Antalyaspor’un Yeni Kalecisi Helton Leite, G.Saray Maçında İtimat Verdi

BooM

New member
AJANSSPOR-HABER

Spor Toto Üstün Lig’in 20. haftasında Fraport TAV Antalyaspor, Nef Stadyumu’nda karşılaştığı Galatasaray’a 2-1 mağlup oldu ve galibiyet hasretini sürdürdü. Akdeniz grubu ligdeki son galibiyetini 4-2’lik Fatih Karagümrük karşısında alanında almıştı.

Antalyaspor kalesinde 31 gol gördü

Bu dönem ligde çıktığı 18 maçta kalesinde 31 gol nazarann Antalyaspor’da kaleci Ruud Boffin, Adana Demirspor müsabakasında daha sonra flaş bir karar alarak futbolu bıraktığını açıklamıştı. Bilindiği üzere, bu haberi de birinci vakit içinderda Ajansspor duyurmuştu.

Boffin’in yerine Alperen Uysal geçti

Ruud Boffin’in ayrılığı daha sonrası kaleyi Alperen Uysal’a devreden teknik yönetici Nuri Şahin, transferde devrinde yeni bir kaleci alınmasını istedi ve bu isteği de gerçekleşti.

Antalyaspor, Helton Leite’yi takımına kattı

Kırmızı-beyazlı ekip, Portekiz Ligi takımlarından Benfica’da forma giyen Helton Leite’yi bonservis ödemeden 1.5 yıllığına takımına kattı.

Helton Leite, Galatasaray deplasmanında itimat verdi

32 yaşındaki Brezilyalı kaleci, birinci lig maçına Galatasaray’a deplasmanda 2-1 yenildikleri müsabakada çıktı. Birinci yarı biroldukca durumda rakiplerine geçit vermeyen deneyimli eldiven müsabakayı da 5 kurtarış yaparak tamamladı.

• Kalesine gelen şut: 7
  • Kurtarış: 6
  • Yakaladığı orta: 2
“Bizim için sahiden güç bir maç oldu”

Karşılaşma daha sonrası bir açıklama yapan Helton Leite, “Bizim için sahiden sıkıntı bir maç oldu. Hoş bir stadyumda, hoş bir atmosferde hoş bir maç oynadık ancak bence yiğit oynadık bugün. Hakikaten maksimumuzu zorladık ve alanda istediğimizi almak ismine gerekli çabayı gösterdik ancak alamadık. Artık önümüzdeki maça odaklanmamız lazım zira değerli bir maç var.

“Türkiye Ligi’nin yeterli bir lig olduğunu düşünüyorum”

Benim için yeni bir deneyim, zorlayıcı olacak zira Türkiye Ligi’nin uygun bir lig olduğunu düşünüyorum. Birinci maçımda da çok kuvvetli bir rakibe karşı forma buldum. Lakin ben her seferinde bana forma bahtı verildiğinde az ya da fazlaca ekibime katkı sağlamak için geldim. Hem bana birebir vakitte ekibime iyi olur bu transfer” sözlerini kullandı.

Groenendijk: “İlk yarıda yeni kalecimiz mükemmeller yaptı”

Antalyaspor Teknik Sorumlusu Alfons Groenendijk de, Helton Leite’nin performansından şad kaldı. Groenendijk, “İlk yarıya bakacak olursak Larson’un direğe takılan konumu var. Birinci yarıda yeni kalecimiz mükemmeller yaptı. Onun da dayanılmaz performansıyla birinci yarıya 0-0 girdik” dedi.

Forma giydiği takımlar

Öte yandan Helton Leite mesleğinde América-MG U17, Goiás EC U20, Grêmio U20, JMalucelli, Boa Esporte, Ipatinga FC, Criciúma EC, Betim EC, Botafogo, São Caetano, Boavista ve Benfica üzere kadroların da formalarını giydi.