Adleyrutschman, Baltimore Orioles’in lideri olarak yükseldi

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
SARASOTA, Fla. — Adleyrutschman, World Series’i kazanmak için son grevi yaparken turuncu ve siyah plakanın arkasında bir kez anı yaşadı.

Rutschman bir sabah bahar antrenmanından önce dolabının yanında, “Bu, hayatının en güzel beş dakikası,” dedi. “Sadece inanılmaz bir yüksek. Ve o anın gelip gitmesi ve bir sonraki hedefe yaklaşmanız inanılmaz. O beş dakikayı elde etmek için sekiz ay çalışıyorsun.”

Baltimore Orioles o coşkulu beşi yaşadığından bu yana neredeyse 21 milyon dakika geçti – birkaç binden fazla veya daha az -. 1983’te Philadelphia’da Cal Ripken Jr. şampiyonluğu kazanmak için bir gemi yakaladığında oldu. Orioles, Dünya Serisine geri dönmedi.

Rutschman, Baltimore ile renklerini paylaşan bir okul olan Oregon Eyaleti için kolej versiyonunu 2018’de kazandı. Nebraska’ya karşı son maçında temiz bir vuruş yaptı ve sezonu .408 ortalamayla bitirmek için üç vuruş yaptı. Gelecek yıl, Orioles onu ilk tasarım tercihleri ve yeniden yapılanmalarının en önemli parçası yaptığında (.411 daha fazla güçle) daha da iyiydi.

Oregon Eyaletinden bir Utschman’ın takım arkadaşı olan Cleveland Guardians dış saha oyuncusu Steven Kwan, “O bizim yakalayıcımızdı, bu yüzden her zaman her şeyin lideriydi,” dedi. “Personelimiz şampiyonluğu kazanmamızın sebebiydi ve birinci sınıf öğrencisiyken bile bu yükün üstesinden gelebildi. Tutarlıydı, fazla düşünmezdi, saygı beklerdi ve senden çok şey alırdı. Bu her zaman onun en büyük şeyiydi.

25 yaşındaki rutschman, çaylak sezonunda Orioles’ten çok şey aldı. Geçen yıl 21 Mayıs’ta Slipman Baltimore’da ilk büyük lig maçına çıktığında takım 16-24’tü. Plaka hakemiyle el sıkıştı, çivileriyle kiri sildi, sonra dönüp Camden Yards’ın üç destesini taradı ve maskesini takmadan önce ayakta alkışlandı.

Orioles marşı Kyle Gibson, “O ana, ilk çıkışına daldığında, pek çok genç bunu yapmaz,” dedi. “Onları hızlandırır. Olgunluğun orada olduğunu söyleyebilirsin. Ve şimdi nasıl çalıştığını, yaptığı konuşmaları görüyorum – o bir aygır.”

Gibson geçen sezon Phillies için oynadı ve Baltimore rotasyonunda dengeleyici olarak bir yıllık sözleşme imzaladı. Daha önce geçen sezon Orioles için görev yapan eski bir takım arkadaşı Jordan Lyles ile konuşmuş ve rutschman hakkında fışkırmıştı. Disiplinli, vasat bir prodüktör, abartı ile nasıl başa çıkacağını bilen bir geleceğin lideri olan Lyles, genç görünüşlü tecrübeli bir saha kurucu, dedi.

Şu anda Kansas City Royals için oynayan Lyles, “Baltimore onu bekliyordu” dedi. O ortaya çıkar çıkmaz şehir biraz daha kendini gösterdi ve biz kazanmaya başladık. Ardından, genç olmamıza rağmen AL Doğu’da rekabet edebileceğimizi herkese gösteren uzun bir galibiyet serimiz oldu.”

Temmuz ayında 10 maçlık bir galibiyet serisi ile beslenen Orioles, Schiebeman’ın gelişinden sonra .500’ün 12 maç üzerindeydi ve 2021’den bu yana 31 maçın ardından büyük ligde bir gelişme olan 83-79’u tamamladı. Rutschman, Orioles’e yedek oyuncu galibiyetlerinde liderlik etti ve ikinci oldu Amerikan Ligi Yılın Çaylağı Ödülleri’nde Seattle’dan Julio Rodríguez’e.

Bu, Slipman’ı hemen AL’nin en iyi yakalayıcısı haline getirdi ve .806 taban artı yavaşlama yüzdesi AL müdavimleri arasında birinci sırada yer aldı. 13 home run ve 42 vuruşlu run ile 0,254’e ulaştı ve geç başlangıca rağmen yalnızca bir AL yakalayıcı – Aralık ayında Atlanta’ya takas edilen Oakland’dan Sean Murphy – rutschman’ın 49’undan daha fazla taban vuruşuna sahipti.

Orioles’in genel müdürü Mike Elias, “Kelimenin tam anlamıyla inanılmaz bir odaklanma becerisine sahip ve aşırı düzeyde duygusal kontrolü var” dedi. “Şu anda onu takip ettiğim beşinci yılda, kötü bir sahada çağrıldığında çarpık bir sırıtış dışında olumsuz ya da yapıcı olmayan bir şekilde – sopasını fırlat, somurtarak – görmedim.

Beyzbol bu şekilde meşakkatli olabilse de, içinde çok mutlu ve bunu kontrol edebiliyor ve bence bu onu çok tutarlı bir birinci lig oyuncusu yapacak. Etrafındaki oyuncular için buna hayran kalmamak elde değil ve bu onu bir cazibe merkezi haline getiriyor.”

Elias, ilk genel seçimlerle karışık sonuçlar elde eden Houston Astros’tan Orioles’e katıldı: bir süperstar olan kısa stoper Carlos Correa; birinciliğe ulaşması on yıl süren sürahi Mark Appel; ve imzasız ve A Sınıfında taç giymiş atıcı Brady Aiken.

Bununla birlikte, Rutschman kaçırılmayacak bir seçeneğe çok yakındı: izcilerin dediği gibi yüksek bir tavan ve aynı zamanda yüksek bir zemin. Elias’a Correa’yı ve Houston için genel klasmanda 2 numara olan Alex Bregman’ı sahaya hakim olma şekliyle, hatta mahkemeler arasında bile hatırlattı. Bunun bir yakalayıcı için doğal görünebileceğini kabul etti Elias, ancak Rutschman’da takım arkadaşlarını daha iyi hale getirmek için gerçek bir çaba vardı.

Pozisyon, babası Randy’nin eski bir kolej avcısı ve dersleri yakalama konusunda uzmanlaşmış eğitmen olan Rutschman’a açıkça uyuyor. Yine de, diyor Rutschman, yakalamaya ısınmasının Sherwood, Ore’da lise son sınıfa gelene kadar olmadığını söylüyor. Atıcılarla etkileşime girmeyi sevdiğini söyledi ve aktif olarak liderlik rolüne hevesli olmasa bile eklenen sorumluluğu memnuniyetle karşıladı.

Rutschman, “Bana doğal gelmiyor,” dedi. “Hayatım boyunca elimden geldiğince sıkı çalışmaya ve kontrol edilebilir faktörleri kontrol etmeye çalıştığımı söyleyebilirim: tutum, çaba, iş yapma şeklim. Ve insanlar bunu gördüklerinde, umarım benim çok sıkı çalışacağımı ve insan olarak onları önemsediğimi anlarlar. Sesim söz konusu olduğunda, o sırada ne hissettiğimi olabildiğince özgün bir şekilde söylemeye çalışıyorum.”

Orioles, rutschman’ın en iyi seçimleri Grayson Rodriguez ve DL Hall’un Majors’a uyum sağlamasına yardımcı olabileceğini umuyor ve Rutschman, görev için coşku getiriyor. Vuruşlardan sonra, Rutschman sahada atıcıları faul çizgisini geçmeden önce selamlama eğilimindedir – bu, bir dereceye kadar sevimli olan iyi niyetli bir alışkanlıktır.

“Neredeyse istiyordu İle yokuş yukarı,” dedi Lyles gülerek, “ve adamlardan biri ‘Sırada bekle’ dercesine onu durdurdu.”

rutschman her gün yakalanmaz; Elias, oyunun en zorlu pozisyonunda oynayan bir kornerin üzerindeki baskıyı hafifletmek için Mets ile başka bir yakalayıcı olan James McCann’i takas etti. Slipman ayrıca zamanı birinci aşamada ve atanmış bir vurucu olarak görecek, bu da ana dallarda fikir birliğine varılmış en büyük olasılık olan iç saha oyuncusu Gunnar Henderson’ın da dahil olduğu genç bir çekirdekle etkisini en üst düzeye çıkarma planının bir parçası.

Ancak genç yıldızlarını çevreleyen tüm heyecana rağmen Orioles, kadroları konusunda temkinli ve düşünceli. Beyzbolda vahşi harcamaların olduğu bir kışta Elias, hepsi bir yıllık sözleşmeler olmak üzere dört serbest oyuncu (Gibson, ikinci kaleci Adam Frazier, yardımcısı Mychal Givens ve dış saha oyuncusu Franchy Cordero) imzaladı.

Spotrac’a göre, 50,6 milyon dolarlık maaş bordrosu 30 takım arasında 29’uncu sırada yer alan (yalnızca Oakland’ın önünde) bir takım için mütevazı bir mesafeydi ve yakın zamanda rekabetçi bilançoya meydan okumayacak.

“Baltimore Orioles’i yönetme konusunda gerçekten akıllı olmaya çalışıyoruz; Bizi bu noktaya getirdiğini düşünüyorum ve bir sonraki noktaya da taşıyacağını düşünüyorum” dedi Elias. “Kısa vadede ama aynı zamanda uzun vadede bizim için anlamlı olan şeyler yapmalıyız. Arka uç hatalarını yazmak isteyen bir ekip değiliz. Ve her yıl CBT ile boğuşan takımların stratosferinde olmayan takımlar için biraz daha incelikli bir işletim modeli sunduğunu düşünüyorum.

“Bu yüzden bu kış dışarı çıktık ve birçok insanla konuştuk. Diğer 29 takımı daha yenmek açısından, genel olarak olmadı, ancak burada bulunan genç yeteneği gerçekten stabilize ettiğini ve korumaya yardımcı olduğunu düşündüğüm, ancak bu genç yeteneğin kendi adına konuşmasına izin veren bir grup getirdik. gelecek yıl ya da öylesine.

“Önümüzdeki kış piyasaya geri döneceğiz ve sonra nerede durduğumuza bakacağız. Bence bu takıma bu noktada ve sadece 2023’te değil, 2020’lerin geri kalanında yapmak istediklerimiz için liderlik etmenin doğru bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum. Ancak sonuçlarla ölçülürüz.”

Sonuç olarak, rutschman’ın o beş dakikalık zaferi yeniden yaşamasını ve çok uzun süredir işleyen bir saati durdurmasını umuyorlar.