Cleveland’da davula yüksek sesle vuran John Adams, 71 yaşında hayatını kaybetti.

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Belki de en tanınmış beyzbol müzisyenleri, 1930’ların sonlarından 1957’ye kadar Brooklyn Dodgers için Ebbets Field’da oynadılar – amatör davulcular, trompetçiler, trombonculardan oluşan bir ayak takımı grubu olan “the Sym-Phony” (“yanlış” vurgusu) adlı bir grup. ve çamaşır tahtası oyuncuları.

John Joseph Adams, 9 Ekim 1951’de Cleveland’da John ve Eva (Friedman) Adams’ın oğlu olarak dünyaya geldi.

İlk Hint maçına 1954’te katıldı ve 9 yaşında davul çalmaya başladı. Lisede bando ve orkestrada sahne aldı, tezahürat yaptı; 1975’te Cleveland Eyalet Üniversitesi’nden İngilizce lisans derecesi ile mezun oldu.

24 Ağustos 1973’te Bay Adams, davulunu Belediye Stadyumu’na getirmek için Kızılderililerden izin istedi. İlginç bir şekilde, davul çalmasıyla kimseyi rahatsız etmemesi söylendi.

Beacon Journal’a “İlk aldığımda, çok fazla bakış ve ‘O şeyi oynamayacaksın, değil mi?’ Gibi birkaç yorum aldım.” Oyuna girdi ve “Davulu çalar mısın? Peki, o zaman vurmaya başla.”

O sahip.

“Birden insanların ritme göre alkışladığını gördüm” diye hatırlıyor. “Maç bittiğinde insanlar beni stadın önünde durdurdu. Bana rakip atıcıyı mahvettiğimi ve diğer takımdakilerin her yerde beni aradığını söylediler.” Kızılderililer o gün Texas Rangers’ı 11-5 yendi.

Bay Adams, sistem analisti ve kalite yöneticisi dahil olmak üzere çeşitli rollerde 2016 yılına kadar AT&T’de 40 yıl hizmet ederken, eski Belediye Stadyumu’ndaki birçok kayıp sezonda ve çoğunlukla Progressive Field’daki daha iyi zamanlarda davul çalmaya devam etti.

Bay Adams, Renee Dilley adında bir kız kardeş tarafından hayatta kaldı. Belediye Stadyumu tribünlerinde tanıştığı Kathleen Murray ile 1978’deki evliliği boşanmayla sonuçlandı.