Ceyhun Yararı: Durum vermiyoruz, Ismael’e yanlış yapılıyor

BooM

New member
AJANSSPOR-HABER

Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde gazetecilerle bir sohbet toplantısı yapan Beşiktaş Sportif Yöneticisi Ceyhun Çıkarı, teknik yönetici Valerien Ismael’e yapılan tenkitlere reaksiyon gösterdi. Çıkarı, Beşiktaş’ın puan tablosunda tepede olduğunu hatırlatarak, “Beşiktaş’ın başında tıpkı puanla Valerien Ismael değil yerli bir teknik yönetici olsaydı daha az eleştirilirdi” dedi.

En az gol konumu veren kadro Beşiktaş

Ismael’e yapılan tenkitleri epey fazla ve abartılı bulduğunu kaydeden Ceyhun Yararı, “Oyuna bakılarak yapılan tenkitleri de gerçek bulmuyorum. Bunlar yanlış. Ismael tenkitleri okuyor. Bu tenkitlerden ders alıyor. Oyunu nasıl daha âlâ geliştirebiliriz diye çalışmalar yapıyor. Bakın Fenerbahçe derbisinde 70. dakikadan itibaren âlâ oynayan ekip bizdik. Başakşehir maçında da yeterli oynadık. Ligin en az gol konumu veren takımıyız” dedi.

Yabancı hocanın kredisi daha az

Yabancı teknik erkeklerin kamuoyu ile daha zayıf bir bağlantı kurduğunu belirten Çıkarı, “Yerli teknik yöneticilerin kamuoyunda alakaları daha âlâ. Vakit zaman yönlendirme yapabiliyor yerli teknik yöneticiler kamuoyunda. Ligimizde yabancı hocanın kredisinin düşük olduğunu, yerli hocanın kredisinin ise bir tık yüksek olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş özelindeyse kredi farkı fazla açıldı” diye konuştu.

“Güneş’i istemiyorum” haberleri hakikat değil

Medyada çıkan “Şenol Güneş gelirse ben yokum” sözlerini kullanmadığını da vurgulayan Yararı, “Bu haberler kasıtlı yapılıyor.

Bu çeşit haberler ısıtılıp ısıtılıp önümüze getiriliyor. Bunlar bize ziyan veriyor. Beşiktaş’ta sonucu ben vermiyorum. Bu çeşit haberlerle lidere da saygısızlık yapılıyor” dedi.