Bakan Özer: Eğitime orta verilen okulumuz bulunmamaktadır

CatWalk

New member
Özer, AK Parti Genel Lider Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ve Adana Milletvekili Abdullah Hakikat ile Adana Valiliğine ziyarette bulundu. Valilik gurur defterini imzalayan Özer, burada yaptığı açıklamada, Sıhhat Bakanlığı ile her türlü tedbirleri alarak okulları 5 gün yüz yüze eğitime açtıklarını söylemiş oldu.

Sıhhat Bakanlığı ile okullarda alınması gereken tedbirler rehberini hazırladıklarını, 81 ilin valiliğine ve ulusal eğitim müdürlüklerine gönderdiklerini anlatan Özer, şöyleki devam etti: “bir daha eğitim öğretim başlamadan evvel rastgele bir okulda, sınıfta hadise çıkması durumunda alınması gereken tedbirler ve uyulması gereken prosedürleri de Sıhhat Bakanlığı ve Bilim Konseyi ile belirleyerek tüm okullara gönderdik. Bir haftayı geride bıraktık. Yaklaşık 850 bin dersliğimiz ve 57 bin 108 okulumuz eğitim öğretim faaliyetinde etkin olarak yer almaktadır. Bugün prestijiyle geçen haftalık eğitim süreci içerisinde COVID-19 hadisesi niçiniyle kapatılan, eğitim öğretime orta veren hiç bir okulumuz bulunmamaktadır.

Yalnızca sınıflardaki Sıhhat Bakanlığı ile belirlediğimiz kriterler çerçevesinde yüz yüze eğitime orta veren sınıflarımız bulunmaktadır. Yaklaşık 200 civarında sınıfımız, COVID-19 olayı niçiniyle ya da yakın teması niçiniyle eğitim öğretime 14 gün orta verip dijital platformlar üzerinde Ulusal Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu EBA TV ve başka dijital platformlar üzerinden eğitim öğretime devam etmektedir.

ötürüsıyla 6 Eylül prestijiyle yüz yüze eğitime COVID-19 salgını şartları altında başlamamız ve bu süreçte Sıhhat Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu, Sıhhat Bilim Şurasının onaylamış olduğu kriterleri uygulamanın ne kadar başarılı sonuçlar verdiğini de alanda görmüş olduk. Bundan daha sonra da gerekli tüm önlemlere uyarak ve vilayetlerimizde gelişecek yeni durumları da gözden geçirerek alanda özel, lokalde yaygın olmayan sorunlara de yeni tahliller üreterek eğitim öğretime inşallah yüz yüze devam edeceğiz.”

Bakan Özer, bu süreçte kendileriyle daima uyum içerisinde olan Sıhhat ve İçişleri bakanlıkları ile Bilim Şurası, 81 ilin valisi ve ilçe kaymakamlarına şükranlarını sunduğunu belirtti.

En üst seviyede uyumla süreci yönettiklerinin altını çizen Özer, rastgele bir sorun yaşamadıklarını tabir etti.

Özer, bugün de Adana’da bir haftayı kıymetlendirme imkanı bulacaklarını, bununla birlikte kentte eğitimin kalitesini arttırmak için yapılabileceklerle ilgili kıymetlendirme toplantısı yapacaklarını kaydetti.

Açıklamanın akabinde Bakan Özer, Sarıeroğlu ve Hakikat, Vali Süleyman Elban ile basına kapalı görüşme gerçekleştirdi. Bakan Özer, görüşmenin akabinde valilik toplantı salonunda basına kapalı gerçekleştirilen Adana Vilayet Eğitim Kıymetlendirme Toplantısına katıldı.