Altay Bayındır’dan Yeni Mukavele Açıklaması: “Görüşüyorlar”

BooM

New member
Spor Toto Harika Lig’in 11’inci haftasında Fenerbahçe alanında Medipol Başakşehir’i 1-0 yenerek liderliğe yükseldi. Müsabakanın akabinde sarı-lacivertli grubun tecrübeli kalecisi Altay Bayındır, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kazandıkları için keyifli olduklarını aktaran Bayındır, “Çok kıymetli bir maçtı bizim için. Maç eksiğimiz bulunmasına karşın önder durumdayız. bu türlü devam etmek için çalışacağız. Bu hafta Avrupa Ligi maçımız var. O maçı da en sağlıklı biçimde geçeriz inşallah. bu biçimde maçlardan alınan 3 puanlar kıymetlidir. Bu haftayı bu akşam kapatıp yarından itibaren önümüzdeki maça odaklanacağız” diye konuştu.

“kimi vakit işler istediğiniz üzere gitmiyor”

Fenerbahçe taraftarının Fatih Karagümrük maçında kendisi için yaptığı olumsuz tezahüratlardan etkilenmediğini belirten ulusal kaleci, “hiç bir biçimde bana olumlu ya da olumsuz yansıması olmadı. Hepimiz profesyonel oyuncularız. İşimiz çalışıp, kulaklarımızı tıkayıp işimizi yapmak. kimi vakit işler istediğiniz üzere gitmiyor. Ben geçen hafta Ankaragücü maçından daha sonra da söylemiş oldum. Avrupa Ligi’ndeki konumu penaltı olarak görmüyorum zira topa değmiştim. Ondan evvelki maçta da durum yaşadık. Futbolda bu biçimde durumlar olabilir. Bir oyuncu pas yanılgısı yaptığı vakit morali bozuluyor, bir de ona yüklenmek yeterlice moralini bozuyor, kuvvetli bir mantalitesi yoksa. Biz içeride de konuşuyoruz. Yeterli bir kadro olduk. İnşallah bu türlü de devam ederiz” sözlerini kullandı.

Sözleşme hakkında

Haziran 2023’te bitecek olan mukavelesiyle ilgili gelen bir soruya ise Altay Bayındır şöyle yanıt verdi:

“Bu üslup mevzular, futbolcuların mevzuları değil. Menajerlerimiz var bu hususlarla ilgilenen. Onlar görüşüyorlardır. Kritik bir devirdeyiz, ağır bir programımız var. İşimize odaklandık. İlerleyen günlerde neler olur daima birlikte goreceğiz.”

Altay Bayındır kendisi için tribünlerde açılan pankart ile alakalı ise “Destek gayeli hoş bir pankart açılmıştı. Ben de maç sonunda gittim, teşekkürlerimi sundum. Olumlu manada takviye gördüğümüzde biz de müspet manada motive oluyoruz” halinde konuştu.

“Bir galibiyet ile şampiyon olunmuyor”

Ligin uzun bir maraton olduğunu aktaran Bayındır, “Bir galibiyet ile şampiyon olunmuyor. Bir yenilgide de şampiyonluk gitmiyor. Her maça final maçıymış üzere odaklanmak kıymetli. Hocamız da bizi bu doğrultuda hazırlıyor. Bizler, önümüzdeki maçı kazanmaya çalışarak devam edeceğiz” dedi.

“Kurtarırsın, kurtarırsın, bir yanılgı olur daha sonra meşakkat çıkar”

Kaleci konumunun hayli odaklanılması gereken bir mevkii olduğunu belirten Altay Bayındır, “Kalecilik bu biçimdedir. Kurtarırsın, kurtarırsın, bir kusur olur daha sonra kasvet çıkar. Çok odaklanılması bir konumda oynuyorum. bu biçimde şeyler olabiliyor. Bir sabırsızlık ve şampiyon olma isteği var. Bir bütün olarak gayret edersek muvaffakiyet gelir. Olumlu ya da olumsuz biten maçın akabinde müspet devam etmemiz gerekir zira birtakım insanların kırılgan yanları olabiliyor sağlam kalmaya çalışsa da. Bizler de insanız. İnşallah bu türlü yolumuza devam ederiz” diyerek kelamlarını noktaladı.