Brewers’dan Garrett Mitchell beyzbol ve tip 1 diyabeti dengeliyor

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
PHOENIX – Büyük liglerdeki en hızlı adamın sesi neredeyse utanmış gibiydi. Evet, Milwaukee Brewers’ın çaylak orta saha oyuncusu Garrett Mitchell, geçen sezon 4.01 saniyelik bir ilkten bire sprint hızına sahipti. Evet, Major League Baseball’un Statcast sistemi tarafından kaydedilen 500’den fazla oyuncunun en hızlı süresi buydu.

Hayır, Mitchell etkilenmemişti.

Geçen haftaki bir maçtan önce Brewers kompleksindeki dolabının başında duran Mitchell, “Benim için o kadar hızlı değildi,” dedi. “Birinci olarak şimdiye kadarki en hızlı zamanım 3.89 veya 3.91 idi. Bu yüzden insanlar “Hey, en hızlı zamanı sen aldın” dediğinde, “Bu oldukça yavaştı. Bundan çok daha hızlı olabilirim.’”

MLB, bu sezon daha geniş tabanlar ve seçme atışlarındaki kısıtlamalarla hızı teşvik edecek gibi göründüğünden, Mitchell gibi oyuncular bir etki yaratmaya hazır. Geçen sezon çalıntı üslerde birinci lig lideri, 41 ile Miami’den Jon Berti idi; bu, 1982’de Hall of Famer Rickey Henderson tarafından Oakland için belirlenen 130 rekordan çok uzak.

Henderson, Brewers için çalışan John Counsell tarafından oyun sonrası basın toplantısına götürülerek o yaz Milwaukee’de iz bıraktı. John’un 12 yaşındaki oğlu Craig, Henderson ile golf arabasına atladı. Şimdi Brewers’ın menajeri olan Craig Counsell, o anı Mitchell ile tekrarlayacağından şüphe ediyor – ancak devam eden bir canlanma için heyecanlı.

Counsell, “Gördüğümüz dönemi bir daha göreceğimizi sanmıyorum” dedi. “Ancak çalıntı üslerdeki lig liderlerinin sayısı bu yıl geçen yıldan daha fazla olacak. Ve bu oyuncuyu daha sık göreceğimiz bir dünyaya güvenle dönebileceğimizi düşünüyorum. Bu yüzden komik bir şey olduğunu düşünüyorum.”

Ve Mitchell, ailesinin en büyük yıldızı olmasa da eğlenceli bir oyuncu; eşi profesyonel softbolcu Haley Cruse Mitchell’in TikTok’ta 850.000’den fazla takipçisi var. O, Mitchell’in 2020 seçmeleri öncesinde bazı takımları caydırmış olabilecek bir durum olan tip 1 diyabetine rağmen başarılı olmasına yardımcı olduğu için itibar ettiği bir destek sisteminin parçası.

İlk olarak 9 yaşında teşhis konan Mitchell, UCLA’da ikinci sınıf öğrencisi olarak 18 top çalma ile .349’a ulaştı. Ancak, koronavirüs pandemisi sezonu bitirmeden önce genç olarak sadece 15 maç oynadı. Yeteneklerini görmek için daha az zamanları olan Brewers, rakip takımların Mitchell’in sağlığını gereğinden fazla vurgulamış olabileceğine inanıyor.

Brewers’ın ulusal izcilikten sorumlu başkan yardımcısı Tod Johnson, “Covid taslağı onu biraz incitti çünkü orada gerçekten iyi bir performansla bir tam yıl daha geçiremedi,” dedi. “Ve bu nedenle, bazı insanların performans olmayan diğer bazı şeyler hakkında daha fazla endişe duyduğunu düşünüyorum.”

Kendi yetiştirdikleri derin atıcı gruplarına uyacak konumsal oyuncular geliştirmeye çalışan Brewers, Mitchell’in genel klasmanda 20. sırayı almasıyla onlara yenik düştüğü için çok heyecanlandı. 2021’deki ilk bahar antrenman seansında, Brewers’ın kendisine vaat ettiği birinci sınıf hız puanını (az kullanılan ’80’) doğrulayarak anında bir izlenim bıraktı.

Johnson, 6 fit 3 olan ve 224 pound ağırlığındaki Mitchell için “Ona bakıyorsunuz ve o küçük bir adam değil, böyle yürümesini bekleyeceğiniz biri değil” dedi. “Buradaki ilk maçında, ikinci sırada yerden bir topa vurdu ve ikinci kalecinin bolca zamanı vardı, ancak Garrett’in nerede olduğunu görünce paniklediğini görebiliyordunuz. Vurup vurmadığını bilmiyorum ama kesinlikle bu oyuncunun oyununu hızlandırdı. Ve öyle – sizi çok hızlı bir şekilde birinci vitese alıyor, oradan hızlanıyor ve öylece hareket ediyor.”

Mitchell, 37 denemede 34 top çalma ve 0,382 taban yüzdesi ile minörlerde sadece 132 maç oynadı. Ağustos sonunda Milwaukee’ye terfi etti, 28 maçta .311’e ulaştı ve yakalanmadan sekiz üs çaldı.

Mitchell, “Tavrım, ‘Burada kimse bana vurmayacak’ şeklindeydi” dedi. “Ve çoğu zaman benim lehime sonuçlandı, ki bu güzeldi. Ama bana güvenimi hatırlattı.”

24 yaşındaki Mitchell’in önemli lig kariyerleri olan Tip 1 diyabetli birkaç oyuncu örneği var: Listede Hall of Famer Ron Santo, eski atıcılar Bill Gullickson ve Jason Johnson ve diğerlerinin yanı sıra eski üçüncü kaleci Dave Hollins yer alıyor.

Bir diğeri, Sam Fuld, Mitchell Orange, California’da en iyi lise adayıyken bir telefon görüşmesinde Mitchell’i cesaretlendirdi. Fuld, çocukken Gullickson’la Boston’daki bir maçta tanışmıştı ve Mitchell’e hastalığı yönetmek için gereken disiplinin kendisine gerçekten nasıl yardımcı olabileceğini anlattı.

“Arkada çok fazla sürekli özen, bakım ve sabır gerektiren büyük bir ağrı var – ama eninde sonunda zirvede kalırsanız bunu kendi avantajınıza kullanabilirsiniz, çünkü vücudunuzla ve koyduğunuz şeyle uyum içinde olacaksınız.” şu anda Philadelphia Phillies’in genel menajeri olan Fuld, “dedi.

“Ve gerçek şu ki, bu biraz ağır bir yük çünkü hala hastalığa bağlı bir damga var, neredeyse 50 yıl önce Ron Santo’nun oynadığı zamanki kadar değil, ama hala taahhüt verme konusunda endişeleri olan insanlar var. profesyonel sporcu hatta amatör sporcu diyelim ve o kişinin kan şekerini düzene sokup sahada kalabileceğine güvenin.”

Fuld, kariyerinin çoğunu yedek olarak geçirdi ve 911 çağrısının tetiklediği ani adrenalin hücumunun bazen kan şekeri seviyelerinin fırlamasına neden olabileceğini söyledi. Şu anda bir şeker ölçer takıyor, ancak 2007’den 2015’e kadar bir oyuncu olarak, birkaç vuruşta bir parmağını batırarak okumalarını kontrol etti.

“Beyninizin sürekli meşgul olan bir kısmı var: Kan şekerim nerede? ne yiyorum Son 24 saatteki egzersizim neydi?” dedi Fuld. “Bilirsiniz, seviyenizi ve yönetiminizi etkileyen tüm bu değişkenler. Her şeyden çok, sürekli bir stres var ve ondan kaçamıyorsunuz.”

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde tahminen 27 milyon yetişkin tip 2 diyabet hastasıyken, yalnızca yaklaşık 1,6 milyon yetişkine, tedavisi için insülin gerektiren bir otoimmün hastalık olan tip 1 diyabet teşhisi kondu. Mitchell her maçta sol arka cebinde bir cep telefonunun yaklaşık yarısı büyüklüğünde bir insülin pompası taşır. Cihaz, bir kartuştan bir tüp aracılığıyla ve vücudunuza insülin pompalamayı içeren enjeksiyonlarla aynı amaca hizmet eder. Mitchell, her üç günde bir poposuna bir iğne batırarak serum bölgelerini değiştirdiğini söyledi.

Mitchell, hastalığın kimliğinin bir parçası olduğunu biliyor ve bu konuda o kadar açık ki, Twitter ve Instagram sayfalarının başında takım adı ve İncil’den bir ayetle birlikte “tip 1 diyabet hastası” ifadesini listeliyor. Sadece hızıyla hayranlarını heyecanlandırmak istemiyor.

Saha dışında şeker hastası çocuklarla tanışmayı seviyorum – ‘Hey, Garrett! Ben tip 1’im! Tip 1 savaşçılar,’” dedi Mitchell. “Böyle şeyler gerçekten harika.”