Baltimore Orioles nasıl AL’nin en iyi takımı oldu?

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
Cumartesi günü Camden Yards’ta geçmiş ve gelecek kusursuz bir şekilde birleşti ve turuncu ve siyah renklerde değişen zafer vizyonları oluştu. Vuruşlar arasında skorbord, Orioles’in 40 yıl önce bu sonbaharda elde ettiği son belirleyici şampiyonluk galibiyetinden klipler gösteriyordu. Oyun yeniden başladığında mevcut oyuncular keskin bir taklit yaptı.

Kusursuz savunma, cimri atış, debriyaj vuruşu, canlandırıcı taban koşusu. Seyirci tükendi. Havai fişek. Dış sahadaki bir sıçrama bölgesi – Vogelbad – büyük vuruşlardan sonra taraftarları hortumla yıkamak için kullanılır. Amerikan Ligi’ndeki en iyi takım için bir galibiyet daha.

Oriole Magic, revize edildi.

1983 Dünya Serisini Philadelphia’ya karşı bitiren ve geçen hafta sonu eski takım arkadaşlarıyla yeniden bir araya gelen atıcı Scott McGregor, “Bana Eddie Murray ve Rich Dauer ve Mike Flanagan ve Dennis Martinez ile geçirdiğim zamanı hatırlatıyorlar” dedi. “Hepimiz çok başarılı bir sistemden çıktık ve kazanmak bağımlılık yapıyor. Bir kez sahip olduğunda, yakala. Ve yaparlar.

Ölmekte olan Mets’e karşı bir hafta sonu galibiyetinin ardından Orioles, AL’nin zirvesinde 70-42 idi. Bunu 70 milyon dolarlık bir kadroyla yapıyorlar — sadece Pittsburgh ve Oakland daha az harcıyor — gelecek vaad eden yetenekler, ucuz ithalatlar ve büyük bir yeniden yapılanmadan sağ çıkmış birkaç 30 yaş altı müdavimle dolu.

Baltimore’un sekiz yıl önce liseden birinci turda seçtiği birinci kaleci Ryan Mountcastle, “Dürüst olmak gerekirse, düşündüğümden biraz daha hızlı gitti,” dedi. “1921’de beyzboldaki en kötü takım olmaktan gelecek yıl muhtemelen play-off’lara kalana kadar, doğru yönde atılmış büyük bir adımdı. Ve bu yıl bunu üstlendik.”

Geçen sezon 83-79 galip gelen ve play-off’ları üç maç kaçıran Orioles, bir zamanlar tutarlı mükemmelliğin mihenk taşıydı. 1983’te sona eren 20 sezonda üç şampiyonluk, altı AL flaması kazandılar ve diğer tüm takımlardan 100 daha fazla normal sezon maçı oynadılar.

O zamandan bu yana geçen kırk yılda, Orioles Dünya Serisine bir daha geri dönmedi ve .468 galibiyet oranıyla 30 takım arasında 26. sırada yer aldı. En kötüsü, 2018’den 2021’e kadar üç tam sezonun her birinde en az 108 mağlubiyetle yakın zamanda geldi. Mets’in 1960’ların başındaki genişlemesinden bu yana hiçbir takım bu kadar kısa bir süre içinde bu kadar destansı bir beyhudelik görmemişti.

Houston Astros’un eski yardımcısı olan Genel Müdür Mike Elias, 2018 sezonunun ardından görevi devraldı ve 47-115’lik bir rekora sahip olan bir takımı devraldı. Eskimiş bir ön büro ve çiftlik sistemiyle – ve uluslararası bir izcilik varlığı olmadan – Astros’u bir güç merkezi haline getirmeye yardımcı olan sökme işlemine rakip olan bir söküm başlattı.

Elijah, “Bence, organizasyonun durumu göz önüne alındığında, Orioles’i hızlı bir şekilde düzeltmenin, yaptığımız şeyi yapmaktan, yani mümkün olan her yönden genç yetenekleri çekmeye odaklanmaktan başka bir yolu kesinlikle yoktu.” dedi. “Başka hiçbir şeyin işe yarayacağını sanmıyorum. Takımın beş yıl içinde birincilik için savaşmasını sağlayacak başka hiçbir şeyin olacağını kesinlikle düşünmüyorum.”

Yeni teknik direktör Brandon Hyde, Mountcastle ve dış saha oyuncuları Austin Hays ve Anthony Santander dahil olmak üzere bazı umut verici genç oyuncuların geliştirilmesine yardımcı olurken Elias, takımın yönetici ortağı John Angelos’un desteğiyle yeni bir altyapı kurdu. En kötü takımların amatör yeteneklere en fazla parayı harcamasına izin verildiğinden, büyüklerde kazanmak için çok az teşvik vardı.

Hyde, “Çok süreç odaklıydılar ve ben de bunu korumaya çalıştım, ancak her gece neden kaybettiğinize dair soruları yanıtlamanız gerektiğinde ve bazen bazı şeyler hakkında yüzde 100 dürüst olamadığınızda bu zor oluyor” dedi. “Yani Mike bana karşı sabırlı, ki bu benim en çok takdir ettiğim şey.”

Şimdi Hyde, Santander ve yakalayıcı Adleyrutschman gibi etkili anahtar vurucuları ve sahada ve üslerde rutin olarak ortaya çıkan bir atletizm ile dengeli ve çeşitli bir kadroya liderlik ediyor. Takım, temel artı yavaşlamada (.743) ana ligde 11. ve ERA’da (4.04) 12., ancak parçalarının toplamından daha fazlası gibi görünüyor.

Kendi yaşındaki The 10M-Dollar’dan kıdemli başlangıç oyuncusu Kyle Gibson, “Bahar antrenmanında kaç kişinin zaten profesyonel olduğunu görebiliyordunuz – ve genç erkeklerin böyle olması ve zihinsel olarak büyük ligler için hazır olması gerçekten nadirdir,” dedi. sözleşme geçen kış Baltimore’un en büyük yatırımıydı.

O ekledi: “Ve bu gerçekten savaşın yarısı. Demek istediğim, tüm bu adamlar fiziksel olarak yetenekli; yoksa burada olmazlardı. Ancak gerçekten ölçemeyeceğiniz tüm soyut şeyler – oyunu anlamak, hıza uyum sağlayabilmek – insanları geride tutabilir ve oyuncu gelişiminin bu insanları buna hazırlamak için gerçekten iyi bir iş çıkardığını hissediyorum.”

2019 seçmelerinde ilk genel seçim olan rutschman, liderliği yenen ender yakalayıcıdır; Yürüme ve taban yüzdesi açısından ligde liderler arasında yer alıyor. Bu seçmede ikinci turdan bir seçim olan Gunnar Henderson, hem stoper hem de üçüncü aşamada oynuyor ve sezon öncesi sıralamasını beyzbolun fikir birliğiyle en iyi seçimi olarak onaylıyor.

Henderson, “Bence tam olarak yapmamız gereken şey bu çünkü bu adamların çoğuyla birlikte oldum ve neler yapabileceklerini biliyorum,” dedi. “Ve bazı parçalar eklediğimizi ve burada başarılı olduklarını hissediyorum.”

En son imza atan, sağlak başlangıç oyuncusu Jack Flaherty, Orioles’in en büyük zorluklarının üstesinden gelmesine yardımcı olmalı: oyun baş döndürücü yedek oyuncular Yennier Canó ve Félix Bautista’ya teslim edilmeden önce yeterince kaliteli vuruşları bir araya getirmeli ve bu ikiliyi de taze tutmalı.

Geçen hafta Toronto’daki ilk Orioles maçında güçlü görünen Flaherty, 1 Ağustos’ta üç aday için St. Louis’den geldi. Oakland ile Temmuz anlaşmasında sağ elini kullanan Shintaro Fujinami ile de sözleşme imzalayan Elias, takımın en iyi yeteneklerini korurken iki hamleyi değiştirdi. Orioles, MLB.com’un Top 100 listesinde ligin en iyi sekiz adayına sahip, geçen yılki draftta ilk seçim olan AA Sınıfı kısa stoper Jackson Holliday genel klasmanda 1 numara.

“Dogmatik davrandığımızı düşünmüyorum; Elias, “Bu tür anlaşmaları göz ardı etmeyeceğiz” dedi. “İzleme ve oyuncu geliştirme odaklı olmamız ve çok sayıda yerli oyuncu kullanmamız gerektiğini düşünüyoruz. Pazarın büyüklüğünden dolayı, çok kısa vadeli yardım için elit adayları kullanmaya karar verirken çok dikkatli olmalıyız.”

Orioles, bu sezon sadece bir oyuncu, yakalayıcı James McCann ile sözleşme imzaladı, ancak Henderson gibi genç oyuncular kulübün kontrolü altında. Zor sorular yakında gelecek, ancak ekip şimdilik gerçek bir balayında: bol hediye, sınırsız gelecek ve herkes için bolca sevgi.

Flaherty, “Atmosfer olağanüstü,” dedi. “Erkekler birlikte oynuyorlar, birbirlerini gerçekten seviyorlar ve aynı zamanda çalışıyorlar. Her gece dışarı çıkarsan her şeyin yoluna gireceğini hissediyorsun.”

Orioles’te nadir görülen bir duygu ama bazı insanlar bunu hatırlıyor. 69 yaşındaki McGregor, eski takımını her akşam bahar eğitim ziyaretinden sonra izliyor. Gördüklerini o zaman beğenmişti ve şimdi daha da çok beğeniyor.

McGregor, “Onlara ‘Bunu hissedebiliyorsunuz – bu ivmeyi, o kazanan ruhu ve o kazanan kimyayı başlatıyorsunuz’ dedim” dedi. “Ve şimdi sahipler.”