Ahmet Ağaoğlu’ndan Abdullah Avcı’ya Takviye: “Doğru bulmuyorum”

BooM

New member
Trabzonspor’da Teknik Yönetici Abdullah Avcı’ya yapılan tenkitler hakkında Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, “Trabzonspor’u uzun mühlet daha sonra şampiyon yapmış bir hocanın tartışılmasını, hiç bir biçimde gerçek bulmuyorum” dedi.

“Hocamız, asla tartışılamaz”

Trabzonspor Lideri Ahmet Ağaoğlu, Memleketler arası Futbol İktisat Forumu’na katıldı. Bordo-mavili kulüp lideri Ağaoğlu, Teknik Yönetici Abdullah Avcı’ya yapılan tenkitlere reaksiyon göstererek, “Hocamızın oyun sistemi, değişiklikleri medya ve taraftar tarafınca eleştirilebilir. Lakin hocamız, asla tartışılamaz.

“Doğru bulmuyorum”

Trabzonspor’u uzun mühlet daha sonra şampiyon yapmış bir hocanın tartışılmasını, hiç bir biçimde yanlışsız bulmuyorum” formunda konuştu.

“Ocak, şubat ayını sıkıntı görürüz”

Başkan Ağaoğlu, kulüplerin ekonomik sorunlarına değinerek, “Kulüpler Birliği’nde konuştuk. Ocak, şubat ayını güç görürüz, goremeyecek kulüpler de var. Sivasspor’u her vakit örnek gösterirdim. Denk bütçesiyle gayret eden az grup derdim. Bugün Sivasspor’un bile bütçesi 100 milyon liranın üzerinde açık veriyor” diye konuştu.

“33-34’lere kadar çıktı maaş maliyeti”

Açıklamalarına devam eden Ağaoğlu, “Normalde devre ortası olunca, transfer devri de açılıyordu. Ekibe katılan oyuncular da ikinci kampta yer alabiliyordu. Bu dönem durum farklı. Enteresan bir müddetç yaşayacağız. Bana göre Dünya Kupası’ndan daha sonra lig bir daha başlayacak. Geçen sene 20 milyon Euro ile başladık. 25 milyon Euro ile bitirdik maaş bütçesini. Bu sene doğal çıtayı biraz aştık. 33-34’lere kadar çıktı maaş maliyeti. Bu hiç bir biçimde mevcut gelirlerle karşılanabilecek değil” biçiminde konuştu.