Belçikalı sportmen Meylemans, Olimpiyat Köyü’nde karantinaya alındı

BooM

New member
Belçikalı iskelete kızağı atleti Kim Meylemans, kente varışında yaptırdığı testlerde olumlu çıkmış, akabinde karantinaya alınmıştı. Kurallar gereği 3 gün karantinada bekledikten daha sonra test kararı iki defa negatif çıkmadan Olimpiyat alanına giremeyecek olan sportmen, negatif test kararı verememesi üzerine Olimpiyat Köyü haricinde bir karantina merkezine sevk edildi.

TOPLUMSAL MEDYADAN YARDIM İSTEDİ

Meylemans, toplumsal medyada paylaştığı görüntüde idmanlarına devam edebilmesi için Olimpiyat Köyü’ne gitmek istediğini belirtti.

Olimpiyat Köyü’ne dönüp dönemeyeceğinden emin olmadığını tabir ederken gözyaşlarına hakim olamayan 25 yaşındaki sportmen, “Bu benim için hayli sıkıntı. daha sonraki adımımı düşünmek için sizden vakit istiyorum zira Olimpiyat karşılaşmaları başlamışken burada 14 gün daha karantinada kalmayı kaldırabileceğimi sanmıyorum.” dedi.

Meylemans, Memleketler arası Olimpiyat Komitesinin (IOC) devreye girmesinin akabinde Olimpiyat Köyü ortasındaki karantina merkezine transfer edildi.

Olimpiyatlar, Kovid-19’un yayılmasından korunmak emeliyle sportmen, bakılırsavli ve gönüllülerin yer aldığı aktiflik alanlarının kentten yalıtıldığı “kapalı devre” sisteminde gerçekleştiriliyor. “Olimpiyat balonunun” ortasında Kovid-19 testi olumlu çıkan tüm sportmenler derhal tertip dışına çıkarılıyor. Hastalık belirtisi gösterenler hastanede tedavi edilirken, göstermeyenler karantina merkezlerine sevk ediliyor. Hastanedeki yahut karantinadaki bir kişi tüm belirtiler ortadan kalkana ve peş peşe iki testi negatif çıkana dek Olimpiyat balonuna geri dönemiyor.