CHP Milletvekili Alpay Antmen: Halkımızı Migros’u boykot etmeye davet ediyorum

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
İşten atılan Migros emekçilerinin aksiyonuna CHP’den ‘boykot’ dayanağı geldi. CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, atılan Migros çalışanları geri alınıp talepleri karşılanıncaya kadar Migros’tan alışveriş yapmayacağını duyurdu.

Migros mağazası önünde görüntü paylaşan Antmen, şu tabirleri kullandı:

“Migros Esenyurt Depo emekçileri, herşeye yüzde 100 artırım gelirken maaşlarına yalnızca yüzde 8 artırım yapıldığı için 3 Şubat’tan beri harekette. 3 Şubat’tan bu yana hakça bir maaş artırımı istiyorlar lakin patron 257 çalışanın işine son verdi. 1-2 gün evvel Migros’un önünde seslerini duyurmak isteyen bu personellerden 68 tanesi kelepçeyle gözaltına alındı. Ben de Migros işçilerinin hakları verilene kadar, işe geri alınana kadar Migros’tan alışveriş yapmayacağım. Migros’u boykot ediyorum. Halkımızı da işçi arkadaşlarımızın hakları verilene kadar Migros’u boykot etmeye davet ediyorum.”

Emekçiler işe geri alınana ve onların haklı talepleri kabul edilene kadar ben de Migros’u boykot edeceğim. Bütün halkımızı da Migros’u boykot etmeye davet ediyorum. #MigrosBoykot #migrosagitmiyoruz pic.twitter.com/Ql1tIs00k2

— Av. Alpay ANTMEN (@avantmen33) February 20, 2022