ferdi olarak daha fazla sorumluluk almalıyız. Ben inanıyorum, dönemin sonuna kadar geçen sezonki üzere kupayı kaldıracağız, kutlama yapacağız inşallah” tabirlerini kullandı.

“Geçen sezonki üzere güzel bir Trabzonspor seyredeceğiz”

Visca, “Biz hem kupada tıpkı vakitte ligde her maçı kazanmak istiyoruz. Öteki futbolcular oynadılar benim mevkide. Sağ bek değişti, sol bek değişti lakin kolay değil. Biliyorsunuz ben de sağ kanat oynuyorum. O yüzden öteki futbolcuları anlamamız gerekiyor zira mesleğinde bir mevkide oynuyorsun, değişiyorsun ve bu kolay olmuyor. Ben de geçen dönem bilhassa Bruno Peres ile oynadım ve alıştım. Bunlar bir müddetç ve vakit gerekiyor. İnşallah bu 3 hafta içerisinde uygun bir egzersiz yapacağız ve geçen sezonki üzere güzel bir Trabzonspor seyredeceğiz” dedi.

“Türk vatandaşı olmak istiyorum”

Türk vatandaşlığı almak istediğini belirten Bosna-Hersekli oyuncu, “Evet, Türk vatandaşlığı almayı düşündüm. Başakşehir vaktinde o denli bir şey geldi, düşündüm. daha sonra ulusal kadroya gittim fakat olmadı. Ancak ileride alacağım. aslına bakarsan Türkiye’de çalışmak istiyorum ileride. Türkiye benim ikinci vatanım, fazlaca şey kazandım kaldığım müddet boyunca burada. O yüzden Türk vatandaşı olmak istiyorum” dedi.

“Seneye Şampiyonlar Ligi’ni Trabzon’a getireceğiz”

Visca açıklamalarını şöyleki sürdürdü: “Kopenhag maçında alanda doğal ki olmak istedim. Zira Trabzonspor ile Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istedim. O maçta alanda olmak istedim bilhassa ancak sakatlandım. Ben her vakit istekliyim, grup için gaye görüyorum. İnşallah bunu bu senede başarıp seneye Şampiyonlar Ligi’ni Trabzon’a getireceğiz, buna inanıyorum.

“yine bizim maksadımız şampiyon olmak”

Önümüzde 25 maç var ve önder ile ortamızda 6 puan fark bulunuyor. Geçen seneye göre ben de bu sene hiç oynamadım, 1 maç oynadım. Dorukhan yok, Bruno yok. Yeni bir ekip olarak alana çıktık. O yüzden bu orta bizim için fazlaca kıymetli. Herkes yavaş yavaş dönüyor. Bizim en büyük avantajımız, birlikte olmak. Biz en kuvvetli takımalardan biriyiz. tekrar bizim amacımız şampiyon olmak, birlikte olmak, sağlıklı olmak. En büyük aday biziz şampiyonlukta. 25 maç var, taraftar ile birlikte şampiyonluğu bir daha yaşacağız inşallah”

Bu sezonki performansı

Öte yandan, bu dönem bordo-mavili kadro ile 3 maçta alana çıkan Visca, 3 asist kaydetti. Başarılı oyuncunun Fırtına ile olan mukavelesi 2025 yılına kadar devam ediyor.