Dursun Özbek’in Teklifi Ne Oldu? Galatasaray Haberleri

BooM

New member
Burhan Can TERZİ – Terzinin Atölyesi

Galatasaray 36’ncı lideri Dursun Özbek’in üzerinde uzun müddettir “aday ol” baskısı vardı. Dursun Özbek 30 Nisan seçimini yanlışsız vakit olarak görmüyordu ve Özbek iki yakından tanıdığı isim aday olarak çıkmışken aday ol tekliflerine sıcak bakmıyordu.

Basket maçından daha sonra aday olmaya karar verdi

Seçim 11 Haziran’a ertelendi. Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu doğal adaydı. Dursun Özbek ismi bir daha gündeme gelmeye başlamıştı ve bu biçimde Özbek’in aday olması için Öztürk ve Hamamcıoğlu’nun isteğini almalı diye yazmıştım. Özbek de o denli yaptı. Basketbol maçında gördüğü sevginin akabinde pazar sabahı aday olmaya karar verdikten daha sonra hem Metin Öztürk birebir vakitte Eşref Hamamcıoğlu’nun isteğini almak için masaya oturdu.

Dursun Özbek’in teklifi

Özbek’in teklifi şu: “Gelin daima birlikte hareket edelim. İnsan kaynağımızı bölmeyelim. Ben tüm gayrimenkul projeleriyle şahsen ilgileneceğimin ve gerektiğinde de ortaya para koyacağımın kelamını veriyorum. daha sonrasında da bayrağı sizler devralırsınız…”

Karar vermek kolay değil

Bakıldığı vakit hem Galatasaray topluluğunu için fazlaca âlâ bir teklif olarak duruyor. Dışarıdan bir gözle de yeterli bir seçenek. Ancak hem 3 yıldır seçime hazırlanan Metin Öztürk birebir vakitte kulübün divan başkanlığını yapmış Eşref Hamamcıoğlu için kolay karar değil. Şu kalan 3-4 günlük kısa müddette ne adaylar ekstra baskıyla yıpratılsın ne de Dursun Özbek küstürülsün. Galatasaray’ın deneyimli isimlerinin de tüm kulüp üyelerinin de ve 3 ismin Galatasaray tarihine karşı sorumlulukları var. Cuma gününe kadar herkes üzerine düşen ve hakikat olduğuna inandığı sorumluluğu yerine getirmeli.

Torrent hoca gayesine ulaştı!

Galatasaray Teknik Yöneticisi Domenec Torrent, Adana Demirspor karşısında alınan 3-2’lik skorla Harika Lig’deki 7’nci galibiyetin ulaştı. Bu dönem Galatasaray, Fatih Terim idaresinde de ligde 7 galibiyet kazanmıştı. Herbiçimde Torrent hocanın hedefi bu istatistiğe ulaşmaktı.

Çünkü grubun hiç bir tezi kalmamışken hala Babel, Pulgar üzere futbolcuların oynatılmasını gençlere baht verilmemesini diğer türlü açıklayamıyorum.

Florya’nın Buyruk Ağabeyi!

Galatasaray’da idarenin, Florya ile stat içinde köprü olması için nazaranvlendirdiği divan üyesi Buyruk Kıvırcık, akademi hocasından, genç futbolcusuna herkesle tek tek ilgileniyor.

Topluluktaki biroldukca değerli isimle akademiye dayanak konusunda da etkileşimi içerisinde olan Kıvırcık için birfazlaca kişi altyapıdan, A Kadroya bir daha yıldızların kazandırılması için elinden geleni yaptığını söylüyor.