Arınç’tan Ahmet Hakan’ın kendisiyle ilgili kelamlarına fazlaca sert cevap: Hadsizliklerine son vermen için seni birinci ve son defa uyarıyorum

Cotardam

Global Mod
Global Mod
Arınç’tan Ahmet Hakan’ın kendisiyle ilgili kelamlarına fazlaca sert cevap: Hadsizliklerine son vermen için seni birinci ve son defa uyarıyorum Hürriyet Genel Yayın Direktörü Ahmet Hakan, eski TBMM Lideri Bülent Arınç‘ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderme olarak yaptığı “Beni fazla zorlamasınlar” açıklamasını köşesine taşımıştı. Cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerinden gündemdeki olayları kaleme alan Ahmet Hakan, Arınç için “Onun durumu hepsinden daha trajik. Trajik zira ruhu Ak Parti‘den çoktan koptuğu biçimde vücudunu koparmaya bile cüret edemiyor. Ancak buna karşın afra tafrası hiç eksik olmuyor. Tek sıkıntısı ciddiye alınmak” sözlerini kullanmıştı.

HAKAN, ARINÇ’A SERT SÖZLERLE YÜKLENMİŞTİ

Ahmet Hakan’ın kendisine yönelik kelamlarına Arınç epey sert bir yazılı açıklamayla cevap verdi. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Arınç, geçen günlerde kendisi için “Siyasette lakin ve lakin Tayyip Erdoğan’ın grubunun bir modülü olarak bir mana söz ediyorlarken ve toplumsal karşılıkları Erdoğan’ın binde biri bile değilken…” diyen Hakan’a karşılık verdi.

“KEDİN SEKTER’E DAHİ ACIYORUM”

“Bak aslanım!” diyerek kelamlarına başlayan Arınç, “Patronlarının himmeti ile geldiğin son noktada basın ömrümüzün en esaslı gazetelerinden birini tam bir magazin ve bulvar gazetesi haline getirdin. Seninle yaşamak zorunda olduğu için acısı her fotoğrafında yüzünden okunan kedin Sekter’e dahi acıyorum” diye belirtti.

İşte Arınç’ın Ahmet Hakan’a yönelik dikkat çeken sözler kullandığı o açıklaması;

“Bak aslanım! Sen Yeşil Camii Kur’an Kursu’nda talebeydin. Ben Erbakan Hocamın Manisa Vilayet Lideriydim. Sen tahminen daha üniversitede bile değildin. Ben Refah Partisi için DGM’de yargılanıyordum. Sen Kanal 7’deydin; öteki bir adamdın. Ben senin her akşam ısrarla programına davet ettiğin Refah Partisi Manisa Milletvekiliydim; daha sonra da Küme Başkanvekili oldum. Sen bir daha Kanal 7’deyken, bizler ise AK Partiyi kurduk ve iktidara taşıdık. Ben de AK Parti’nin birinci TBMM lideri oldum. daha sonra sen kimi varoluşsal sancılar çektin, dönüşüm geçirdin. İnsanların fikirleri değişir ve dönüşür; bunu yadırgamam. Sen dönüştüğün vakit içinderda ben Başbakan Yardımcısıydım.

“DALINDAN KOPAN YAPRAK MİSALİ RÜZGARA NAZARAN SAVRULDUN”

daha sonra sen dönüşmekten birkaç adım öteye geçtin, kolundan kopan yaprak misali rüzgara bakılırsa savruldun… Nazım Hikmet’in dediği üzere “Günde on kaat, bir çift rugan pabuç, sıcak bir döşek ve üç yüz papellik rahat için…” hoş günlerini sattın.

“MERHUM MÜFTÜ BABANIN KEMİKLERİNİ SIZLATTIN”

Ben siyaseti tepede bıraktım. Sen ise yaşadığın savrulma kararı tüm bedeller bütününü kaybederek merhum müftü babanın dahi kemiklerini sızlattın. O denli ki seninle yaşamak zorunda olduğu için acısı her fotoğrafında yüzünden okunan kedin Sekter’e dahi acıyorum.

“EN ESASLI GAZETELERDEN BİRİNİ BULVAR GAZETESİ HALİNE GETİRDİN”

İşverenlerinin himmeti ile geldiğin son noktada basın ömrümüzün en esaslı gazetelerinden birini tam bir magazin ve bulvar gazetesi haline getirdin. Şayet siyasi varlığımı yalnızca ve yalnızca Sayın Cumhurbaşkanına borçlu olduğumu ve üstte yazdıklarımın gerçek olmadığını düşünüyorsan 40 yıllık dava arkadaşım Recep Tayyip Erdoğan’a artık kabul gördüğün uçakta şahsen kendin sor.

“GÜNDEMİ BELİRLEYEN BİRİNİN BU TÜRLÜ SIKINTILARI OLUR MU?”

Şayet olur da bu soruyu sormanın senin haddini aşacağını düşünüyorsan, sorunu -sen dahil olmak üzere-yöneticiliğini yaptığın gazetenin biroldukça çalışanına WhatsApp’tan talimat verenler üzerinden sor! bundan evvelki yazında da benim tek sıkıntımın “dikkate alınmak” olduğunu söylemiştin. Bugün dahi her cümlesi ve konuşması gündemi belirleyen birinin bu biçimde bir sıkıntısı olabilir mi? Asıl senin tek kederinin muhatap alınmak olduğu fazlaca aşikâr.

“SENİ BİRİNCİ VE SON KERE UYARIYORUM”

Bugüne kadar aile fertlerimi teker teker maksat alan ve kişilik haklarıma saldıran çeşitli hadsizliklerin karşısında suküt ettim. Beni içtenlikle eleştiren herkese hürmet duyarım fakat sen istihza ediyor; hakaret etmek istiyorsun. Bu hadsizliklerine son vermen için diğerleri üzere kapalı kapılar arkasında değil, kamuoyunun gözü önünde seni birinci ve son sefer muhatap alıyor ve uyarıyorum.

Sonsöz: Ne vakit Ahmet Kaya’nın Entel Maganda müziğini dinlesem seni anımsarım.

Bülent ARINÇ”

Son Dakika Haberleri