Brezilya’ya Jorge Jesus’u Önerdi, Fenerbahçe Taraftarı Tehdit Etti!

BooM

New member
Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası’nda çeyrek final heyecanı yaşandı. Brezilya, penaltılar kararı Hırvatistan’a yenilerek, Dünya Kupası’na veda etti. Bu yenilginin akabinde Brezilya Teknik Yöneticisi Tite ile yollar ayrıldı.

Jesus Brezilya’ya önerildi, taraftar harekete geçti

Brezilya basını, Tite’den boşalan teknik yöneticilik koltuğuna Fenerbahçe’nin tecrübeli hocası Jorge Jesus’u yazdı. Bunun üzerine Fenerbahçe taraftarı harekete geçti. Jesus’u Brezilya’ya öneren gazeteciye tehditler savurdu.

Jesus tweeti attığı için tehdit etti

Fenerbahçeliler, Jorge Jesus’un Brezilya Ulusal Kadrosu’na önerilmesine reaksiyon gösterdi. Sarı-Lacivertli taraftarlar, Brezilyalı gazeteci Alvaro Gribel’i, Jesus tweeti attığı için tehdit etti.

“Alo Jorge Jesus” tweetine tepki

Twitter hesabından “Alo Jorge Jesus” tweeti’ni paylaşan gazeteci Gribel, Brezilya A Ulusal Kadrosu’nun teknik koltuğuna Jesus’un geleceğini yazdı. Fenerbahçeli taraftar bu habere reaksiyon gösterdi. Gribel ise tehdit edildi.

“Ölümle tehdit edildim”

Gribel, dakikalar daha sonra bir tweet daha attı. “Jorge Jesus’u Brezilya A Ulusal Grubu’na gitme ihtimalini ben yazdım. Fakat Fenerbahçe taraftarları tarafınca mevtle tehdit edildim. Sakin olun millet, olma ihtimali sıfır, Jesus Brezilya’dan gelen bu bahtı bulamayacak.” tabirlerini kullandı.

Sezon başında İsmail Kartal’ın yerine Fenerbahçe’nin başına gelen Jorge Jesus kısa müddette taraftarın sevgilisi oldu. Saha kenarındaki hırslı tutumu ekibi ve tribünleri ateşlerken Jesus, gösterdiği başarılı performansın meyvelerini toplamaya başladı.

25 maçta 54 puan topladı

Bu dönem Sarı-Lacivertliler ile 25 müsabakaya çıkan Jorge Jesus, 16 galibiyet, 6 birliktelik ve 3 yenilgi aldı. Toplamda 54 puan toplayan Portekizli teknik adam 2.16 puan ortalaması yakaladı.

Araya önder girdi

Spor Toto Üstün Lig’de şampiyonluk hedefleyen Fenerbahçe, 2022 Dünya Kupası niçiniyle Spor Toto Harika Lig’e verilen ortaya önder girdi. 13 maçın 9’unu kazanan Sarı-Lacivertliler, 2 birliktelik, 2 yenilgi aldı. Rakip fileleri 36 kere havalandırırken, kendi kalesinde ise 14 gol gördü. Fenerbahçe, 13 maç sonunda topladığı 29 puan ile 1. sırada yer aldı.