Corbin Carroll, Arizona Diamondbacks’in süper yıldızı oldu

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Yarasa patlayamadı. Bu sürpriz olmadı – .600’ü vurabiliyorsanız, neden küçük toplar oynayasınız? – ama Corbin Carroll’u rahatsız etti.

Mart ayında, gelişmekte olan Arizona Diamondbacks’in en önemli parçası olan Carroll, dokuzuncu yıl takım seçeneği ile sekiz yıllık, 111 milyon dolarlık bir sözleşme yapmayı kabul etti. Bu, büyük liglerde 100 günden daha az oynamış bir oyuncuya verilen en yüksek garantiydi ve sebep bunting olmasa da, Carroll’ın bunt olma arzusu çok şey açıklıyor.

Diamondback’ler geçen sezon daha fazla oynamaya başlamıştı, bu nedenle antrenman tatbikatları küçük oyuncularla sınırlıydı. Organizasyonel bir sorun giderici olan izci Jeff Gardner Bunts’ta çalışmaya geldiğinde Carroll, Teksas, Amarillo’daki AA Sınıfı takımı için oynuyordu. Gardner, Carroll’ın ilk gün korkunç olduğunu, ancak ertesi gün yaklaşık 200 atış yaptığını ve daha iyi olduğunu söyledi.

Carroll, 2022 sezonunu küçüklerde 24 home run yaptıktan sonra .611 vuruş ortalamasıyla ana ligde tamamladı. O kış Scottsdale, Arizona’daki Diamondbacks eğitim kompleksini ziyaret ederken, Gardner’a daha fazla top yapıp yapamayacağını sordu. Beş veya altı seans, yüzlerce ve yüzlerce deneme için birlikte çalıştılar.

Gardner, “Ve çok geçmeden yanında Alek Thomas ve Jake McCarthy vardı,” dedi ve diğer iki genç Arizona dış saha oyuncusunun adını verdi. “Bu adamları yanında sürüklüyordu. Mesele şu ki, hepsinin de iyileşmesini istedi çünkü kazanmak istiyor. Ve bunu küçük bir çocuk için harika buldum.”

Diamondbacks’in 110 mağlubiyet kaydettikten sadece iki yıl sonra – 2004’ten beri Ulusal Lig’de en yüksek kayıp – Carroll, takımı NL West sıralamasında zirveye taşıdı. Salı günü itibariyle, 17 home run ve 23 çalıntı üs ile .293’e ulaşıyor ve kulüp tarihindeki ilk 30-30 oyuncusu olma yolunda ilerliyor. Hiç kazanmamış tek büyük lig takımı için muhtemelen yılın ilk çaylağı olacak gibi görünüyor.

Diamondbacks’in yedek oyuncusu Joe Mantiply, “Hemen hemen her şeyi yapma yeteneği çılgınca ve olgunluğunun çok ötesinde, bu onunla konuştuğunuzda gerçekten anlaşılıyor,” dedi. “Kendimi her zaman ön büronun yerine koymaya çalışırım: nasıl bir adamın franchise’ımın yüzü olmasını isterim? Tüm bu kutuları kontrol ediyor.

Mantiply, geçen sezon Arizona’yı 74-88 bitirdiğinde, Diamondbacks’in Los Angeles’taki tek All-Star’ıydı. Hollanda dış sahasında bir yer için finalist olan Carroll, 11 Temmuz’da ev sahipliği yapacak olan memleketi Seattle’da bu sezon neredeyse kesin olacak.

Geçenlerde Milwaukee’de oynanan bir maçtan önce Carroll, “Kesinlikle yüzümde bir gülümseme var,” dedi. “Hala yapılacak çok iş var – sadece maça kadar değil; Bunu bir dokuz yıl daha yapmayı planlıyorum ama bu benim için çok şey ifade eder.”

22 yaşındaki Carroll, T-Mobile Park’ta sahaya hiç çıkmadı; Yönettiği en iyi şey, birkaç yıl önce vuruş antrenmanı için saha içi geçişti. Mariners ile birlikte büyüdü, ancak Lakeside School’da – Bill Gates’in Paul Allen ile tanıştığı Seattle okulu – sahne alırken, benzer yeteneklere sahip başkalarının farkına vardı.

Bu oyunculardan birinin, aynı zamanda solak bir dış saha oyuncusu olan Brewers’tan Christian Yelich olduğunu söyledi. Yelich bir vuruş şampiyonluğu kazandı ve Carroll’ın Arizona tarafından ilk tur draft edildiği 2019’da 44 homer ve 30 top çalma sezonu geçirdi. Yelich, Carroll’ın yükselişini fark etti.

Yelich, “Bazı ortak noktalarımız olduğunu söylemek isterdim ama o yaşta kesinlikle benden daha iyi, orası kesin” dedi. “Gerçekten çok yönlü biri ve oyun geliştikçe, özellikle yeni kurallarla birlikte, bu çok boyutlu oyuncu oyunu birçok yönden etkileyebileceği için daha da arzu edilir hale gelecek.”

22 yaşında veya daha genç olan sadece üç oyuncu 30 ila 30 yıllık sezonlar geçirdi: Ronald Acuña Jr., Alex Rodriguez ve 2012’de Los Angeles Angels için çaylak olan Mike Trout. Eski bir birinci lig saha oyuncusu olan Gardner, şimdi Carroll’ı izlediğinde genç Trout’u düşündüğünü söyledi: İkisi de o kadar yetenekli ki her maçta bir şekilde öne çıkıyorlar.

Diamondbacks menajeri Torey Lovullo, Mookie Betts şampiyonluğa geldiğinde Boston için koçluk yapıyordu. Carroll 5 fit 10 inç ve 180 libre ağırlığında, yani benzer bir alet setine sahip Betts ile yaklaşık aynı boyda, ancak Lovullo daha incelikli bir karşılaştırma yaptı.

Lovullo, “Mookie sınırlamalardan bahsediyordu ve bu sınırlamaların üstesinden nasıl gelebileceğini anlamaya çalışıyordu,” dedi. “Mookie’nin her gün için bir planı vardı ve kesinlikle Corbin ile örtüşüyor. 1921’de omuz ameliyatı olmak zorunda kaldığında, bunu öğrenmek için bu haçlı seferine çıktı: Bunu nasıl atlatacağım? Tüm bu aksama süreleriyle ne yapacağım? Kaç maça geldiğini bilmiyorum ama her baktığımda oradaydı.”

Carroll, omzundaki sakatlık nedeniyle 2021 sezonunu, üst düzey A oyuncusu Hillsboro (Ore.) ile sadece yedi maçın ardından Arizona’da geçirdi. Günlük omuz rehabilitasyonundan sonra, Chase Field’a yürüdü ve Gardner ile ev plakasının arkasındaki keşif koltuklarına oturdu. Diamondbacks için bir sefalet yılında, müstakbel yıldızları oyunun inceliklerine çok dikkat ederler.

Carroll, “Bir ikinci lig oyuncusu olarak, büyük lig oyuncularının ideal ve mükemmel olarak algılandığını hissediyorum” dedi. “Ve sadece büyük liglerdeki oyuncuların hata yaptığını ve onlara nasıl farklı tepkiler verdiklerini izleyerek, bana öyle geliyor ki en iyi oyuncular onlardan öğrenen ve oyunun geri kalanında, geri kalanında hata yapmayan oyuncular.” oyunun.” serisi. Bu benim için oldukça güçlüydü.”

Birlikte maçları izlerken Gardner, Carroll ile hikayeler ve istatistikler paylaştı – eski bir takım arkadaşı olan Bruce Hurst’ten bir atıcı sizi sinirlendirdiğinde asla söylememeniz için bir ipucu ve bir iPad’den döndürme hızları, yakalama olasılıkları ve çıkış hızları hakkında veriler. Sürahileri incelediler ve her biri için bir yaklaşım geliştirdiler.

“Aklında,” dedi Gardner, “muhtemelen bu yıl bin hit almış.”

Resmi olarak, Carroll ana dallarda yaklaşık 400 vuruş yaptı. Sadece biri renkli bir single üretti. Ama ihtiyacı olursa, en azından ne yapacağını bilir. Carroll bunu kendisine ve geleceğini ona yatıran ekibe borçludur.

“Birazdan fazla, bazı doğal yeteneklerle kutsandım” dedi. “Ve her gün ondan en iyi şekilde yararlanmayı işim olarak görüyorum.”