2023 Mets Sezonu Önizlemesi: Derinlik Takıma Güven Veriyor

YodaUsta

Global Mod
Global Mod
LİMAN Sk. LUCIE, Fla. – Fırsatlar açısından bu kadar zengin bir oyunun aynı zamanda emsal açısından da bu kadar zengin olması, beyzbolun bitmeyen küçük gizemlerinden biridir. Stadyumda her gün yeni bir şey görebilirsiniz, ancak bir süre kalırsanız hepsini daha önce görmüş gibi hissedersiniz.

Mart ortasında Mets, oyunun önde gelen denizcisi Edwin Díaz’ı açılış gününden sadece iki hafta önce sağ dizindeki patellar tendon yırtığı nedeniyle kaybettiğinde durum böyleydi. Sakatlığın koşulları yeniydi – Dünya Beyzbol Klasiği’ni kazandıktan sonra Porto Rikolu takım arkadaşlarıyla sahada zıplıyordu – ancak temel bilgiler Genel Müdür Billy Eppler’e aşinaydı.

Yankees’in eski bir asistanı olan Eppler, Mayıs 2012’de Mariano Rivera’nın Onur Listesi’ne alındığında sezon sonu dizinden sakatlandığını hatırlatarak, “Mo’yu kaybettiğimiz zamanı hatırlıyorum,” dedi. “Haberi aldığımda tam olarak nerede oturduğumu hatırlıyorum: Atlanta Havaalanı. Sanırım taslak için bir amatör gördüm ve geri uçtum. Twitter beni bilgilendirdi çünkü herkes aynı anda gördü.”

Rivera’nın Kansas City, Missouri’deki vuruş antrenmanında bir topun peşinden koşarken dizinden sakatlanması Yankees’i durdurmadı. Bir diğer deneyimli sağ bek Rafael Soriano, Rivera’nın yerini ustaca doldurdu ve takım, Amerikan Ligi maçlarının çoğunu kazanmaya devam edecek kadar yetenekliydi.

Şimdi bu Mets’i Perşembe günü Miami’de Marlins’e karşı sezonlarına başlarken düşünün. Díaz yaralanması, bahar antrenmanının açık ara en dikkate değer anıydı, ancak tüm bu zihinsel acıya rağmen – çok ani, yıkıcı ve aleni – Mets yine de sezon sonrası bir uzaklaştırma olmalı. 2022’deki 101-Win versiyonundan çok farklı değiller.

Eppler, “İster atış ister hücum olsun, hemen hemen her kategoride ilk beşte olduğumuzu düşünüyorum” dedi. “Ve bu iyi bir şey: hey, bir oyunun içindeyken ve çok sayıda sayı atmanız gerektiğinde, bu olabilir. Veya kendinizi bir atış düellosunda bulursanız, bu oyunu kazanabiliriz. Maçları farklı şekillerde kazanabiliriz.”

Ulusal Lig takımları arasında, Mets atıcıları geçen sezon en çok greve, en az ikinci yürüyüşe ve üçüncü en iyi ERA’ya sahipti. Takımın vurucuları en iyi vuruş ortalamasına sahipti, temel yüzdede ikinci, koşularda üçüncü ve yavaşlama yüzdesinde beşinci oldu.

Mets menajeri Buck Showalter, Philadelphia Phillies’in geçen sonbaharın sezon sonrası büyük ölçüde başarılı olduğu gibi, muhtemelen eşleşmelere karar verecek. Phillies için Dünya Serisinin 1. Oyununu kurtaran tecrübeli sağ elini kullanan David Robertson, Adam Ottavino’yu geri getiren ve solak Brooks Raley’i takas eden Mets ile bir yıllık anlaşma imzaladı.

Showalter, “Hangi vuruş olursa olsun doğru eşleşmeleri yaratma yeteneğine sahibiz,” dedi.

Durum böyle değilse, Eppler yine de sezon ortasında takas yapabilir. Rahatlatıcılar, rakipler için, her zaman birkaç düzgün olana sahip olma eğiliminde olan aynı zamandalardan çok daha değerlidir. (Edwin’in erkek kardeşi ve aşağılık Cincinnati Reds için harika bir sağ elini kullanan Alexis Díaz’ın yaz sonunda Citi Field arenasından trompet sesleri ile koşarak geldiğini hayal edin.)

Yeni MLB kuralları hakkında bilmeniz gerekenler

7 haritadan 1.

Eylem hakkında her şey. Major League Baseball, oyunu hızlandırmak ve daha fazla aktivite oluşturmak için spor tarihindeki en büyük değişikliklerden bazılarını uyguluyor. İşte bu sezon yürürlüğe giren yeni kurallardan bazılarına bir göz atın:

saha saati. En büyük değişiklik, bir saha saatinin oluşturulmasıdır. Atıcıların hareketlerine boş üslerle başlamak için 15 saniyesi ve bir koşucu ile 20 saniyesi vardır. Eğer yapmazlarsa, bir topla puanlanacaklar. Sekiz saniye işaretinde kutuda olmayan vuruculara bir vuruş verilir.

Daha fazla oyun temposu değişir. Bir sürahi, iki ayrılma hakkına sahiptir, örneğin B. plaka görünümüne göre sınırlı bir koparma girişimi veya bir atlama. Üçüncüsü bir bara götürür. Normal sezon maçlarında, vurucular arasında 30 saniyelik bir saat ve 2 dakikalık, 15 saniyelik vuruş dinlenmesi vardır.

Defans değiştirme yasağı. Atıcı hareketine başladığında dört iç saha oyuncusunun da her iki ayağı da saha içi toprakta veya çimde olmalıdır ve her takımın ikinci üssün her iki tarafında iki saha oyuncusu olmalıdır. Bir sakatlık topla sonuçlanır veya vuruş yapan taraf oyunu durdurabilir.

Daha büyük tabanlar. İlk üs çarpışmalarını azaltmak ve daha fazla saha içi vuruşu ve çalınan üsleri teşvik etmek amacıyla, üç üs de 15 inç kareden 18 inç kareye çıkarıldı. Bu, birinci ve ikinci tabanlar ile ikinci ve üçüncü tabanlar arasındaki mesafeyi 4,5 inç azaltır.

Neden bu değişiklikleri yapıyorsunuz? Beyzbol, yeterince aksiyon olmadan uzun oyunlar oynadığı için eleştirildi. 2021’de ortalama bir oyun 3 saat 11 dakika rekor kırdı – 1985 ortalaması 2 saat 44 dakikaydı. Oyun başına vuruşlar tarihi düşük seviyelere yakınken, grevler tüm zamanların en yüksek seviyesindeydi.

Yeni kurallar işe yarıyor mu? MLB, küçüklerde saha saati kullanmanın ortalama oyunu 25 dakika azalttığını buldu. Genel olarak lig, vuruş ortalamalarında hafif bir artış, çalınan üs denemelerinde daha büyük bir artış, yaralanmalarda dikkate değer bir düşüş ve grevlerde daha küçük bir düşüş gördü.

Mets’in birkaç yeni tamamlayıcı pozisyon oyuncusu var, ancak hücum o kadar sağlam ki Showalter, Cumartesi günkü sergide geçen Ekim ayında San Diego Padres’e son play-off mağlubiyetiyle aynı kadroyu kullandı.

Rotasyon, Jacob deGrom, Chris Bassitt ve Taijuan Walker olmadan farklı görünüyor, ancak kaburgasındaki stres kırığını onarmak için ameliyat olan José Quintana tarafından boşalan bir yerin kazananı olan Justin Verlander, Kodai Senga ve David Peterson ile, sonuçlar yaklaşık Aynı.

Sağ elini kullanan Verlander için Showalter, “Çok yetenekli bir eli var,” dedi. “Sahalarının şeklini çok değiştiriyor. Gelişmiş kısmı ile tutarlıdır. Sanki kendi kendisinin atış koçu ve size söylemeliyim ki, ondan iyi bir infazdan acı çekmiyor – mükemmelliğin peşinde.”

Pazar günü, dayanıksız bir Marlins bölünmüş kadro dizilişinin önünde, Verlander beş devrede 95 sahada savaştı ve üç koşu, sekiz vuruş ve dört yürüyüşe izin verdi. Vuruşlu toplarla iki kez vuruldu, ancak atış koluna bir kez vurulmadı.

Verlander, “Şu anda askerlik yapma şeklimden pek hoşlanmıyorum, bu yüzden öğrenmem gerekecek,” dedi. “Mekanik açısından, bugün neredeyse günün sonundaydım. Kontrol harika değildi.”

40 yaşındaki Verlander, Steven A. Cohen’in 370 milyon dolarlık rekor vergi öncesi maaş bordrosunun bir parçası olarak – Mets’ten Max Scherzer gibi – 43,3 milyon dolar kazandı. Son bahar melodisi hakkında kasvetli olmaktan çok gerçekçiydi. Galibiyetlerde ve galibiyetlerde aktif bir lider olan Verlander, Dünya Serisini kapsayan bir sezona nasıl hazırlanılacağı konusunda keskin bir sezgiye sahip.

Verlander, Houston ile geçen yıl üçüncü AL Cy Young Ödülünü kazandı ve uzun zamandır beklenen bir World Series galibiyetiyle sona erdi. Esnekliği ve dayanıklılığı artırmak için sadece dirseğine değil tüm vücuduna odaklanan, Tommy John ameliyatından uzun bir geri dönüşün ardından ilk sezonuydu.

“İkinci yarıda her zaman oldukça güçlüydüm; Bence bu sadece kendinizi tanımak, rutininizi bilmek ve iyileşmeye odaklanmakla ilgili,” dedi Verlander Pazar günü. “Elbette buna bağlı kaldım, umarım aynı sonuçlarla. Her yıl yeni bir şey öğreniyorsunuz, ben de kaldığım yerden devam etmeye çalışıyorum.”

Showalter, Verlander’ı Scherzer ve solak Peterson’dan sonra rotasyonda üçüncü sıraya yerleştirdi ve iki Onur Listesi’ne bağlı sağ elini kullanan oyuncu arasına farklı bir bakış attı ve Verlander’ı 6 Nisan’da Citi Field’da iç saha açılışına ayarladı. Detroit ve Houston’daki bir kariyerin ardından, Flushing’de ev sahibi takıma hizmet etmeye hevesli olduğunu söyledi – “Bu taraftarların tutkulu olduğunu biliyorum ve ben de öyleyim” diye ekledi.

Verlander, “Dört gözle beklemek heyecan verici, ancak New York’ta performans göstermenin hiçbir zaman kendi başına bir hedef olduğunu düşünmüyorum,” dedi. “Ama bence yeterince uzun oynuyorsun ve birçok insan yolunu burada buluyor. İşte buradayım.”

Roger Clemens, Tom Glavine, Pedro Martinez, Randy Johnson ve Scherzer, New York’a çok sayıda Cy Young Ödülü getirdi. Hepsi Mets veya Yankees’i sezon sonrasına götürmeye yardımcı oldu ve Verlander de aynı deneyime sahip olmalı.

Mets ve taraftarları, Díaz’ın Porto Riko’daki kısa mesafeli takım arkadaşı Francisco Lindor’a sakatlığının hemen ardından söylediklerine kulak vermeli.

Lindor, “Devam et, her şey yolunda, her şey yoluna girecek, her şey düzelecek” dedi. “Sadece öyle. O çok iyimser bir insan.”

Ve Mets çok iyimser bir takım olmalı.